Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 7.02.2015, 9:48 

Dołączył: 15.11.2012
Posty: 484
Witam,
Czym można odświeżyć tapicerkę w samochodzie, deska rozdzielcza, boczki.....itp
Nie chcę używać środków typu "nabłyszczacze" może ktoś zna jakiś sprawdzony preparat...

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2015, 10:05 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Swissvax


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2015, 12:01 

Dołączył: 14.09.2013
Posty: 192
Zdecydowanie polecam zestaw Gliptone http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 2-spt-0113 kwestia doboru koloru i rodzaju skóry

używałem colourlocka, zymolla, swissa, sonaxa profilne, meguairsa i gliptone moim zdaniem najlepiej daje radę (chyba, że nie lubisz zapachu skóry to zymoll lub colourlack)

na forum 924.pl możesz odnaleźć mój topic z autem ew temat odnośnie kosmetyków jakich używać, mam tam sporo zdjęć i opisów/ pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2015, 12:01 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
PW :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2015, 12:35 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Gliptone ma typowy zapach skóry - mi się bardzo podoba, ale z doświadczenia wiem, że klienci albo go bardzo lubią, albo bardzo nie lubią. Ma jedną wadę względem konkurencji - jest ciężki w aplikacji(szczególnie cleaner).
Między Swissvax a Colourlock, wybrałbym zdecydowanie to drugie, bo Colourlock to marka niemieckiego Lederzentrum, a Swissvax kupuje z Lederzentrum i rozlewa ;) Jedyna różnica to ... gigantyczna różnica w cenie, płyny są 100% te same.
Zymol jest też napewno szczytem jakościowym. Z zalet - odżywka ma bardzo fajny i dyskretny, naturalny zapach "glicerynowy". Poza tym dobra cena, cleaner + odżywka w opakowananiach ok 300ml to ok 100zł, czyli mniej niż colourlock! Za to w CL mamy dodatkowo szczoteczkę(uważnie z użyciem!) i szmatkę.

noname_conek napisał(a):
Zdecydowanie polecam zestaw Gliptone http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 2-spt-0113 kwestia doboru koloru i rodzaju skóry

używałem colourlocka, zymolla, swissa, sonaxa profilne, meguairsa i gliptone moim zdaniem najlepiej daje radę (chyba, że nie lubisz zapachu skóry to zymoll lub colourlack)

na forum 924.pl możesz odnaleźć mój topic z autem ew temat odnośnie kosmetyków jakich używać, mam tam sporo zdjęć i opisów/ pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2015, 15:18 

Dołączył: 25.02.2008
Posty: 238
Marcin CarSPA napisał(a):
Gliptone ma typowy zapach skóry - mi się bardzo podoba, ale z doświadczenia wiem, że klienci albo go bardzo lubią, albo bardzo nie lubią. Ma jedną wadę względem konkurencji - jest ciężki w aplikacji(szczególnie cleaner).
Między Swissvax a Colourlock, wybrałbym zdecydowanie to drugie, bo Colourlock to marka niemieckiego Lederzentrum, a Swissvax kupuje z Lederzentrum i rozlewa ;) Jedyna różnica to ... gigantyczna różnica w cenie, płyny są 100% te same.
Zymol jest też napewno szczytem jakościowym. Z zalet - odżywka ma bardzo fajny i dyskretny, naturalny zapach "glicerynowy". Poza tym dobra cena, cleaner + odżywka w opakowananiach ok 300ml to ok 100zł, czyli mniej niż colourlock! Za to w CL mamy dodatkowo szczoteczkę(uważnie z użyciem!) i szmatkę.

noname_conek napisał(a):
Zdecydowanie polecam zestaw Gliptone http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 2-spt-0113 kwestia doboru koloru i rodzaju skóry

używałem colourlocka, zymolla, swissa, sonaxa profilne, meguairsa i gliptone moim zdaniem najlepiej daje radę (chyba, że nie lubisz zapachu skóry to zymoll lub colourlack)

na forum 924.pl możesz odnaleźć mój topic z autem ew temat odnośnie kosmetyków jakich używać, mam tam sporo zdjęć i opisów/ pozdr


Ciekawy temat!
Pieknie dziękuje za cenne informacje! Aż naszła mnie chęć na "posprzątanie" foteli ...
Gdzie można kupić Gliptone? Który, chyba uznałeś za wybór najwłaściwszy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: .
PostNapisane: 8.02.2015, 12:38 

Dołączył: 15.11.2012
Posty: 484
Ja też bardzo dziękuję za wszelkie informacje......widać wiosna się zbliża :D :D :D

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.02.2015, 14:22 

Dołączył: 28.08.2012
Posty: 150
Gliptone zestaw do czyszczenia i impregnacji( dwie butelki ) zamawialem na ebay bezpośrednio z Wielkiej Brytanii, ok 70zl z przesyłka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 11:20 

Dołączył: 5.01.2015
Posty: 114
Ja Panowie z czystym sumieniem do impregnacji/odświeżenia skóry mogę polecić BRISTONA http://allegro.pl/profesjonalny-zel-400 ... source=mlt
Bazuje na naturalnych woskach pszczelich...i jest naprawdę łagodny. Aplikowałem jakiś msc temu i jest OK


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 11:55 

Dołączył: 18.04.2012
Posty: 91
W zwiazku z tematem mam pytanie jak przywrocic kolor skory,mialem zaplamione czyms siedzenie i troche przedobrzylem w czyszczeniu i odbarwilem kolor.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 12:11 

Dołączył: 5.01.2015
Posty: 114
Według mnie jak już przedobrzyłeś to jedynie coś koloryzującego w danej tonacji poprawi obraz skóry ...wydaje mi się że samemu jak nie masz wprawy to możesz jeszcze bardziej uwydatnić niedoskonałości. Najlepiej będzie zrobić renowacje w jakimś sprawdzonym zakładzie. A jeżeli czujesz się na siłach to jest alternatywa z portalu aukcyjnego: http://allegro.pl/klinikaskory-pl-renow ... 62392.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 15:53 

Dołączył: 10.04.2008
Posty: 1897
Osobiście też polecam Gliptone, jeżeli tapicerka nie wymaga korekt kolorystycznych. Do zwykłej pielęgnacji jest SUPER.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 21:47 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Zdecydowanie polecam miejscową renowację skóry. Żadne barwiące "siuwaxy" nie dadzą oczekiwanego efektu, a tym bardziej trwałości. Jak chcesz konkretnej porady, napisz proszę PW - temat jest szeroki, potrzebny jest telefoniczny "wywiad". Służę pomocą, setki renowacji tapicerek za mną!

Yurek napisał(a):
W zwiazku z tematem mam pytanie jak przywrocic kolor skory,mialem zaplamione czyms siedzenie i troche przedobrzylem w czyszczeniu i odbarwilem kolor.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 21:51 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Słabe rozwiązanie! 74 kolory do wyboru to zdecydowanie za mało...chyba że tuszujemy max 0,5cm2 w mało widocznym miejscu - bo kiepsko to będzie wyglądało. W procesie renowacji 80% sukcesu/jakości to profesjonalny dobór koloru - tego nie kupisz na allegro...

polowiak napisał(a):
Według mnie jak już przedobrzyłeś to jedynie coś koloryzującego w danej tonacji poprawi obraz skóry ...wydaje mi się że samemu jak nie masz wprawy to możesz jeszcze bardziej uwydatnić niedoskonałości. Najlepiej będzie zrobić renowacje w jakimś sprawdzonym zakładzie. A jeżeli czujesz się na siłach to jest alternatywa z portalu aukcyjnego: http://allegro.pl/klinikaskory-pl-renow ... 62392.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 22:25 

Dołączył: 5.01.2015
Posty: 114
Marcin CarSPA -masz dużo racji ale jeżeli robiłeś kilka renowacji to napewno doskonale wiesz że najpierw robi sie próbę w mało widocznym miejscu i dopiero wtedy jak gra Ci wszystko w 100 % to robisz to na większej powierzchi... zreszą wszędzie jak wół o tym piszą.
Dlaczego z góry odrzucasz temat z kliniki skóry. Ziomek robił właśnie taką renowacje przy fotelach RECARO w S6 i w 100% dopasował kolor. Skórka świeżo po zabiegu wyglądała jak nowa. Wiec nie mów, że to nie jest alternatywa bo jak kogoś nie stać na renomowane SPA/lub ktoś lubi się sam pobawić, to dlaczego nie? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.02.2015, 22:55 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Zrobiliśmy setki renowacji i tak jak mówiłem - kluczem jest dobór koloru. Nie kwestionuje jakości samych komponentów zestawu, ale mogę ci dać chyba najbardziej obrazowe porównanie - można pójść do sklepu lakierniczego, wybrać jeden z 75 standardowych kolorów lakieru(są takie?) i zrobić renowację np. błotnika w swoim Porsche ;) Wiesz... zależy od podejścia, najbardziej renomowane SPA policzy cię nie więcej niż 450zł za element - kwestia czy warto dołożyć te 250 dla swojego Prosiaka i mieć to zrobione tak jak marka na to zasługuje... :)
Rzeczony Ziomek być może robił renowację całych foteli/całego wnętrza - podobnie jak to widać na aukcji allegro - to jedyny sposób żeby kolory nie różniły się na pierwszy rzut oka - jednak, daję sobie rękę uciąć że jeden z tych 75 kolorów nie odzwierciedlił oryginało w S6



polowiak napisał(a):
Marcin CarSPA -masz dużo racji ale jeżeli robiłeś kilka renowacji to napewno doskonale wiesz że najpierw robi sie próbę w mało widocznym miejscu i dopiero wtedy jak gra Ci wszystko w 100 % to robisz to na większej powierzchi... zreszą wszędzie jak wół o tym piszą.
Dlaczego z góry odrzucasz temat z kliniki skóry. Ziomek robił właśnie taką renowacje przy fotelach RECARO w S6 i w 100% dopasował kolor. Skórka świeżo po zabiegu wyglądała jak nowa. Wiec nie mów, że to nie jest alternatywa bo jak kogoś nie stać na renomowane SPA/lub ktoś lubi się sam pobawić, to dlaczego nie? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.02.2015, 14:27 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Widać, że forum staje się swoistym " banerem reklamowym" co niektórych forumowiczów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.02.2015, 16:34 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
nie idź tą drogą :? :roll:
Po co ten komentarz. Ludzie mają mózg.
Każdy wybierze co mu podpasuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.02.2015, 16:53 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Kolega ma chyba zły dzień :roll: Staram się członkom forum/klubu jedynie pomagać w tym, na czym się znam.
kemot266 napisał(a):
Widać, że forum staje się swoistym " banerem reklamowym" co niektórych forumowiczów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.02.2015, 8:44 

Dołączył: 4.12.2011
Posty: 29
Porady jak najbardziej wskazane Marcin CarSPA. Dzieki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum