Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.05.2012, 11:23 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
Czołem

wczoraj miałem okazję przez ca godzinę pojeździć Boxsterem S 981. Wrażenia:

- w kwestii wyglądu nie ma co dyskutować, każdy ocenia wg własnych upodobań - mi się podoba, ale 987 też mi się bardzo podoba

- wnętrze ciekawe, trochę się trzeba przestawić na te wszystkie przyciski na tunelu środkowym, wg mnie w guzikologia w 987 jest solidniej wykonana

- super pomysł z tym wyświetlaczem wielofunkcyjnym w prawym "zegarze", dużo informacji, zazdroszczę wskazania temperatury oleju, oraz czujników parkowania z przodu.

- silnik - "mocowo" nie wyczuwalna różnica w stosunku do mojego 987 S (310 KM), mniej zauważalny "drugi oddech" przy ca 4 tys obrotów w 981

- skrzynia PDK, choć wydawałoby się to nie możliwe, działa jeszcze sprawniej niż w 987

- fajniej skonfigurowany sport chrono plus - mianowicie wciśnięcie przycisku sport, nie powoduje z automatu załączenia usztywnionego trybu pracy zawieszenia jak to się dzieje w 987, na większości naszych dróg jest to wg mnie lepsze rozwiązanie

- no i największa różnica - zawieszenie. W 981 były 20 calowe koła, a wybieranie nierówności to była bajka, auto cały czas stabilne i dające dużo pewności siebie, kierownica spokojnie leży w dłoniach. Moje 987 na 19 calowych kołach jest zdecydowanie bardziej nerwowe na nierównościach i podatne na koleiny, kierownicę trzeba trzymać "po męsku", choc to ponoć damskie auto .

Podsumowując, bardzo sympatyczne auto, mocno "ucywilizowane" w stosunku do 987, ale nadal mega efektywnie jeżdżące, może nawet efektywniej niż 987. Dla większości potencjalnych klientów na pewno krok do przodu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.06.2012, 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1630
Lokalizacja: Warszawa Boxster S 986
Nr klubowicza: 694
A jak wymiary ? Czuć, że jest większy ? Sprawa wrażenie, że to kawał samochodu, już nie tak mały jak 986 czy 987 ?
Kilka słów ode mnie z "siedzenia" bez jazdy próbnej tu: http://porscheclub.home.pl/forum/viewtopic.php?t=7233

Pozdro,
R


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum