Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 21.11.2016, 11:40 

Dołączył: 3.04.2016
Posty: 92
Witam,

Panowie po nr. VIN wychodzi że mam podgrzewaną kierownicę ale ta funkcja zdaje się nie działać. Gdzie szukać przyczyny. Czy jest ona na jednym bezpieczniku z innymi systemami? Dzisiaj z rana przy 1 st. na + wydawało mi się że podgrzewanie lusterek też nie zadziałało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2016, 13:47 

Dołączył: 4.05.2016
Posty: 73
Jeżeli temperatura w kabinie jest poniżej 12 stC to samoczynnie powinno załaczyć się podgrzewanie aż do momentu kiedy temop w kabinie się podniesie do 21 stC

Nic się nie włącza ani nie wyłącza w tym systemie, nie mam możliwości ingerencji.

Jak się nie włącza tzn cos nie działa. Kierownica mkoże podmieniona i nie ma twj funkcji? Kierownica powinna być bez wstawek drewnopodobnych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2016, 17:57 

Dołączył: 3.04.2016
Posty: 92
Kierownica jest skórzana i jest oryginalna-auto bezwypadkowe. Chodziło mi bardziej o to jaki bezpiecznik odpowiada za podgrzewana kierownicę i czy jest zespolony z np. podgrzewaniem lusterek bo wydaje mi się że podgrzewania lusterek też brak a auto według VIN ma wszystko łączne z oryginalnym webasto.
Mojemu tak naprawdę brakuje pierdół jak sterowanie do bram, czy dodatkowe gniazda zapalniczki z przodu. A jest pełna elektryka foteli z pamiecią i regulacją wys. pasów, elektryczna kolumna kierownicy wraz z funkcją easy-entry (sama się odsuwa po zgaszeniu aby łatwiej było wysiąść i po włożeniu kluczyka fotel i kierownica ustawia się pod konkretnego użytkownika z trzech)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 6:59 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
A próbowałeś w Google poszukać schemat bezpiecznikow? Albo np na forum?
schemat-bezpiecznikow-cayenne-955-t13961.html

A tak z ciekawości jak po vinie przeczytać takie informacje?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 7:00 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
schemat-bezpiecznikow-cayenne-955-t13961.html

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 7:03 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Nie wiem dlaczego ale nie mogę wkleić całego linka przed tym powinno być
http:// porscheclub.pl / forum

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 8:40 

Dołączył: 3.04.2016
Posty: 92
Wszystko się zgadza, schematy bezpieczników już studiowałem ale żaden z nich nie odpowiada za podgrzewanie kierownicy:/ Nie wiem czy jest zespolony z innym systemem i nie wymieniony w głównej rozpisce czy jaka cholera:/ Nie wierze że podgrzewanie kiery nie przechodzi przez bezpiecznik


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 8:45 

Dołączył: 17.05.2015
Posty: 62
Ja u siebie mam podgrzewaną kierownicę i z tego co zauważyłem podgrzewanie włącza mi się dopiero jak jest ujemna temperatura na dworze. przy plusowych nie zauważyłem aby kierownica się nagrzewała. w zeszłym sezonie to jak na zewnątrz było na minus to kierownica bardzo szybko robiła się wyczuwalnie ciepła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 8:49 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Na pewno przechodzi i raczej na osobny. Może rozwiązaniem było by sprawdzenie probnikiem czy jakiś jest spalony. Chwilę to zajmie ale jakieś wyjście jest

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 9:37 

Dołączył: 3.04.2016
Posty: 92
Auto to świeży zakup, a wcześniej naoglądałem się trochę tych aut i pamiętam że oglądałem jednego Cayenne-a przy temp. +5 i kiera grzała aż miło. Ja już się załapałem na -2 st i dalej nic a mieszkam w górach i tylko czekać aż dowali mrozem a wtedy zawsze to jest jakiś dyskomfort tym bardziej że po VIN wychodzi że mam podgrzewanie kierownicy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 9:39 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Jak to sprawdzasz tym vinem?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 10:42 

Dołączył: 4.05.2016
Posty: 73
Po kodach z naklejki w bagażniku dojdziesz. nie pamiętam jaki kod ale jeden z nich jak jest oznacza że wyjeżdzając z fabryki miał taką funkcję.

tak jak pisałem w instrukcji jest napisane mniej więcej tak: Jeżeli temperatura w kabinie jest poniżej 12 lub 8 stC (nie pamiętam teraz) to samoczynnie powinno załaczyć się podgrzewanie aż do momentu kiedy temop w kabinie się podniesie do 21 stC


U mnie tak dokładnie się zachowuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 10:56 

Dołączył: 3.04.2016
Posty: 92
Kondzio napisał(a):
Po kodach z naklejki w bagażniku dojdziesz. nie pamiętam jaki kod ale jeden z nich jak jest oznacza że wyjeżdzając z fabryki miał taką funkcję.

tak jak pisałem w instrukcji jest napisane mniej więcej tak: Jeżeli temperatura w kabinie jest poniżej 12 lub 8 stC (nie pamiętam teraz) to samoczynnie powinno załaczyć się podgrzewanie aż do momentu kiedy temop w kabinie się podniesie do 21 stC


U mnie tak dokładnie się zachowuje.



A wiesz jaki układ za to odpowiada? Bo z tego co doszedłem to podgrzewanie kierownicy nie jest wpięte w układ grzania lusterek. Problem w namierzeniu cholernego bezpiecznika :/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2016, 12:34 

Dołączył: 12.05.2014
Posty: 69
Kondzio napisał(a):
Jeżeli temperatura w kabinie jest poniżej 12 lub 8 stC (nie pamiętam teraz) to samoczynnie powinno załaczyć się podgrzewanie aż do momentu kiedy temop w kabinie się podniesie do 21 stC

U mnie tak dokładnie się zachowuje.


U mnie też tak to działa, zupełnie samoczynnie.
Nie masz dostępu do jakiegoś testera diagnostycznego którym można by sprawdzić ten układ?
Część układów sprawdzisz testerem do AUDI.
Powodzenia w diagnozowaniu usterki.
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum