Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 8.04.2014, 18:01 

Dołączył: 4.04.2014
Posty: 18
Witajcie,

mam prosty problem z moim PCM - nie działa prawidłowo ;):):)

Tak serio historia wyglądała tak:

- stary PCM z nieznanych mi przyczyn restartował się co ok 1 minutę (w ostatniej fazie życia, wcześniej restartował się raz na 2-3 tygodnie), nie reagował na przyciski, pokrętła. Zatem wymieniłem na jeden z allegro (taki sam nr części - litera na końcu inna).
- nowy PCM ma wprogramowaną kamerę cofania, której nie mam: czy da się doposażyć auto w ten bajer? Czego mam szukać? W sumie przydatna rzecz.
- w nowym PCM single CD nie pobiera w ogóle płyt (komunikat no CD, mechanizm odpowiadający za pobieranie płyt w ogóle nie odzywa się). Czy takie coś jest do naprawy? W serwisie, czy jest jakieś prócz serwisu miejsce, w którym da się to zrobić?
- PCM ma sterowanie głosem - tu kolejne pytanie, jak to włączyć, czego mi brakuje skoro tego wcześniej nie było?
- TV w PCM, czy ktoś pokonał barierę DVB-T?

Serwis krzyczy za PCM 8800, zakładając, że stary przyjmą do naprawy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.12.2016, 14:07 

Dołączył: 3.04.2016
Posty: 92
Panowie mam podobny problem co kolega powyżej. Wczoraj po trasie PCM 2.1 zwariowało :angry4: Na trasę włożyłem kartę sim i wszystko było ok. Przyjechałem wyjąłem kartę sim i wszystko było ok. Po niecałej godzinie jechałem do sklepu i się zaczęło :banghead: PCM się uruchamia po uruchomieniu przez 2sek przyciski działają potem już na nic nie reaguje. Przyciski na PCM, pokrętła i przyciski na kierownicy dosłownie nic. Muzyka jeszcze pogra sobie ok. 1 minutę i samo reset urządzenia i po resecie znowu jak pojawi się główny ekran zaraz po logu Porsche przez 2 sek mogę wszystko przyciskać i kazdy przycisk działa ale po tym czasie znowu się zamraża chociaz muzyka gra dalej przez koleją minutę i znowu reset i tak w kółko cholera:/ Co z tym zrobić bo już nie mam sił :cry:

Próbowałem przymać przyciski 1,4,8 PCM się resetuje ale bez rezultatu.
wyciągałem bezpiecznik w trakcie działania (hard reset)

Nic nie przynosi skutku :angry7:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.12.2016, 14:15 

Dołączył: 4.05.2016
Posty: 73
Wygląda że padła elektronika. Albo naprawa albo wymiana na mój gust.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.12.2016, 16:02 

Dołączył: 3.04.2016
Posty: 92
Znalazłem jakiegoś magika z Rzeszowa. Koszt naprawy 1150zł Czy ktoś może już naprawiał PCM-a i jakie były koszta. Osoba która je naprawia ma na allegro bardzo dużo różnych PCM-ów od 2.0 do 3.0 i mówi że to standard i każdego to czeka. Nawet pytał się jak długo jestem właścicielem auta bo nie wierzył że pierwszy raz się z tym spotykam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.12.2016, 23:11 

Dołączył: 5.01.2015
Posty: 114
Daj namiary na tego magika, kto to jest...może się kiedyś przyda ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum