Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 9:52 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1969
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
to wszyscy wiedza, a w szczegolnosci taksowkarze, ze poruszanie sie w miescie jest duzo bardziej komfortowe na automacie. Automat tez bardziej chroni skrznie. Ale czy Porsche wymyslil samochod do jezdzania po miesci po zakupki :)
Jesli szukasz 911 na automacie to mija Cie esencja jazdy porsche, co nie zmienia faktu ze poczujesz smak 911. No i na zewnatrz to caly czas ta sama 911-stka.
Porsche to najlepiej trzeci samochod w domu. Dlatego uwazam, ze inne marki moga byc lepsze myslac o codziennym uzytku. Ale idac na kompromis zawsze cos sie traci. Wiekszosc osob kupujaca samochod sportowy ma w sobie zylke sportowca i nie jest to mile kiedy przegrywa sie z "pospolitymi" markami a w przypadku ciezkich samochodow z automatem tak czesto bywa.
Dla zobrazowania czas takiego auta na 1/4 to oklo 14 sek. Podobny do 911 z 90 roku 250 PS.
Jesli chodzi o jazde codzienna po miescie jestem zwolennikiem automatu.


A co do wyzwania Radka przyjalem je nie dlatego ze uwazam ze jestem lepszym kierowca tylko dlatego wlasnie, ze uwazam iz roznica na torze miedzy GT3 a Carrera na automacie jest na tyle zasadnicza, ze pozwoli zniwelowac ewentualna roznice wynikajaca z brakow technicznych oraz znajomosci toru.
Uwazam tez, ze istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo, ze Radek zrobilby swoja Ska na manualu jeszcze lepszy czas niz na automacie.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 9:55 

Dołączył: 13.03.2007
Posty: 827
Co do automatu, to powiem tylko tyle, że jest to fajna sprawa i cenie sobie wygodę tego rozwiązania, ale nigdy nie kupiłbym sportowego auta z Tiptronic, czy jakimkolwiek innym rozwiązaniem. Jakbyś w czasie używania takiego auta zmienił zdanie i zaczął jeździć na spotkania i brał udział w próbach, będziesz żałował...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 10:17 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 287
Lokalizacja: Baranow
Nr klubowicza: 108
Tak odchodzac od zartow to tiptronik jest naprawde swietna i szybka szkrzynia. O niebo lepsza od mercedesa, jest duzo szybsza. Trzyma na obrotach itp. Swietnie sie spisuje w ruchu uliczym.
ALE... ja juz bym nie kupil tiptronika ze wzgledu na to ze w manualu samochod jest bardziej dynamiczny i wiecej zalezy od samego kierowcy. Na szybkich probach zaden automat nie jest w stanie przejechac szybciej. I jak dla mnie skrzynia manualna daje wiecej radosci z samej jazdy.
Ale tez nie moge powiedziec ze tiptronik psuje Porsche bo jezdzac na codziej to rowniez daje duzo przyjemnosci. Znam takie osoby ktore nie zamienia tiptronika na manuala. Wiec to zalezy od tego co lubisz. Najlepiej jak bedziesz mial mozliwosc przejechania sie manualem i automatem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 10:36 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 357
tak sobie myślę że mało osób które się tu autorytatywnie wypowiadało nie miało okazji jazdy najnowszej generacji triptronikiem!! stare i nowe rozwiązania to zupełnie 2 światy bez porównania.......np.nowe turbo
poza tym nikogo nie chcę przekonwać do tego rozwiązania,poprostu trzeba się samemu przekonać.
ale jedni wolą blondynki a inni ...
ps.Marcin mam nadzieje że Cię nie zdenerwowałem moimi słowami :D
bo widzę że Darek podszedł do sprawy mega poważnie :twisted:
ps. nie porównuj moich dokonań z umiejętnościami Sebastiana,jakby p.Kopczyk wsiał w mój samochód to byłoby adekwatnie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 10:37 

Dołączył: 8.08.2007
Posty: 25
Samochod mialby byc dla mojego ojca, a czasy w ktorych sie scigal ma juz zasoba ;) Chodzi mu o ladne opakowanie, troche to bluznierstwo ale niestety tak jest. W trase wyjezdza raz w roku ;) a do pracy, gdzie glownie bedzie dojezdzal ma 10 KM. Teraz tez ma mocny samochod w automacie i sie do niego juz przywyczail, w jego opini sprawuje sie bardzo dobrze :] :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 11:13 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1969
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
Ja jechalem i 997 na automacie i 996 na automacie. Ta nowa skrzynia chyba jest szybsza ale mysle ze Radek ma wieksze doswiadczenie w automatach i moze powiedziec cos wiecej. Ja jak jade samochodem to nie wyczuwam drobnych roznic. One wszystkie staja sie za wolne po jakims czasie :)
MOj kolega kupil 997 S na automacie tydzien temu i tez motywuje ten zakup osoba ojca. Na pewno automat ma sporo zalet jesli chodzi o komfort, gorzej jesli chodzi o sport. No, ale sa osoby ktore dobrze radza sobie z lopatkami na kierownicy(np nasz Radek i Rober Kubica, tez nasz :) )

Wybor nalezy do Ciebie.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 11:27 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1109
rk35 napisał(a):
... poprostu trzeba się samemu przekonać... jedni wolą blondynki a inni ...


i to jest najwłaściwsze podsumowanie kwestii automat vs. manual. Ale trzeba podjąć świadomy wybór.

rk35 napisał(a):
.bo widzę że Darek podszedł do sprawy mega poważnie :twisted:


jaaaaaaaaaa skąd?! :lol: 8) nawet zwróciłem uwagę na zmienną... osobową :D :wink: :"umiejętności oswojenia bestii" w odniesieniu do Marcina i Sebastiana

rk35 napisał(a):
ps. nie porównuj moich dokonań z umiejętnościami Sebastiana,jakby p.Kopczyk wsiał w mój samochód to byłoby adekwatnie


... a później w samochód Marcina...

.... adekwatnie (i chyba ciekawie) byłoby także gdybyście obydwaj zrobili po parę kółek :drive: ... w każdym z waszych samochodów :crazy: :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 11:44 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 357
sarkazm w wypowiedzi.......super grunt to mieć poczucie humoru i aby nas nie opuszczało,dystans do siebie i swoich poczynań!!! :) :wink:
pozdrowienia dla wszystkich


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 11:52 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
rk: to moze tak przy okazji popraw ten swoj opis na poprawny gramatycznie: "Quality never goes out of style" :P ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 12:07 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 357
dziękuję za uwagę ...poprawie :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2007, 13:48 

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 380
Według mnie cena tej targi jest troche wysoka. Ale moge podpowiedziec ze w salonie w Wawie jest /bylo kilka innych 911 uzywanych na sprzedaz. Warto przejechac sie kilkoma i porownac. Pamietam ze jakis czas temu byla na allegro srebrna 996 carrera, bez bajerow, ale wygladala na zadbana i cena byla atrakcyjna.

Co do skrzyni tiptronic - mialem okazje chwile wyprobowac i osobiscie powiem ze roznica jest na korzyść nowszej generacji. Ale przy sterowaniu przyciskami z kierownicy moim zdaniem reakcja jest raczej powolna. Niestety nie miałem możliwości obcowania z tym czymś dłużej. Ale 997 Turbo...(chyba był tiptronic - ech tyle emocji...) robi wrażenie nie z tej ziemi!

PS
wystrzegał bym się wersji amerykańskich


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum