Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 14.03.2012, 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wymiana tapicerki w moim samochodzie. W związku z tym mam pytanie do znawców tematu, czy "opłaca" się wymienić oryginalną tapicerkę, która poza fotelami nie jest ze skóry i obszycie boczków i deski? Koszt nie jest mały aby to naprawdę dobrze wyglądało ale nie chciał bym aby samochód mimo włożenia 20 K w niego stracił na oryginalności a tym samym na wartości .
Co sądzicie zostać przy biednym oryginale czy zafundować mu "ekskluzywność" i ciekawy wygląd ? :D




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 11:39 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 1122
a renowacja tapicerki? ale tylko siodła masz ze skóry?

ja czekam na boczki na tył auta bo mam jakieś murzyńskie z wielkimi głośnikami a chcę dać oryginalne. Mam dać całe wnętrze ma być naprawa uszkodzeń i malowanie skóry ponoć tak się to robi...
jest taka firma lederzentrum - dość drodzy
mnie ma robić chłopak który jest o wiele tańc\szy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 12:00 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Renowacja jest ok, ale nigdy nie będzie taka jak nowa tapicerka. Nie wspominając o tym ile uroku doda się do damochodu poprzez obszycie boczków i deski rozdzielczej.

Swoją drogą upewnij się że chłopak umie to robić i robi odpowiednimi preparatami, ja akurat siedzę w całej tej branży i tu akurat często sprawdza się powiedzenie skąpy dwa razy traci.

Wracając do tematu ja bym obszywał....
Tu akurat znajomi robili 993:
http://www.carlex.pl/pl/porsche-993-vanilia-interior

Edit:
Rozwiązaniem jest jeszcze oddanie do profesjonalnego zakładu i prośba o wymianę tego co się da na nowe ale tak jak w oryginale. Czyli tam gdzie była skóra będzie nowa skóra z takim samym szwem, tam gdzie była wykładzina/materiał zrobią nowe wykładziny itd. Pozostanie tylko deska rozdzielcza o boczki z plastiku które da się zregenerować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 12:02 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
tylko renowacja, ewentualnie wymiana na inny oryginalny identyczny element ale mnie zniszczony ... jak dla mnie starsze auta po obszywaniu deski, foteli itp traca ducha :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 12:03 

Dołączył: 25.02.2008
Posty: 238
Najlepiej oddaj do sprawdzonego tapicera, i niech obszyje skórą poszczególne elementy, deskę górę i dół, boczki, panele przy szybie i drzwiach, i oczywiście fotele, jeżeli już są poprzecierane. Tapicer zrobi takie przeszycia jakie sobie wymarzysz, oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem oryginalnego wyglądu. Albo na przykład spartański RS look!!
Przy zmianie tapicerki korzystnie będzie wymienić również tą "dyktę" na drzwiach lub to co z niej zostało. Wystarczy starą zanieść do któregokolwiek sklepu w stylu Leroy Merlin i powycinają ci z dowolnej grubości drewna, sklejki, itd - super efekt.
Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 12:16 

Dołączył: 11.11.2011
Posty: 324
BTW: DK

Zawsze mam dylemat przy swoich samochodach. Z jednej strony można być purystą i tylko trzymać się oryginału z drugiej?
Trudne pytanie : w mojej 930 ( powinieneś ją wiedzieć w PCP Poznań) dwa razy poprawiałem deskę. Oryginalnie był ze skóry i tak też chciałem odnowić.
Pierwszy raz robili mi ją w Poznaniu - efekt niezadawalający - skóra daleko odbiegająca od oryginału i w jedny naroźniku przy zegarach pomarszczona.
Bylem niezadowolony i po roku dalem zrobić drugi raz do Łodzi i jest OK. Skora trochę bardziej matowa niż oryginał ale po kilku wtarciach wosku do skór trudno znaleźć róznicę z oryginałem. Resz†e wnętrz mam idealną i w skórze więc nic nie zmieniam.
Od kilku dni mam w garażu 944 Turbo S od Wampira :) środek w vinylu, jak przyjechał lekko brudny etc pierwsza myśl :eh skóra by tu lepiej wyglądała jednak po Car Spa - zmienilem zdanie środek jest prawie idealny - nie dotykam!!!!
Może wsadzę inne fotele? -> mam moje z 930 igła ( do 930 dałem carbonowe z gt3) z drugiej strony oswajam się z obecnym wnętrzem. )
Jak robić to tylko dobrze.. i w sprawdzonym miejscu.
Wartość: hm jak samochod bardzo kolekcjonerski - tylko orginał jak mniej to bym się nie zastanawiał - i tak kupuje się oczami:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 12:26 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
DK: rozwazalem w zeszlym roku wymiane na nowa tapicerke, bo w 20-letnim samochodzie - wiadomo - tapicerka jest... 20-letnia. :wink: Jednak po rozmowie z ekspertami w dziedzinie renowacji (m. in. klubowicz Pawel B.) coraz bardziej przekonuje sie, ze jednak chyba lepiej zostawic oryginal, a wymienic na "takie jak oryginalne" dopiero po zupelnym przetarciu elementow. A jesli wymieniac, to tylko u najlepszego specjalisty (no wlasnie, u kogo..?), bo szlag bedzie Cie trafial, jak robota bedzie nie-idealna.




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 12:47 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 1122
KoKoS napisał(a):
Renowacja jest ok, ale nigdy nie będzie taka jak nowa tapicerka. Nie wspominając o tym ile uroku doda się do damochodu poprzez obszycie boczków i deski rozdzielczej.

Swoją drogą upewnij się że chłopak umie to robić i robi odpowiednimi preparatami, ja akurat siedzę w całej tej branży i tu akurat często sprawdza się powiedzenie skąpy dwa razy traci.

Wracając do tematu ja bym obszywał....
Tu akurat znajomi robili 993:
http://www.carlex.pl/pl/porsche-993-vanilia-interior

Edit:
Rozwiązaniem jest jeszcze oddanie do profesjonalnego zakładu i prośba o wymianę tego co się da na nowe ale tak jak w oryginale. Czyli tam gdzie była skóra będzie nowa skóra z takim samym szwem, tam gdzie była wykładzina/materiał zrobią nowe wykładziny itd. Pozostanie tylko deska rozdzielcza o boczki z plastiku które da się zregenerować.


a kto powiedział że jestem skąpy? to ze ktoś robi taniej nie znaczy że będzie źle - znam człowieka dobrze więc ... nie obawiam się
obszywanie się mi nie podoba widziałem parę aut obszytych i ani jedno mi się nie podobało
mam nawet obszytą deskę i siodła w 914 i wcale mało nie zapłaciłem
a i tak nie jest to jak oryginał - tu akurat trzeba było obszywać bo tapicerka była zniszczona bardzo. Boczki drzwi zostawiłem w oryginale choć może nie są jak nowe ale w całości i niezniszczone


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 12:49 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Jeśli nic nie jest na tyle zniszczone, że trzeba coś z tym robić to bym nie dotykał.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 13:53 

Dołączył: 10.04.2008
Posty: 1897
Dopiero w przypadku kompletnie "zajechanej" tapicerki tzn. dziury, ubytki, przetarcia na wylot itp. zdecydowałbym się na wymianę na nową.
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest regeneracja elementów nadających się do naprawy i/lub wymiana na originalne nieuszkodzone...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 14:04 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Bardzo niechętnie porwałbym się ponownie na obszywanie tapicerki. Widziałem w życiu kilka aut, gdzie było to zrobione na tyle dobrze, że nie rzucało się w oczy w negatywnym tego słowa znaczeniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 14:22 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
kacper broń boże nie mówię ani nie sugeruję że jesteś skąpy :wink: Nie tak miało to zabrzmieć, poprostu przysłowie :wink:

A chodziło mi o to żeby wiedzieć co i u kogo się robi żeby potem nie wydawać drugi raz na poprawiania zepsutego.

:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 14:22 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 1122
spoko :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 16:18 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Dzięki wszystkim za opinie , oczywiście chciałbym zachować jak najwięcej z oryginału. Lecz...
Widok wnętrza tego samochodu z linku http://www.carlex.pl/pl/porsche-993-vanilia-interior nie może mi wyjść z głowy :D i patrząc na moje skromne wnętrze naszły mnie takie myśli. :twisted:




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 18:12 

Dołączył: 11.06.2011
Posty: 859
Ciekawe jakie koszta bo tez mi kopara opadła


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 19:03 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
naprawde podoba sie wam ta vanilla? dla mnie jakos zbyt czysto :) deska chyba najgorzej ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.03.2012, 19:15 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Dla mnie za dużo dobrego. Wszystko obszyte - od razu widać że to rękodzieło. No i kolor dobrze wygląda tylko jak jest nowy.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.03.2012, 0:01 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Najgorzej wyglądają plastikowe plecki foteli obszyte skórą...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.03.2012, 3:06 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
O tym waniliowym prosiaku pisałem już w temacie obszywania kierownicy

http://porscheclub.home.pl/forum/viewto ... c&start=40

Autko widziałem osobiście jak było na etapie obszywania jak i efekt końcowy.
Było robione przez Carlex dla klienta z niemiec i to jest już sama w sobie jakaś odpowiedź, czy warto, czy pasuje, i czy w ogóle wypada.......
Samochód wyglądał znakomicie , a jakość wykonania robiła wrażenie.
Carlex ma dostęp do oryginalnych skór z Porsche i po takim obszyciu nawet zapach jest jak w oryginale.

Tak jak wspominał Kokos, renowacja da jakiś rezultat na plus, ale obawiam się , że jest to działanie skuteczne jedynie w przypadku w miarę nowych i niezbyt zużytych el.tapicerki . Starsze tapicerki po takiej renowacji będą wyglądały sztucznie (zwłaszcza po lakierowaniu) i z pewnością wiele gorzej niż nowe.
Taka nowa tapicerka uszyta tymi samymi metodami i z dokładnie tej samej skóry co w Porsche , niczym się od oryginału nie różni (nawet tłoczone logo porsche na zagłówkach zrobią jak sobie zamówisz), więc nie rozumiem w czym problem.
Skoro Darku myślisz o wymianie tapicerki to z pewnością sprzedaż autka w najbliższym czasie nie wchodzi w grę, a za rok, dwa konia z rzędem temu kto zorientuje się , że to nie oryginał.

Pomijając wszystko inne, to sam fakt posiadania pięknego klasyka , który wygląda w środku i pachnie jak nowy to jak powrót do przeszłości :D

Wiem , że są tacy którzy cenią sobie oryginalność, nawet kosztem zapachu stęchlizny , ale ja do nich nie należę i z pewnością, jak tylko uda mi się znaleźć dla siebie odpowiednie 964 , 930 lub 993, to pierwsze co zrobię to zafunduję mu takie wnętrze (niekoniecznie w tym kolorze, ale na pewno w tym wykonaniu).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.03.2012, 13:19 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
joko napisał(a):
Taka nowa tapicerka uszyta tymi samymi metodami i z dokładnie tej samej skóry co w Porsche , niczym się od oryginału nie różni (nawet tłoczone logo porsche na zagłówkach zrobią jak sobie zamówisz), więc nie rozumiem w czym problem.


http://www.carlex.pl/images/stories/por ... sche_d.jpg
- element z zaznaczonym układem biegów nie jest równoległy do ściegu na drążku zmiany biegów

http://www.carlex.pl/images/stories/por ... sche_1.jpg
- zmarszczona skóra z prawej strony zagłówka, nierówny ścieg - prawa/lewa strona zagłówka

http://www.carlex.pl/images/stories/por ... sche_7.jpg
- nierówny ścieg na klapce schowka w drzwiach, wybrzuszenie na elemencie uchwytu do zamykania drzwi - przy schowku

Tyle widać na kilku fotkach - to się nie różni od oryginału? Porsche tak słabo robiło skóry w 993???


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum