Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 9.06.2009, 18:15 

Dołączył: 16.05.2007
Posty: 32
Witam szanownych kolegów. Przyjaciel mój napalił się na kupno porsche 996 i znalazł takie oto ogłoszenie http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8934762

Czy ktoś zna to autko i mógłby cokolwiek o nim powiedzieć ??

pozdrawiam wszystkich

Do oddania podobno za 88 400 PLN


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.06.2009, 19:03 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
Carfax - czyni cuda.......autko ze zdjęć też jest "bezwypadkowe", mam nawet w archiwum ?bezwypadkowe auto złożone z 2 aut....w sumie na 10 aut sprawdzonych 10 zatopionych :!:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.06.2009, 8:59 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
Napiszę też jak zraziłem się ostatecznie do aut z USA a zarazem z cyklu "Polak potrafi" !

Mianowicie piękne BMW 335 Ci( 2 letnie) z symboliocznym przebiegiem.
Auto stało przez pewien czas w renomowanym salonie BMW Misiak jako auto uzywane.Auto ma zaświadczenie o fabrycznej grubości lakieru ,komputer niewykazuje błędów - czyli "igła"

Jazda testowa - auto prowadzi się fatalnie,wizualnie też wygląda jaby coś było nietak z dachem- raczej przeczucie że coś jest niewporządku niż namacalny fakt ,ale ogólnie jesteśmy pod wrażeniem in plus.

Carfax pisze; pierwszy poważny wypadek po 3 miesiącach od daty zakupu,kolejny wypadek po 12 miesiącach od daty zakupu- auto nienadaje się do odbudowy.Oprócz tego niezgadza się data produkcji :?:

Pełnomocnik właściciela przyznaje ,że auto zostało złożone z 2 identycznych rozbitych egzemplarzy i dlatego lakier ma fabryczna grubość , :idea: Z tego co pamiętam to auto jest na alegro podobnie jak i to co podałem fotki ku przestrodze.

p.s. może z Porsche jest nieco lepiej ale wątpię,te 2 przykłady co podałem to wierzchołek tego co ostatnio sprawdzaliśmy.P.s nadal szukamy BMW M3e46 lub 335 Ci :(




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.06.2009, 12:59 

Dołączył: 16.05.2007
Posty: 32
Dzieki Jurek968 za odpowiedź i lekkie "ostudzenie" :) To jest zawsze dobre :) Sprawdzimy carfax tylko musimy wyciągnąć od zawodnika numer VIN i się wszystko wyjaśni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.06.2009, 14:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3354
Lokalizacja: sercem i ciałem - poznań
Nr klubowicza: 075
Jurek czy taki CARFAX ? jest dostępny dla europy lub niemiec ...?




_________________

Classic Porsche 911/964 Carrera 2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.06.2009, 14:22 

Dołączył: 29.09.2008
Posty: 253
Jest dla Szwecji ... http://www.carfax.eu/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.06.2009, 23:53 

Dołączył: 7.10.2008
Posty: 881
Jak czytam to co piszecie o autach z USA to az sie dziwie gdzie wy te zakupy robicie ?

Sprowadziłem w swoim krótkim zyciu juz parenascie ba nawet paredziesiąt samochodów wszystkie z górnej półki.
I powiem ze napewno były w lepszym stanie niz auta oferowane w europie. pozatym cena nawet -40%
Wszystkie drogie samochody maja symboliczne przebiegi .
Sa serwisowane ( np PORSCHE ma tam 4 lata gwarancji).

Podstawa do dobrych zakupów jest kupowanie od powaznych i znanych mi kontrachentów. Oraz na powaznych aukcjach gdzie maja dostep tylko ludzie posiadający amerykańskie papiery dealerowskie.
A jesli kupuje auto za ponad 100tyś/$ to mimo to sam lece zeby je obejrzeć aby uniknąć sytuacji żę kupujący bedzie chciał mi głowe urwac.

Ale CarFax i tak zawsze na początek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.06.2009, 23:58 

Dołączył: 7.10.2008
Posty: 881
jurek968 napisał(a):
Napiszę też jak zraziłem się ostatecznie do aut z USA a zarazem z cyklu "Polak potrafi" !

Mianowicie piękne BMW 335 Ci( 2 letnie) z symboliocznym przebiegiem.
Auto stało przez pewien czas w renomowanym salonie BMW Misiak jako auto uzywane.Auto ma zaświadczenie o fabrycznej grubości lakieru ,komputer niewykazuje błędów - czyli "igła"

Jazda testowa - auto prowadzi się fatalnie,wizualnie też wygląda jaby coś było nietak z dachem- raczej przeczucie że coś jest niewporządku niż namacalny fakt ,ale ogólnie jesteśmy pod wrażeniem in plus.

Carfax pisze; pierwszy poważny wypadek po 3 miesiącach od daty zakupu,kolejny wypadek po 12 miesiącach od daty zakupu- auto nienadaje się do odbudowy.Oprócz tego niezgadza się data produkcji :?:





Jak by dealer sprzedał ci takie auto to gwarantuje ze był bys bogatym człowiekiem.
Niema takiej możliwosci zebys nieodzyskał wszystkich pieniążków. ( a nawe odszkodowania)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2009, 12:30 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
David napisał(a):
jurek968 napisał(a):
Napiszę też jak zraziłem się ostatecznie do aut z USA a zarazem z cyklu "Polak potrafi" !

Mianowicie piękne BMW 335 Ci( 2 letnie) z symboliocznym przebiegiem.
Auto stało przez pewien czas w renomowanym salonie BMW Misiak jako auto uzywane.Auto ma zaświadczenie o fabrycznej grubości lakieru ,komputer niewykazuje błędów - czyli "igła"

Jazda testowa - auto prowadzi się fatalnie,wizualnie też wygląda jaby coś było nietak z dachem- raczej przeczucie że coś jest niewporządku niż namacalny fakt ,ale ogólnie jesteśmy pod wrażeniem in plus.

Carfax pisze; pierwszy poważny wypadek po 3 miesiącach od daty zakupu,kolejny wypadek po 12 miesiącach od daty zakupu- auto nienadaje się do odbudowy.Oprócz tego niezgadza się data produkcji :?:





Jak by dealer sprzedał ci takie auto to gwarantuje ze był bys bogatym człowiekiem.
Niema takiej możliwosci zebys nieodzyskał wszystkich pieniążków. ( a nawe odszkodowania)


Niestety mimo ,że auto jest wystawione w salonie dilera to umowę kupna -sprzedaż masz wystawianą pomiędzy kupującym a sprzedającym.Na umowie wogóle niefiguruje diler.Z dilerem masz osobną umowę za prowizję.Diler nieodpowiada za "wady ukryte" .Aby kupić auto od dilera musi on być właścicelem ,czyli je odkupić .W takim przypadku diler ponosi dodatkowe koszty i oczywiście bierze odpowiedzialnośc za reklamacje....rzecz jasna nielubią się podkładać z autami kosztującymi kilkaset tys zł.Robią tak w zasadzie jedynie jeśli auto ma gwarancję.

Nieneguję przywozu auta z USA wogóle ale radzę najwyższą ostrożność przy kupowaniu już w PL.
Brałem nawet raz udział w "licytacji" i znam podszewkę ( licytuj Pan ostro bo ukraińcy biorą wszystko :roll: ).




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2009, 13:01 

Dołączył: 7.10.2008
Posty: 881
Z sąsiadami z za wschodniej granicy faktycznie tak jest.

Przyczyna jest brak praktycznie opłat graniczno celnych.

Oni kupuja praktycznie nowe auta w USA i nawet naklejek niesciągają tych z salonu co za szyba wiszą. Faktóra jest 1000$ i to u nich przechodzi.
Wiec spora czesc kosztow im odpada.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum