Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.10.2016, 11:29 

Dołączył: 9.02.2016
Posty: 19
Witajcie! :wink:

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego wątku.

Sporadycznie przy odpalaniu auta wyświetla się dosłownie na sekundę komunikat: "Four wheel drive system faulty" (na głównym wyświetlaczu z ikonką napędu) po czym gaśnie i w menu w sekcji Warrings nie ma żadnego komunikatu.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną akcją? Dodam tylko, że auto jeździ normalnie, tzn. nie widzę żadnej różnicy :)

Pozdrowienia i miłego tygodnia! :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.10.2016, 12:05 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Hej, sytuacja ma miejsce tylko podczas odpalania?

Jak tak, to w pierwszej kolejności sprawdź akumulator. Jeżeli moduł skrzynki rozdzielacza odnotuje spadek napięcia - bodajże poniżej 9V - to wtedy pokaże błąd. Sprawdź czy błąd się pojawi po dłuższej pracy alternatora, jak nie to wina akumulatora.

Jak nie powyższe to sczytaj błędy i: http://myvirtualcarworkshop.blogspot.com/2014/03/cayenne-4-wheel-drive-system-faulty-dtc.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.10.2016, 12:28 

Dołączył: 9.02.2016
Posty: 19
Hej :wink:

Dzięki za wskazówki! Tylko i wyłącznie przy odpalaniu coś takiego się dzieje, nigdy w trakcie jazdy. Przy odpalaniu - głównie na zimnym silniku jak wyjeżdżam rano do pracy. Rzeczywiście aku mógł się trochę zmęczyć, szczególnie że ostatnie 3-4 miesiące jeżdżę na krótkich dystansach i silnik się nie zdąży nawet rozgrzać zanim dojadę..

Inna sprawa którą mi w warsztacie zbagatelizowali to takie hm.. "zgrzytnięcie" (bez względu na ciepły/zimny silnik) w momencie w którym odpalam auto i prędkość przekroczy 20-21 km/h (trwa to ułamek sekundy) - próbowałem powiązać to z komunikatem, szczególnie że robiłem 3 miesiące temu oba dyfry (olej, łożyska) i w sumie nadal było to słychać więc też ten temat zbagatelizowałem bo "być może ten typ tak ma".. :wink:

Akumulator w sumie ma półtora roku, ale faktycznie musze to sprawdzić - dzięki! :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.10.2016, 12:43 

Dołączył: 4.05.2016
Posty: 73
Moim zdaniem aku. Spada napięcie chwilowo. Zgrzytnięcie nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.10.2016, 17:55 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
U mnie było to samo - ktoś włożył za mały akumulator, bo włożył 90Ah i 700A prąd coś tam...
Założyłem 110Ah, 920A coś tam i nawet rozrusznik kręci lepiej! No i problem z odpalaniem za którymś tam razem zniknął :) 4.8l potrzebuje kopa przy ruszeniu garnków... niestety


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum