Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 12.02.2016, 21:33 

Dołączył: 12.02.2016
Posty: 2
Hej! To mój pierwszy post, mam nadzieję że zostanę tu na dłużej.

Zastanawiam się nad kupnem auta, przejrzałem kilka interesujących mnie modeli ale że lubię 'rozmach', jak i duże auta zainteresowałem się właśnie Cayenne. Jako że budżet jest okrojony jak na taką markę, bo wynosi raptem max.35 tys. zastanawiam się nad kupnem Cayenne z początku produkcji i tu pojawia się pytanie: czy warto?

Na co warto zwracać uwagę przy kupnie? Jak jest z awaryjnością tego auta? Czy koszta eksploatacji są wysokie (w skali roku, wymiany, naprawy eksploatacyjne)? Spalanie przy normalnej jeździe dom-zakupy-praca? Czy jeśli mam możliwość zakupu solidnej ropy bez biododatków w hurcie bardziej opłaca się diesel czy benzyna+gaz?

Proszę Was abyście mnie pokierowali przez tą krętą drogę, bo niespecjalnie się w tym odnajduję, pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2016, 22:14 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Witaj. Za 35 niestety obawiam się, że dostaniesz bardzo kiepski egzemplarz, a przynajmniej wymagający solidnego pakietu startowego. Co do paliwa to diesel pojawił się dużo później, więc w ogóle nie wchodzi w grę. Szczerze mówiąc to z taką kasą raczej bym się w Cayenne nie pakował. Nie żebym Cię chciał zrazić do marki.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2016, 22:21 

Dołączył: 12.02.2016
Posty: 2
Przeglądając oferty w internecie widziałem właśnie egzemplarze mieszczące się w moim budżecie lecz właśnie miałem pewne obawy co do nich, nawet jeśli w opisie sprzedawca zachwalał to auto. Że tak powiem, jaki budżet jest sensowny dla tego modelu by po prostu wsiąść i się nie martwić? Powiem szczerze że dla tego modelu byłbym w stanie wstrzymać się na długo : )


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2016, 9:55 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witaj,

Spróbuj może się udać, ale jeśli wydasz na auto 35k to miej w pogotowiu kolejne 20k.
Jeśli nie masz tych 20k a 35k to Twoje ostatnie pieniądze to sobie odpuść.
Pozdrawiam i powodzenia.:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2016, 10:49 

Dołączył: 10.04.2008
Posty: 1899
Osobiście nie pakowałbym się w Cayenna mając niewielki budzet - za 35k. dostaniesz zajechany egzemplarz z początku produkcjii.
Moim zdaniem to sporo za mało na porządnego (czyt. bezproblemowego) Kajtka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2016, 11:29 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Trzeba szukac okazji.. Mozesz zrobic tak jak ja. Ogladnalem/pojezdzilem najpierw najtanszym (znalazlem za 29) potem najdrozszym i juz wiedzialem co chce i czego szukam.. Sam zobaczysz roznice miedzy zadbanym a zajezdzonym egzemplarzem.. Potem juz sam sobie odpowiesz na swoje pytanie ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.02.2016, 17:21 

Dołączył: 20.02.2016
Posty: 20
Witam. Dokładnie tak jak pisali poprzednicy przy zakupie za 35 tys. trzeba być przygotowanym na spore wydatki. Kupując tanią sztukę może się szybko okazać że jest tania tylko na początku a jak przyjdzie do użytkowania to możesz się rozczarować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.02.2016, 12:29 

Dołączył: 5.01.2015
Posty: 114
Wszyscy koledzy radzą dobrze... za 35 k to kupujesz kajaka do remontu, z pokaźnym przebiegiem (no chyba że kręcony i wtedy tylko na liczniku mało...)
Moim zdaniem od 50 k należy zacząć szukać "dobrego egzemplarza" i dodatkowo przygotować pakiet startowy bo na pewno będzie coś do zrobienia...
Niestety nikt Ci nie sprzeda tanio samochodu doinwestowanego.
Jeżeli nie przeszkadza Ci inna marka to w tych pieniążkach można poszukać np. Touarega, choć dobry egzemplarz też pewnie będzie trzymał cenę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum