Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.03.2015, 14:07 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Czy ktoś z klubowiczów podnosił moc w Cayenne II? Na rynku mnóstwo "boxówĺ, pytanie który dobry i co na to Porsche Approved :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.03.2015, 17:31 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Gwarancje stracisz, bo Porsche bardzo restrykcyjnie podchodzi do chiptuningu...
Ja na Twoim miejscu bym auto robil albo u Dominika w EcuPerformance albo w Piasecznie w Masters Tuning....
300Km spokojnie peknie ;)




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.03.2015, 17:38 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Robiąc program napewno, ale słyszałem że ludzie zakładają boxy bo w razie czego można szybko i bez śladu usunąć :wink:
Gwarancji nie poświęcę napewno...

Matschke napisał(a):
Gwarancje stracisz, bo Porsche bardzo restrykcyjnie podchodzi do chiptuningu...
Ja na Twoim miejscu bym auto robil albo u Dominika w EcuPerformance albo w Piasecznie w Masters Tuning....
300Km spokojnie peknie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.03.2015, 18:32 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.02.2015
Posty: 269
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Nr klubowicza: 469
Polecam boxy zewnętrzne firmy Speed-Buster.
Montowałem już do kilku samochodów które były na gwarancji.
Na czas przeglądu w serwisie demontowałem i nigdy nie było problemu.
W samochodzie nie ma śladu po takim urządzeniu.
Osiągi zawsze są zadowalające .
Jeden samochód w którym montowałem box zaraz po zakupie jako nowy przejechał 200 tyś. km z takim urządzeniem i było OK.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany mogę pomóc z zakupie w super cenie.
www.speed-buster.de


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.03.2015, 18:55 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Po każdym boxie zostaje ślad. Jak bedą chcieli to go znajda, wiec nikt cie nie zapewni ze jej nie stracisz.
Sam mam rożne Boxy w ofercie i znam przypadki gdzie przez takie boxy ludzie stracili gwarancje na praktycznie nowe auta... Chociaż nie ma reguły.
Wiec kwestia co jest dla Ciebie priorytetem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.03.2015, 19:12 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
To cenna uwaga, dzięki! Myślałem że box jest absolutnie nie wykrywalny... Skoro tak... napewno wybiorę gwarancję. Może PC ma jakąś ofertę? Pamiętam że chyba BMW oferowało chiptuning bez utraty gwarancji, ale to już jakiś czas temu.
Ogólnie planuje/pytam bo 10 lat temu robiłem taki zabieg w Audi i byłem super zadowolony, auto dojeździło do 200kkm zanim je sprzedałem bez najmniejszej awarii. A spalanie... to samo o ile nie było ostrej jazdy. Chętnie bym powtórzył taki zabieg w Cayenne!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.03.2015, 14:35 

Dołączył: 6.07.2012
Posty: 365
Marcin CarSPA,
każda modyfikacja jest wykrywalna, ponieważ auto na nowym programie osiąga inne, niefabryczne parametry pracy. Po tym łatwo ocenić, że coś jest podłubane :twisted: Oczywiście to nie wychodzi przypadkowo... ale jak chcą, to znajdą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.03.2015, 17:08 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Prezes,

dzięki, zdania są podzielone, ale logika podpowiada mi że twoja frakcja ma rację :wink:
No cóż, trzeba się zadowolić tym co jest :) A nie jest źle... do szybszych manewrów są inne auta

Prezes napisał(a):
Marcin CarSPA,
każda modyfikacja jest wykrywalna, ponieważ auto na nowym programie osiąga inne, niefabryczne parametry pracy. Po tym łatwo ocenić, że coś jest podłubane :twisted: Oczywiście to nie wychodzi przypadkowo... ale jak chcą, to znajdą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.03.2015, 20:43 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Po kazdym boxie zostaje slad, szczegolnie jak silnik przekroczy limity mu zadane w serii, pytanie jak mocno producent to sprawdza, a niestety Porsche jest bardzo restrykcyjne. Tutaj nie chodzi, ze sie kapna przy zwyklym przegladze, gorzej jak Ci auto nagle stanie na trasie i masz brac lawete do serwisu, bedziesz musial szybko sam moxa demontowac, a dobry box to ma podlaczenie do kilku czujnikow..... Juz nie wspomne o tym jak sie ma jakas usterke albo awarie za granica....
Jeszcze jak bedziesz mial jakas awarie zwiazana z silnikiem, to na pewno zaczna grzebac glebiej i sprawdzac wartosci maksymalne w pamieci sterownika, itp.....
Ja tak naprawde oprocz 997 Turbo kazde auto na gwarancji dlubalem i bralem to ryzyko na siebie, tylko Prosiaka dlubalem pozniej....




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron