Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 3.05.2013, 17:58 

Dołączył: 3.05.2013
Posty: 3
Witam po raz pierwszy wszystkich klubowiczów.

Cieszę się, że dyskusje na forum są utrzymane na wysokim poziomie, czego często na forach samochodowych brakuje. No ale wiadomo, to przecież Porsche...

Od trzech lat posiadam boxstera 986 2,7 z 2002 roku. Auto jest bieżąco serwisowane i nie ma z nim jakichkolwiek problemów. Obecnie naszła mnie ochota na zmianę. Wybór padł oczywiście na następcę - 987. I tu mam kilka pytań dla znawców tematu.

Po pierwsze, czy 987 jest tak samo pancerne jak 986? Jak sprawuje się silnik 2,7 oraz silnik w modelu S na tle niezawodnego poprzednika? Czy bać się tych wszystkich opowieści o zatartych panewkach? Na co ewentualnie zwrócić uwagę?

Kolejna sprawa - przekładnie automatyczne. Nie chodzi mi tu o niezawodność, ale czy prawdą jest, że z przekładnia automatyczna większość czynności serwisowych, jak chociażby świece, jest znacznie bardziej utrudniona?

Ostatnia sprawa - wozy z USA. Gdy kupowałem poprzedniego boxstera - europejskiego - usłyszałem zdanie, iż do amerykańskich nie ma żadnych części, a układ hamulcowy oraz kilka detali silnika są zupełnie inne. Prawda czy fałsz? I czy w 987 jest tak samo, czy też nie występują tak drastycznie"kontynentalne" różnice?

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.05.2013, 19:30 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
Cześć

Od ponad roku mam Boxstera S FL z 2010 roku (rok modelowy 2011). Jedną awarię już zaliczyłem - zacięty termostat, na szczęście na otwartym dużym obiegu, więc nic się nie stało. Wymieniony na gwarancji. Zresztą to chyba poprostu był pech, bo nie znalazłem nigdzie informacji o takiej usterce. Od roku 2009, po lifcie, w wersji S, stosowany jest nowy silnik 3,4 , z bezpośrednim wtryskiem, i co ważniejsze, z dodatkowymi pompami oleju, które likwidują problem odpływającego z miski oleju, podczas ostrej jazdy po zakrętach. Zlikwidowano też problem simmeringu na wale, który był bolączką wcześniejszych wersji silników.Ostatnio byłem wymienić olej w silniku ( mój boxik ma skrzynię PDK), i jak sobie obejrzałem to auto od spodu, to powiem tak - tam każda czynność serwisowa jest wyzwaniem :). Tzn wg mnie bez podnośnika nie ma wogóle co podchodzić do wymiany oleju chociażby. Na dostęp do świec nie zwróciłem niestety uwagi, ale jw, bez podnośnika sobie tego wogóle nie wyobrażam. W kwestii różnic pomiędzy wesjami US i europejską niestety nic nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.05.2013, 21:01 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
Z tymi roznicami miedzy wersjami usa a euro to bzdura, w porsche nie ma praktycznie zadnych roznic..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.05.2013, 10:29 

Dołączył: 3.05.2013
Posty: 3
No to już coś trochę wiem... Dzięki za konkrety.

Jeszcze tylko pytanie odnośnie silników 2,7 i 3,2 w boxsterze 987. Chodzi mi o pierwszą generację motorów w tej karoserii, gdyż nie ukrywam, że interesuję się zakupem pojazdu z lat 2006-2008.

Czy 2,7 to te same niezawodne rozwiązania techniczne co w modelu 986 (oczywiście pomijając powiększoną moc)?

Czy 3,2 - chodzi mi o ten większy motor z odmiany S - jest tak samo niezawodny?

Który z tych dwóch wariantów wybrać, albo - inaczej - którego się wystrzegać?

Zaznaczam, że rocznie robię mało kilometrów, auto stoi przez pół roku w miesiącach zimowych w garażu, zaś obsługa serwisowa jest regularna.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum