Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 5.05.2017, 23:53 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
No dobra, nie będę ściemniał. Nie dzisiaj tylko w zeszły weekend :)
Wypompowałem wodę z kanału i wlazłem pod 944.
Pocmokalem, poruszałem, postukalem młotkiem tu i tam... I tyle :)
Acha, podladowałem akumulator. Czy to się liczy? :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2017, 9:37 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
Liczy liczy :) Ja też nie dziś ale kilka dni temu obniżyłem auto metalowymi łącznikami czujników poziomowania i powiem szczerze że fajny patent, choć bez małych kłopotów się nie obeszło. No i chyba w samą porę bo w jednym orginalnym łączniku kukla była już zapieczona i tylko kwestią czasu było by uszkodzenie czujnika, więc bardzo się z tego cieszę :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 13:00 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Wymienilem prawa tylna lampe, po tym jak ktos puscil wozek na sklepowym parkingu prosto w moje auto. Szczescie w nieszczesciu, ze "tylko" lampa, bo inacze bylaby praca blacharsko-lakiernicza. A ze lampy mialem od mojej poprzedniej 993 (zabierajac z USA do Polski, wymieninlem amerykanskie lampy z czerwonymi kierunkowskazami na pomaranczowe), byla to kwestia pieciu minut...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 13:07 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
I jeszcze jedno zdjecie...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 22:34 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
Podpis zdjęcia bezbłędny: "Targa_Accident" :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 22:46 

Dołączył: 18.09.2015
Posty: 62
Umyłem auto ;)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.05.2017, 10:25 

Dołączył: 17.05.2017
Posty: 3
Dzisiaj... wymiana opon + małe, wiosenne porządki. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.05.2017, 11:41 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
a co wszyscy się chwalą to ja też... chociaż nie wiem czy tutaj wpisujemy tylko rzeczy które własnoręcznie robimy dla naszych aut.. .ale co tam
Dzisiaj odebrałem auto po wymianie oleju i filtrów, wymianie rolek napędzających pasek + pasek + wymianie cewek i świec... Nie czuję wielkiej różnicy :) ale to pewnie dlatego bo nawet jazda moim granatem sprawiała mi mega frajdę :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.05.2017, 11:42 

Dołączył: 18.09.2015
Posty: 395
A u mnie przejazdzka autostrada zakonczyla sie peknieta szyba :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.05.2017, 14:15 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
A ja pomalowałem końcówki wydechu na czarno :) W końcu nie rzuca się w oczy nie do końca udany kształt końcówek :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.05.2017, 18:19 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Wyzej pisalem juz o wymianie plynow i generalnie przygotowaniu auta do sezonu oraz o incydencie z wozkiem sklepowym i wymianie tylnej prawej lampy. W zeszlym tygodniu zalozylem nowe opony (Michelin Pilot Super Sport), nowe “center caps” i zrobiona byla geometria kol. Ale najbardziej jestem zadowolony z mojej ostatniej zmiany, ktora sam zakonczylem wczoraj (najpierw lakier, bo oczywiscie czesci przyszly surowe). Pisalem o tym w innym poscie - 993-targa-poprawa-wygladu-t16325.html. Mimo, ze wiekszosc forumowiczow, ktorzy odpowiedzieli na post podeszlo bez entuzjazmu i wrecz odradzali, zdecydowalem sie. W/g mnie, jest super (wliczajac, ze rowniez podoba mi sie to wszystko z czarnymi felgami, ktore tez nie znalazly zwolennikow na Forum). Ocencie sami: aero chin front spoilers (opcja X61 RS Touring, w odroznieniu od bardziej agresywnie wygladajacej wersji RS Clubsport)…
P.S. Jesli jest ktos, kto z jakiegokolwiek powodu musi sciagnac/zalozyc te spoilers, a nigdy tego nie robil – daj znac, podpowiem i moze pomoge ograniczyc podrapania dloni i oszczedze Ci troche czasu (u mnie zalozenie pierwszego to dwa wieczory po pracy - ok. 3 godzin, ale drugi juz byl gotowy w niecala godzine)…


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.05.2017, 18:21 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
i jeszcze dwa "przed" i "po" zdjecia. Te "przed" w/g mnie wygladaja troche smutniej....


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.05.2017, 22:42 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Nie no czarne felgi do czerwonej budy jakoś się bronią myślałem, że wypadnie to gorzej choć nie wiem czy zostawienie spolerowanego rantu by nie dodała uroku lub chociażby naklejenie na rant czerwonej krawędzi. Co do spoilera czy splitera dobry ruch mam takie same i chętnie poznam technikę ich zdjęcia/ zakładania bo muszę jednego przemalować.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.05.2017, 12:58 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Sprobuje to opisac. Spojrz na fotke, ktora jest zrobiona “od srodka” spoilera od strony kierowcy… Dwie rzeczy, ktore sa wazne to fakt, ze trzeba odkrecic 6 srub i do tego dochodzi wypchniecie trzech “zatrzaskow” (nie wiem jak to nazwac – na zdjeciu oznaczone niebieskimi strzalkami)…

Cztery sruby (zielone strzalki) sa pod spodem auta – nie ma problemu zeby tam sie dostac. Zeby dostac sie do sruby, ktora “trzyma” ten spoiler ze zderzakiem (czerwona strzalka), musisz najpierw odkrecic srube w nadkolu (jak robisz strone od pasazera, skrec kola w lewo, bedzie latwiej). Musisz dostac sie “za” nadkole - sruba oznaczona czerwona strzalka jest od wewnatrz. Te dwie sruby (od nadkola i czerwona) sa przykrecone do katownika 993 505 793 00 (L), czy 993 505 794 00 (P).

Jak juz odkrecisz te 6 srub, musisz wypchnac trzy “zatrzaski” (niebieskie strzalki). Jest to duzo prostrze, jesli najpierw wypchniesz czarna “kratke” frontu auta, ktora tez jest na podobnych “zatrzaskach”. Po tym, po prostu wysowasz spoiler do przodu. “Wypusty” oznaczone zoltymi strzalkami spelniaja zadanie “prowadnicy” jak wsuwasz spoiler na miejsce.

Mam nadzieje, ze w jakies czesci ten opis pomoze


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.05.2017, 21:55 

Dołączył: 27.04.2017
Posty: 14
Witam,

zamontowałem nowe oponki Michelin Pilot Sporty dedykowane N.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.05.2017, 22:08 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
jczar napisał(a):
Mam nadzieje, ze w jakieś czesci ten opis pomoze

Dzięki z pewnością ułatwi demontaż :)




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.05.2017, 13:16 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1300
Wczoraj zakupiłem i zamontowałem alternatywne fotele(996sport) bo moje od wrzesnia nie potrafią sie uszyć :banghead: , umyłęm auto po śnie zimowym i pojechałem zatankować. to był najlepszy dzień tego roku :lol: Niestety jest problem alternatywne fotele spodobały się mojej ślubnej i nie jestem w stanie wytłumaczyć jej tymczasowego zastosowania. 'takie ładne i wygodne, czemu nie mogą zostac...sprzedaj Recaro' :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2017, 19:58 

Dołączył: 2.03.2017
Posty: 25
Time for top down 8)
Zostawiłem hardtop u teściowej :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2017, 21:48 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4972
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
A ja wczoraj swojego Boxstera niejako "podpisałem" gdyby ktoś miał wątpliwości jaką nosi ksywkę :-)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2017, 22:50 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
A ja swojego, co prawda nie dziś, ale w ubiegłą niedzielę oddałem....
pod opiekę św.Anny !
No tak, znowu go przegoniłem, tym razem w tomaszowskie.
Na początek do "Błękitnych zródeł", które z powodu braku słońca były piękne turkusowe, a pózniej przez "morze piasku" w Białej Górze, do Smardzewic, gdzie jest bardzo ciekawy, jednonawowy, barokowy kościół św. Anny, która się opiekuje.
To i jego oddałem opiece.
Pozniejszy pomysł na smaczny obiad w Spale, z dobra kawą na deser spalił na panewce. Czas komunii...wszystkie lokale i lokaliki zarezerwowane ! Pozostała Karczma Spalska, moloch straszny,( choć kolegi, z którym w CACup się ścigałem )
W międzyczasie, jakże sympatyczne spotkanie z braćmi Śliwkami ( 928 i 944) wracającymi z Rajdu Turystycznego Classicauto, który w Spale się właśnie skończył.
Po powrocie oczywiście wizyta "u Karchera", gdzie zmyłem z Porszęcia pokłady kurzu, no i poszedł odpoczywać przez tydzień do następnego weekendu.
Tak oto stałem się...niedzielnym kierowcą :lol:

ps. wciąż nie wiem, czy to ja zrobiłem jemu, czy raczej to on dobrze robi mi i czy to właściwy wpis w tym wątku ? :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum