Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 18.06.2020, 9:11 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Wiem, że na forum są ludzie, którzy znają się na tym ustrojstwie :) zatem proszę o pomoc co kopić do 1,5 tys (aby nie była za droga ta moja nauka ;) )
Najlepiej jak by wszystko robił sam ja mu tylko wyznaczam cel obserwacji a on uważał na druty gałęzie, rozładowana baterie no i bezpieczny powrót do mnie.

Czy to coś jest warte uwagi?
https://pl.aliexpress.com/item/40003160 ... vWDMj&mp=1

P.S.
No i poczytałem trochę i kiepsko bo:
Zmienia się prawo i tylko drony do 250g nie będą wymagały rejestracji (są uznawane jako zabawki)
Ten konkretny przez to aby się zmieścił wagowo jest okrojony więc nie ma 4K ani czujników kolizyjnych o lądowaniu na dłoni nie ma co marzyć.
No i to co chciał bym widzieć w dronie poniżej 4 tys się raczej nie dostanie a to już trochę drogo jak na laika, który od święta chce coś sfilmować :(




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.06.2020, 11:06 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
Darek od dluzszego czasu uzywam
https://www.x-kom.pl/p/370402-dron-dji-spark-bialy.html
tylko mam oslonki smigielek
i sterowanie z pilota

kiedys w media markt byl powystawowy
chyba benchmark

teraz ma byc nowy
ale foty jakie robi .. spoko

Jacek ma tego wiekszego ale chyba do zabawy...
z "wad" baterie na krotko
sa 2 w zestawie a aldowarka na 3
az sie prosi o trzecia


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.06.2020, 15:23 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Cześć! W podanej kwocie polecam DJI Mavic Mini. Idealny dron do nauki latania :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.06.2020, 10:18 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Spark jest już wycofany ,zastąpił go Dji mavic mini i też go polecam na początek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.06.2020, 16:44 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ale Spark wciąż jest do dostania. Jakby co




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.06.2020, 17:17 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
Na pewno strzeż się GoPro Karma - choć lata przyjemnie, to mój mimo małego nalotu został najpierw wymieniony na gwarancji ze względu dość popularny "pairing issue" (nie wzbudzał się gimbal i nie łączył się z kontrolerem) a następnie kiedy dostałem już nowego, to po 2-3 lotach nagle w powietrzu zapanowała cisza ... :lol: czekam co odpowie GoPro support bo sklep w którym go kupiłem rozłożył ręce i od razu odesłał dalej ...



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.06.2020, 19:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.11.2017
Posty: 67
Nr klubowicza: 634
wit007 napisał(a):
Ale Spark wciąż jest do dostania. Jakby co


Witaj,

jakieś info gdzie? szukałem, to same używki, ceny takie ze taniej wychodzi nowy mini na firmę.




_________________

996 Turbo Manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.06.2020, 14:13 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
Daro, nie marnuj pieniedzy na drona do nauki - ja tak zrobiłem (kupiłem jakiś za 800zł, trochę polatałem, kilka razy w drzewo), a potem kupiłem Mavic Air i okazało się, że obsługa jest banalnie prosta...
Dołóż i polecam Mavica. kręcą genialne filmy, zdjęcia, obsługa naprawdę genialnie prosta, z telefonem, który juz miałem (nie musiałem nic dokupywać).
jedyne co dokupiłem po kilku dniach, to...dodatkowe baterie ;-) (bo standardowo ma ok. 14 minut). i Co więcej fajnie się składa, więc zajmuje bardzo mało miejsca. NO i waży pniżej 600g, więc od lipca wymagać będzie tylko rejestracji, ale dalej latam tam gdzie można.
Ten z Twojego linku jest spoko - tylko upewnij sie, ze to nie jakis fake. Jest grupa dla Droniarzy na FB, to zachecam, pojawiają się tam sprawdzone używki.
jeśli będziesz gdzieś w okolicy W-wy, to daj znać, to chętnie pokażę, zademonstruję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.06.2020, 14:36 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
L00rD napisał(a):
wit007 napisał(a):
Ale Spark wciąż jest do dostania. Jakby co


Witaj,

jakieś info gdzie? szukałem, to same używki, ceny takie ze taniej wychodzi nowy mini na firmę.


Kurczę, jeszcze niedawno widziałem. A teraz faktycznie nie ma. Czyli zostaje Mavic Mini




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.06.2020, 9:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.11.2017
Posty: 67
Nr klubowicza: 634
Daro. napisał(a):

P.S.
No i poczytałem trochę i kiepsko bo:
Zmienia się prawo i tylko drony do 250g nie będą wymagały rejestracji (są uznawane jako zabawki)
Ten konkretny przez to aby się zmieścił wagowo jest okrojony więc nie ma 4K ani czujników kolizyjnych o lądowaniu na dłoni nie ma co marzyć.
No i to co chciał bym widzieć w dronie poniżej 4 tys się raczej nie dostanie a to już trochę drogo jak na laika, który od święta chce coś sfilmować :(


A czy przypadkiem drony z kamerą mimo wagi poniżej 250g tez nie będą wymagały rejestracji? Z tego co słyszałem, rejestracja ma być prosta i bezproblemowa, jedynie nie będą wymagały uprawnień gdzie cięższe już jakiś tak. Też rozglądam się, ale bardziej do pracy.




_________________

996 Turbo Manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.06.2020, 4:22 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
jest już sporo artykułów tłumaczących to dokładniej.
W skrócie trzeba rejestrować każdy dron powyżej 250gram oraz każdy, która ma urządzenia do zbierania danych osobowych...(czyli np. kamerę), więc również te poniżej 250g podlegają rejestracji jeśli mają kamerę.
Drony poniżej 250g będą mogły latać do max 120m wysokości.
Dodatkowo, jeśli w opisie drona jest informacja (a ta jest wymagana od producentów), że przeznaczony jest dla osób powyżej 14-go roku życia, to też trzeba go rejestrować, bo nie jest uznawany za zabawkę.

tutaj jeden z artykułów:
http://www.swiatdronow.pl/249-gramow-ob ... ji-czy-nie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.06.2020, 7:13 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
Jeżeli się nie mylę to te zmiany ze wzgl na COVID przesunęły się na styczeń.

Nawet jeżeli chcemy się bawić amatorsko to polecam zrobienie sobie podstawowego kursu (teoria online z wykładowca i chyba 4h latania) + wykupić OC - mocno otwiera oczy na to w jakie kłopoty można się wpakować ;) Tylko trzeba wybrać szkole z doświadczonymi ludźmi - jakby ktoś chciał to mogę pomoc z dobra cena w Tornado UAV 👌


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.06.2020, 7:42 

Dołączył: 28.10.2015
Posty: 55
A jak wygląda kwestia z ubezpieczeniem? Przecież dron może spaść i kogoś uszkodzić. Czy to jest obowiązkowe?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.06.2020, 9:30 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
Ja stoje na stanowisku, że jest obowiązkowe, tutaj zostało to dosyć precyzyjnie opisane -> http://www.swiatdronow.pl/co-z-tym-ubezpieczeniem-oc


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.06.2020, 14:40 

Dołączył: 8.11.2017
Posty: 51
Nie wiem czy pracujesz na dronie ale jeśli jesteś na przyklad fotografem, to ubezpieczenie jest obowiazkowe i bedą od Ciebie wymagali ubezpieczenia. W sytuacji, w której nie masz ubezpieczenia, narażasz się na spore kary. W sumie wiele osób kupuje sobie te drony i nie zastanawia sie nad tym aby sobie to ubezpieczenie wykupić. A potem komus dzieje się krzywda bo dron spadł i mają spory problem związany z koniecznościa odszkodowania. Obecnie ubezpieczenia takie w ofercie ma większość ubezpieczycieli. Możesz się zorientować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.06.2020, 16:02 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Do dronow Dji można dokupić ubezpieczenie Dji care na rok , nie jest to oc tylko ubezpieczenie które może przydać się zwłaszcza na początku jak się uczy latać. Nawet jak rozwalisz drona z własnej winy to masz naprawę lub nowego , tylko trzeba wysłać zwłoki.

Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.06.2020, 23:36 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Tak tylko mi nie powiedzieli,że 48 h od rejestracji drona w sieci :( kupiłem i się 2 godziny spóźniłem teraz muszę kombinować z jakimś filmem.
Ale zabawa jest przednia na razie robię wprawki wokół komina :D
A nie pisałem chyba, ze na razie rozsądek wygrał i kupiłem DJI Mini jak mi się spodoba to kupię lepszego a tym będzie walczył syn.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.06.2020, 12:50 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
Daro, tylko ściągnij sobie aplikację drone radar, żeby chociaż wiedzieć jakie masz ograniczenia w miejscu w którym latasz - łatwo złamać prawo nieświadomie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.06.2020, 21:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
no kurcze robi się coraz ciekawiej nie dość, że mimo iż mój dron ma mniej niż 250g to ma kamerę i tak muszę go zarejestrować (gdzie?) to aplikacja droneradar jest niezbędna w mojej strefie zamieszkania i muszę zgłaszać loty :O

https://droneradar.eu/blog/droneradar-2 ... cTydC1N8M8


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.06.2020, 10:17 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
No widzisz ;) pamiętaj ze latanie dronem jest regulowane prawem lotniczym a wykonując operacje lotnicze podlegasz właśnie jemu.

To teraz rejestruj się i twórz misje - https://utm.pansa.pl/#/login

No i wykup sobie OC jeżeli tego nie zrobiles, kosztuje ok 100zl a ma się spokojna głowę.

Co do drone radar - jest ten zapis ze nie do użytku operacyjnego, ale jeszcze nie słyszałem żeby kogoś oszukał ;) Polska agencja żeglugi powietrznej tez publikuje mapy z naniesionymi strefami dla lotnictwa ogólnego i pisze tam ze nie są one przeznaczone do użytku operacyjnego :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron