Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Eksperyment
PostNapisane: 28.07.2007, 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.05.2007
Posty: 300
Lokalizacja: Darłowo
Ostrzeżenia: 1
Nr klubowicza: 806
Witam, ostatnio byłem zmuszony odłączyć linkę od prędkościomierza, w moim przypadku napęd brany jest z przedniego lewego koła.
Zauważyłem że auto stało się o wiele bardziej dynamiczne, lepiej przyspieszało i lepsza reakcja na wciśnięcie pedału gazu do końca, oczywiście podczas jazdy.
Dodatkowym objawem było większe wskazanie zużycia paliwa na wskaźniku (też podczas jazdy) na biegu jałowym wszystko w normie.

Może orientuje się ktoś czy w 944 2,5 120kW 84r do określenia dawki paliwa przez ECU brana jest również prędkość jazdy??? Podczas 5,5 lat studiów o profilu samochodowym nigdy nie słyszałem by prędkość jazdy była brana pod uwagę przy określeniu dawki paliwa, ale człowiek uczy się całe życie i może Porsche wprowadziło taki patent.

A teraz co do eksperymentu:
spróbujcie w swoich 944 odłączyć linkę od prędkościomierza, robi się to bardzo prosto:
1. Wyciągnąć zawleczkę przy kapselku zapobiegającym wypływaniu smaru w przednim lewym kole
2. Cofnąć linkę do tyłu wraz z pancerzem, bezproblemowy dostęp przy skręconych kołach

Jeśli ktoś ma czas i chęć niech opisze swoje spostrzeżenia po tym zabiegu, może moje auto to jakiś ewenement :wink:

Pozdrawiam




_________________

Porsche 944 '84 - było, 996 c2 jest


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.07.2007, 20:51 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1300
Bardzo ciekawy eksperyment :D Moim zdaniem powinienes nasmarowac linke zeby opory jej krecenia nie zmniejszaly dynamiki jazdy :lol: Pewno jak ja odlaczyles auto przestalo zciagac w lewa strone :lol: Wybacz ale mnie niezle rozbawiles. A moze wskazowka licznika jest zbyt ciezka... Tak powaznie to ekonomizer wskazuje spalanie l/100km a w mysl tego co mowi nienapedzany licznik (odlaczona linka) nie ma danych co do przebytych km spalanie powinno wskazywac MAX (ubywa paliwa nie przybywa kilometrow)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.07.2007, 21:13 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3354
Lokalizacja: sercem i ciałem - poznań
Nr klubowicza: 075
:lol: :lol: :lol: :drunken: :drunken:




_________________

Classic Porsche 911/964 Carrera 2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum