Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 10.09.2013, 20:40 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
Koledzy,

Ktoś korzystał z usług tej firmy spod Krakowa, z Zabierzowa?
Powołują sie na rekomendacje, itp.
www.dreambrokers.pl
Ceny mają super na nowe samochody.
Dajcie znaka proszę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.09.2013, 21:35 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Ja znam ta firme i moge stwierdzic, ze jest godna zaufania.

Jednak szczerze polecam select-automotive Piotrka Dobrowolskiego.
Pewnie ktos go na forum zna. Mozna z nim troche potargowac prowizje i jest super rzetelny!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.09.2013, 21:42 

Dołączył: 30.01.2011
Posty: 244
Tak, znam dreambrokers. Bylem u nich w biurze nawet jakies dwa lata temu. W pewnym momencie firma sie chyba rozpadla na dwie , ale teraz znow jest dreambrokers.

Ostatecznie nie skorzystalem z ich oferty, bo sam zadzwonilem do salonu w UK i dostalem wycene jeszcze 20 k pln mniejszą, ale jak nie chce ci sie bawic w papierkologie, to mysle , ze mozesz z nimi podzialac. Ostatnio podobno nie tylko w uk kupują, inne kraje też, tam gdzie taniej po prostu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.09.2013, 21:59 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Zamawianie w UK nie jest glupim pomyslem, szczegolnie ze mozna zamawiac LWD ;)




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.09.2013, 11:23 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
To w UK sa tańsze fury niż u nas? :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.09.2013, 11:44 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
U nas akcyza powyżej 2 litrów robi krecią robotę ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.09.2013, 13:19 

Dołączył: 30.01.2011
Posty: 244
w UK są o wiele tansze samochody, kupowalem bmw 5 i audi A6, oczywiscie z kierownicami fabrycznie zamawianymi po naszej stronie, roznica ok 60-70 tys pln na aucie. I to juz po doliczeniu akcyzy polskiej. Tam kupuje w kwocie netto, tu place akcyze i vat

Teraz wyglada to troche gorzej chyba ze wzgledu na kurs funta, ale przy 4,50 ma to ogromny sens


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 13.09.2013, 23:00 

Dołączył: 15.07.2012
Posty: 36
A może ktoś już sprawdzał, albo się orientuje w którym kraju można najtaniej kupić nowe Turbo?
Z tego co ja sprawdzałem to chyba w UK.
Dajcie jakieś podpowiedzi i wiem że już kilka razy było to opisywane na forum, ale jakie są stawki przy sprowadzeniu auta z USA i UE?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.09.2013, 10:26 

Dołączył: 4.07.2011
Posty: 95
Macpraw napisał(a):
Jednak szczerze polecam select-automotive Piotrka Dobrowolskiego.
Pewnie ktos go na forum zna. Mozna z nim troche potargowac prowizje i jest super rzetelny!

A miałeś kontakt z długoterminowym najmem, czy też leasingiem auta w niemczech, który ma w swojej ofercie. Z tego co wiem auto on bierze w leasing w niemczech, a w polsce płacimy za monitoring i najem od firmy niemieckiej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.09.2013, 11:29 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Nie, nie miałem!

Ale mam zaufanie do tej firmy i oferta jest świetna!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.09.2013, 17:53 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Z tego co wiem, to Porsche jako pierwszy producent wprowadził strategie na europejski rynek, ze ceny netto pojazdów sa wszędzie takie same....
Wiec ogolnie zakup nowego zagranica średnio sie opłaca




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.09.2013, 11:37 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
Brokerzy samochodowi nie bazują głownie na różnicach ceny wywolawczej w danych krajach. "Przyklejają" sie do zakupów dokonywanych przez duze floty, leasingi. Wtedy maja rabaty od cen bazowych na poziomie około 20 - 35%.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.09.2013, 23:33 

Dołączył: 30.01.2011
Posty: 244
Z drugiej strony, gdybym mial kupic calkowicie nowe porsche, a chcialbym troche zaoszczedzic, to chyba najlpszym pomyslem są te zamawiane na stock w Polsce. Po kilku miesiacach mozna dostac naprawde spore rabaty.

Nie ma co ukrywac, ze sprzedaz 911 w naszym kraju nie jest jakas fenomenalna, a salony zyja z cayenna i panamery. 911 z tego co wiem musza zamowic konkretna ilosc na stock i tyle


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.09.2013, 0:16 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Matschke napisał(a):
Z tego co wiem, to Porsche jako pierwszy producent wprowadził strategie na europejski rynek, ze ceny netto pojazdów sa wszędzie takie same....
Wiec ogolnie zakup nowego zagranica średnio sie opłaca


Na całym świecie Porsche ma te same ceny. Tyle, że jest podział na strefę EUR i USD. I tu czasami jest pole do popisu przy jakimś znaczącym wahnięciu kursu EUR/USD. Należy jednak pamiętać, że w USA nie ma VAT, który przy zakupie nowego auta i tak zapłaci się w Europie i doliczy cło.
Więc dla nowych aut ceny wszędzie są takie same jeśli bierze się pod uwagę zarejestrowanie auta w PL.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.09.2013, 12:35 

Dołączył: 15.07.2012
Posty: 36
To dlaczego w UK kosztuje 600 tys z kierownicą po lewej stronie, a w Niemczech 700 tys złotych?

http://www.porsche.com/uk/models/911/911-turbo/
http://www.porsche.com/germany/models/911/911-turbo/

A to już przegięcie pały 450 tys złotych!!! Trzeba się przeprowadzić do USA.
http://www.porsche.com/usa/models/911/911-turbo/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.09.2013, 12:53 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
uluś napisał(a):
Z drugiej strony, gdybym mial kupic calkowicie nowe porsche, a chcialbym troche zaoszczedzic, to chyba najlpszym pomyslem są te zamawiane na stock w Polsce. Po kilku miesiacach mozna dostac naprawde spore rabaty.


A już najlepiej kupić takiego, co stał na stocku 2 lata prawie ... :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.09.2013, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2258
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
KroKoDail napisał(a):
To dlaczego w UK kosztuje 600 tys z kierownicą po lewej stronie, a w Niemczech 700 tys złotych?

http://www.porsche.com/uk/models/911/911-turbo/
http://www.porsche.com/germany/models/911/911-turbo/

A to już przegięcie pały 450 tys złotych!!! Trzeba się przeprowadzić do USA.
http://www.porsche.com/usa/models/911/911-turbo/


Nie musisz przeprowadzać się do USA wystarczy mieć tam dobry kontakt i skorzystać z programu Europa -za friko przelot ,hotel ,odbiór w fabryce nie wiem jak w Porsche ale BMW może jeździć rok w Europie później powinno opuścić unię i znów może wrócić


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.09.2013, 13:25 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Chris mógłbyś przybliżyć temat?

W końcu jesteśmy na końcu unii i wyjazd poza to kwestia 2 dni we Lwowie.

Tylko jest jeszcze problem z przeglądami technicznymi?! Chyba, że po 3 latach oclić w Niemczech i zarejestrować w PL!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.09.2013, 15:09 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Nie wiem czy wystarczy "miec dobry kontakt w US", zeby z programu skorzystac (bo pierwsze zdanie na temat "eligibility" mowi, ze jest to dla rezydentow USA czy Kanady), ale rzeczywiscie Porsche USA oferuje opcje "European Delivery". Najlepiej poczytac na ich stronie: http://www.porsche.com/usa/eventsandrac ... ndelivery/ a w skrocie tak to wyglada (w zasadzie wszystkie europejskie marki oferuja podobny program - roznice w detalach):
1. Wizyta u lokalnego dealer'a, zakup Porsche z ta opcja
2. Generalnie auto powinno byc minimalnie tansze niz jak kupilbys "normalnie", 1-2 tys dolarow co wydasz na przelot, ALE dealer ma obowiazek pobrania pelnego VAT-u - 19% ceny, platnej w tym samym czasie (na wypadek jesli nabywca by nie wyeksportowal auta do USA) - te 19% jest w pelni refundowane kiedy auto przejdzie odprawe celna w USA (przy rejestracji w USA zaplacisz "sales" tax, ktorego wysokosc zalezy od stanu, w ktorym auto rejestrujesz, np. NY 8.65%, a Virginia tylko 3%). Jesli z jakiegos powodu zrezygnujesz z auta juz zakupionego przed odbiorem, Porsche pobiera 1% oplaty manipulacyjnej.
3. #1 powyzej musisz zrobic z min. 12-sto tygodniowym wyprzedzeniem momentu kiedy chcialbys odebrac auto (911, Boxster, Cayman w Stuttgarcie, Panamera/Cayenne w Lipsku).
4. Program obejmuje odbior auta w fabryce (pon - piatek od 8 to 16), przewoz do USA, ubezpieczenie morskie, jedna noc hotelowa, przejazd z lotniska do fabryki, jak rowniez pelne ubezpieczenie na pierwsze 16 dni pobytu/jazdy w Europie, pelny bak benzyny, zwiedzanie muzeum oraz fabryki i lunch w dniu odbioru.
5. Zamawiajac auto musisz sie okreslic jak dlugo chcesz je miec w Europie przed wysylka do USA - max. 6 miesiecy.
6. Auto mozesz oddac na przesylke do USA w 7 miastach w Niemczech, oraz w Paryzu, Nicei, Genevie, Zurychu, Antwerp, Londynie, Amsterdamie i Madrycie (czy zaaranzowac inne miejsce). Wszystkie te miejsca poza Stuttgartem i Lipskiem sa dostepne za dodatkowa oplata.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.09.2013, 15:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2258
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Sprawdzony jest temat z wywozem powrotnym do USA .Auto jest zarejestrowane w Niemczech i ubezpieczone.Transport do USA i z powrotem to 3k$ i miesiąc czasu.Póżniej musiałby to właściciel odprawić u nas na cele turystyczne.Mam znajomego który już kilka lat jeździ na papierach z USA Są takie stany ,że nie konieczna jest obecność auta do przeglądu Zdarzają się przypadki ,że Policja potrafi sie czepiać ,ale mając polskie OC i upoważnienie notarialne do korzystania nie powinno być problemu.Jak już będzie niska wartość to należało by uiścić opłaty
Auta w programie na EU są nawet tańsze niż z odbiorem w USA
991Turbo 150k$ 991 turbo S 180K$ 991GT3-130k$ -biedni ci amerykanie
tutaj możecie poczytać trochę -

http://www.porsche.com/usa/eventsandrac ... urarrival/

adres do wysyłki dzięków na PW :D :D :D :D :wink: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum