Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 16.09.2023, 12:17 

Dołączył: 16.09.2023
Posty: 2
Witam serdecznie wszystkich, mam prośbę o pomoc poradę w kwestii doboru części lub ich kompatybilności pomiędzy modelami.

Do rzeczy, potrzebuję zakupić zawieszenie (całą kolumnę prawy przód, oraz piastę lewy tył) do Modelu Cayman 982 z rocznika 2018, wersja bazowa 2.0, 300 koni. Przeglądam już kilka dni dziesiątki aukcji i mam straszny mętlik w głowie.

Wielu sprzedawców sprzedaje całe zestawy w których zarzekają się, że jest to zestaw wyjęty z takiego właśnie auta lub wersji S i spokojnie pasuje do mojego modelu, na przykład (piszę o zestawie z amortyzatorem w wersji z „kabelkiem”):

Części sprzedawane z wersji S
99134165805 / 99134115806 - ZWROTNICA
982413031C / 982412021C- AMORTYZATOR

Inny sprzedawca podaje inną literę w oznaczeniu amortyzatora:
99134165805 (ZWROTNICA)
982412021D (AMORTYZATOR)

Patrząc na te numery doszedłem do wniosku, że kompatybilne są również części z modelu 911 o oznaczeniu 991, oczywiście poza modelami z napędem na 4 koła i piastą na śrubę centralną – jeśli chodzi o przednią oś. Czy dobrze mi się wydaje ?

W niektórych zestawach do 991 jest nawet takie same oznaczenie amortyzatora jak do caymana 982412021C, choć trafiają się też zestawy z innym oznaczeniem amortyzatora na przykład 99134303818

I co z zwrotnicą tylną, bo widziałem, że są zwrotnice z numerem katalogowym zaczynającym się od 982, czyli typowo do Caymana, a te do 911 / 991 już mają inny – czy zatem kompatybilne są tylko zwrotnice przednie, a tył już nie ?

Reasumując czy jest jakaś strona gdzie mogę znaleźć numery katalogowe części, które na pewno będą pasować do mojego auta, ewentualnie wraz z listą zamienników, i czy te literki przy amortyzatorach mają znaczenie ? Nie chciał bym mieś na przykład dwóch twardości amortyzatorów na jednej osi.

Czy ewentualnie ktoś może podać mi listę numerów w obszarze których mogę się bezpiecznie poruszać?

Będę wdzięczny za każdą merytoryczną wypowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.09.2023, 19:17 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5066
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Tutaj znajdzie katalogi, trzeba porównać, ale tak zwykle duże części jak zwrotnica są kompatybilne. Po amortyzatorze czy sprężynie bym się nie spodziewał, ale ręki za to nie dam. Może też już ujednolicili.
https://www.porsche.com/uk/accessoriesa ... catalogue/




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum