Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 27.12.2015, 17:49 

Dołączył: 18.12.2015
Posty: 6
Witam :-) Mam na imię Piotr. Od niedawna jestem użytkownikiem Porsche 911 Carrera model 996 z 2001 roku. Auto jest w kolorze zielonym perłowym i w związku z tym kolorem mam pytanie? Czy jest sens i czy warto oklejać auto powiedzmy grafitową matową folią. Słyszałem, że jest taka moda na świecie.
Jaki może być koszt takiego oklejenia i czy przez taki zabieg auto nie straci na wartości. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam serdecznie ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2015, 18:36 

Dołączył: 3.08.2015
Posty: 734
Przy sprzedazy autka klient bedzie sie zastanawial co jest pod okleina...:) nie mniej jednak ochroni to przed drobnymi kamyczkami. wybor nalezy do Ciebie;)Majac samochod w dosc fajnym kolorze - ja bym nic nie robil. klasyk to klasyk:):):) :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2015, 18:37 

Dołączył: 3.08.2015
Posty: 734
a nie masz przypadkiem tego autka do sprzedania...? poszukuję...:) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2015, 22:23 

Dołączył: 14.05.2015
Posty: 1
Witam.
Co do kosztów to 5-4 tyś. jak ktoś ci będzie proponował taniej to na pewno użyje kiepskich materiałów lub schrzani robotę. Folia na pewno ochroni lakier przed kamieniami i zarysowaniami. Zdarza się że przy usuwaniu floii z plastikowych elementów odchodzi lakier a wtedy lipa.
Na pewno oklejanie jest jakimś rozwiązaniem na zmianę koloru.
Musisz pamiętać że o taką folię trzeba jeszcze dbać, zestaw do konserwacji matowej folii kosztuje około 300zł i starcza na kilka razy. Musisz go używać bo inaczej folia pod skutkiem mycia zwykłymi środkami będzie tracić matowość.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.12.2015, 0:21 

Dołączył: 23.07.2015
Posty: 193
Cześć,
Jak ze wszystkim, są plusy i minusy. Sam musisz rozważyć i wybrać najrosądniej. Plusy to chyba każdy zna. Z munusów to jeszcze dodam:
(-) folia płowieje pod wpływem słońca / wody. Wyobraź sobie że będziesz musiał wyniemić element folii na skutek otarcia, powiedzmy po 2 latach. Różnica w kolorach między nową a obecną - nie da się wycieniować jak u dobrego lakiernika.

Do tego dochodzą jeszcze takie rzeczy jak produkcja i dostępność. Po 2 latach może okazać się że wybrany przez Ciebie kolor folii nie jest już dostępny i nie można go dokupić. Czy w takim razie oklejając kupić pare rolek więcej i magazynować w oczekiwaniu na przygodę ? Chyba bez sens.

Podr,
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.12.2015, 0:48 

Dołączył: 15.05.2012
Posty: 600
Wiem,że to kwestia gustu, ale popatrz na to 996 i powiedz czy chciałbyś, aby tak wyglądało Twoje ;)
Miałem kiedyś przez chwilę oklejony samochód, oklejała go renomowana firma drogą folią i jak zdejmowali folię to częściowo zszedł klar. Samochód był 100% bezwypadkowy w oryginalnym lakierze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.12.2015, 12:39 

Dołączył: 18.12.2015
Posty: 6
Dziękuję za mądrą i sensowną poradę ;-) Decyzja podjęta. Nie oklejam.
Tak naprawdę, to kolor ten coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Pozdrawiam :-)
Jeśli chodzi o sprzedaż :-) Kupiłem cacko w połowie grudnia. Grzechem było by sprzedanie takiego samochodu po dwóch tygodniach od zakupu.
Marzyłem o 911 od ponad 30 lat. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.12.2015, 17:58 

Dołączył: 3.08.2015
Posty: 734
Mądra decyzja! Zapytaj przed lustrem samego siebie: czy kupiłbym oklejone Porsche...?
Jak widac pytanie retoryczne :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum