Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 2:26 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Czy ktoś z was sie bawi wysokością mając pneumatyke , mi najlpij jeździ sie na całkowitym opuszczeniu ale zastanawiam sie czy nie powoduje to mocniejszego zużycia poduszek zwłaszcza jeżdżąc zima , adekwatnie na najwyższym ustawieniu gdy napompowane meixhy czy to powoduje zima jakieś większe zużycie , najbezpieczniej jeździć na automatycznym średnim ustawieniu ? A jakie twardości preferujecie comfort normal czy sport ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 8:21 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
Jeżdżę na najniższym cały czas, mało tego mam obniżone auto dodatkowo zestawem metalowych regulowanych cięgien czujników i nic się nie dzieje, jeżdżę tak już prawie rok. Po mieście używam komfort na trasach sport.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 9:46 

Dołączył: 24.10.2017
Posty: 223
Ja rowniez jezdę na najnizszym połozeniu i zamierzam dodatkowo obnizyc zawieszenie , ale z tego co wiem to dobrze jest od czasu do czasu podniesc i opuscic auto zeby system nie "zardzewiał" :) Jak wiadomo czasami lubi kompresor odmowic posłuszenstwa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 14:57 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
Spokojnie czasem się podniesie, ale większość czasu na minimum :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 19:34 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Czyli po odpaleniu auta wciskacie sport od zawieszenia nie ten duży sport od pccb , czy poprostu gałka na dół od wysokości ale chyba wtedy na następnych światłach automatycznie znow podniesie się do normalnego czy jak to działa , nie miałem jeszcze czasu sie pobawić dokładniej auto mam od 4 dni , mam jeszce pytanie odnośnie ogrzewania postojowego mam pilota oryginalnego przy kluczach z przyciskiem on off do tego ale zeby go używać musze najpierw mieć w aucie włączona ta funkcje ten mały plomin na wyswietlaczu wzdłużnym ? Jak go wlanczam z auta to on ma jakaś godzine wgrana o ktorej sie wlancza chyba a pilot to powinien wlanczac niezależnie czy sie mylę ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 20:27 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
ustawienia zawieszenia są zapamiętywane więc nic nie ustawiam, opuszczony na min do jazdy i amortyzatory na komfort, wciskam dopiero jak chcę coś zmienić. Z webasto nie pomogę :) nie mam aż takiego wypasu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 22:16 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
porscheee napisał(a):
Czyli po odpaleniu auta wciskacie sport od zawieszenia nie ten duży sport od pccb , czy poprostu gałka na dół od wysokości ale chyba wtedy na następnych światłach automatycznie znow podniesie się do normalnego czy jak to działa , nie miałem jeszcze czasu sie pobawić dokładniej auto mam od 4 dni , mam jeszce pytanie odnośnie ogrzewania postojowego mam pilota oryginalnego przy kluczach z przyciskiem on off do tego ale zeby go używać musze najpierw mieć w aucie włączona ta funkcje ten mały plomin na wyswietlaczu wzdłużnym ? Jak go wlanczam z auta to on ma jakaś godzine wgrana o ktorej sie wlancza chyba a pilot to powinien wlanczac niezależnie czy sie mylę ?

Pilot włącza ogrzewanie postojowe niezależnie.W terenie otwartym do kilkuset metrów,ale po naciśnięciu on,zielona dioda informuje cię,że sygnał doszedł do auta i uruchomił ogrzewanie,a po naciśnięciu off czerwona dioda informuje,że zostało wyłączone(jeżeli po naciśnięciu on lub off diody się nie zapalają,to oznacza,że pilot jest za daleko od auta i nie włączysz,ani nie wyłączysz ogrzewania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 22:55 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Masz polifta 2007 w gore ? Po zgaszeniu auta chyba spowrotem wysokość wróci na normalna ? Jezli auto zgasze na niskim poziomie wysokości zostanie juz tak poki nie zmienię ? Czasami na przełączniku pojawia sie czerwona kreska gdy klikam tzn ze jeszce obniża ? Czasami tylko żółta pózniej środkowej ... trzymasz to dłużej czy tylko raz klikasz ? Co możecie powiedzieć o kolejnym przełączniku dyfrow używał ktoś ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 22:58 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Co do webasto czy po odpaleniu auta automatycznie wyłączy je ? Co donpodgrzewania kiery bo mam ciagle ciepła jest jakiś guzik czy to od temperatury zewnętrznej uzależnione ? To auto jest przesadnie nafaszerowane dodatkami :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 23:14 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
Mam po lifta 2007 zawieszenie klikam raz i na zegarach pojawiają się kreski pokazują na jaki stopień podniesienia idzie auto i zostaje w tym położeniu do momentu następnej zmiany nie ważne czy gaszę auto czy nie, jeżeli jest na poziomie zero to po przekroczeniu chyba 120km/h obniża się automatycznie na poziom -1 ale jak zwolnie to wraca na poziom 0, jeżeli ustawię na -1 to jest tak cały czas nie zależnie od jazdy. jak przytrzymasz przycisk do góry to zablokujesz zawieszenie np do wymiany kół nie będzie się regulować w powietrzu, regulacja przy zamkniętych drzwiach a włącza się po przejechaniu kilku metrów. Blokady mostów włączasz do przodu a wyłączasz do tyłu klikając przełącznikiem na postoju z lewarkiem w pozycji neutral. kierownica włącza mi się po niżej chyba 3st i grzeje do puki w aucie powietrze nie osiągnie temp ustawionej na klimie dzieje się to automatycznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 23:16 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
porscheee napisał(a):
Co do webasto czy po odpaleniu auta automatycznie wyłączy je ? Co donpodgrzewania kiery bo mam ciagle ciepła jest jakiś guzik czy to od temperatury zewnętrznej uzależnione ? To auto jest przesadnie nafaszerowane dodatkami :)

Webasto nie wyłącza się automatycznie po uruchomieniu auta.Musisz wyłączyć je pilotem albo przyciskiem na konsoli pod osłonką. Kierownica grzeje w zależności od temperatury w środku auta(jak w środku będzie już dogrzane to kierownica nie będzie grzana). Pod kierownicą masz dwa guziki(po lewej i po prawej stronie),ale one wyłączają tylko oświetlenie kierownicy i automatyczną regulację wysokości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2017, 23:41 

Dołączył: 26.12.2009
Posty: 203
Cześć widzę że jesteśmy oboje świeżymi właścicielami Cayenne z Gdyni.
Pozdrawiam
Może jakaś weryfikacja roczników na skwerku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2017, 1:51 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Ja swojego używam poza Pl ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2017, 1:57 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Kolejne pytanie odnośnie tym razem klimy , rozumiem ze klima to w tym modelu przycisk econ ale gdy go włączę wykańcza mi tryb auto w 911 tak nie robi wręcz przeciwnie gdy mam auto tryb klima sie zalancza automatycznie na wysiwtlaczu śnieżynka , tu jest tylko napis niby ta sama marka a całkiem inna filozofia , mOE jeszce jakieś ciekawostki opiszą użytkownicy doposazonych grubo cayenne ... moze cos mam o czym wogole nie wiem :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2017, 8:53 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
porscheee napisał(a):
Kolejne pytanie odnośnie tym razem klimy , rozumiem ze klima to w tym modelu przycisk econ ale gdy go włączę wykańcza mi tryb auto w 911 tak nie robi wręcz przeciwnie gdy mam auto tryb klima sie zalancza automatycznie na wysiwtlaczu śnieżynka , tu jest tylko napis niby ta sama marka a całkiem inna filozofia , mOE jeszce jakieś ciekawostki opiszą użytkownicy doposazonych grubo cayenne ... moze cos mam o czym wogole nie wiem :)

Tylko,że tryb econ powoduje wyłączenie klimatyzacji,więc kilma w tym modelu to przycisk AUTO.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2017, 19:39 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
klima w tym aucie działa zawsze, chyba że włączysz econ to ją wyłączy jak wyłączysz econ automatycznie chodzi klima funkcja auto to funkcja którą można włączać i wyłączać jak działa klima i jest to jedna z funkcji klimatyzacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2017, 20:08 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Dzieki za wszelkie informacje , można powiedzieć od zawsze w porsche a jednak cayenne to inna bajka :)
Przycisk econ jest odpowiedzialny tylko za kompresor klimy czy jeszce jakaś funkcje pełni ? Chodzi w nim o ekonomiczne spalanie ?
Wracając do zawieszenie dzis sprawdziłem i faktycznie zapamiętuje niższe ustawienie nawet po nocy , ale co oznacza jeszcze jedna kreska niżej ta czerwona ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2017, 21:09 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
Najniższy poziom służy do załadunku bagaży(nie do jazdy).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2017, 21:45 

Dołączył: 24.10.2017
Posty: 223
Econ to termin wziety od VW i nie ma nic wspolnego z ekonomia , nigdy go nie uzywam reguluje tylko temp i czasami siłe dmuchawy. Zawieszenie mozesz jeszcze obnirzyc przez montaz specjalnych koncowek ktore dodatkowo obnizaja o ok 5-6cm


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.11.2017, 2:23 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Grzegorz 66 napisał(a):
Najniższy poziom służy do załadunku bagaży(nie do jazdy).

Ok a w druga stronę na najwyższy poziom tez jest czerwona to do czego ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum