Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 22.02.2015, 22:55 

Dołączył: 4.12.2011
Posty: 29
Pytanie do używających 911tek (najlepiej 997) jako aut rodzinnych . Czy jakiekolwiek foteliki dziecięce inne niż podstawki podyższające pasują do tyłu? Podzielcie się doświadczeniami proszę, zdjęcia mile widziane.

Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.02.2015, 23:41 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4972
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Gumiś ma bogate doświadczenie w tym temacie.
Jego 997 turbo to auto wręcz rodzinne :-)
Ma opracowany patent na montaż dwóch fotelików do tyłu i lata z dzieciakami po całej Polsce...




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.02.2015, 0:17 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Ja odpinam siedzisko i fotelik Graco wchodzi . Fakt iż mały jeździ prosiakiem okazjonalnie - nie lubi bo za ciasny.
Problem może być z fotelikami dla najmniejszych milusińskich.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.02.2015, 3:48 

Dołączył: 14.09.2013
Posty: 144
Foteliki wchodza do tylu i calkiem przyzwoicie sie wpasowuja w ta ciasnote. Ja nie mam isofixa, wiec montuje fotelik na pasy i jest o.k. Woze dziecko za siedzeniem pasazera, bo za mna nawet dla takich malych nozek nie ma miejsca. Juz sporo kilometrow tak natluklem i bylo dziecku wygodnie. Inna sprawa jest, ze moja malizna lubi jezdzic prosiakiem i z tylu najczesciej panuje pelna hipnoza, a w porywach nawet euforia :D
Najwieksza niewygoda moze okazac sie samo montowanie i wymontowywanie fotelika jakbys mial taka potrzebe, ale dramatu nie ma - odrobina gimnastyki i gotowe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.02.2015, 8:41 

Dołączył: 30.01.2014
Posty: 342
Ja zakupilem oryginalny dedykowany do Porsche ale ktorys z kolegow kiedys juz pisal ze jest to ten sam fotelik co bodajze Graco(???)

W kazdym razie przepinany pasem i miesci sie bez problemu.
Testowane w 996 i 997.
Z uwag to jest on dosyc slabo wyscielony i na dluzsza trase dzieciakowi moze byc twardawo w tylek. Porownywalem z wiekszym Maxi Cosi i ten bez dwoch zdan jest mniej komfortowy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.02.2015, 10:50 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2245
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
W moim przypadku każdy cm się liczy :) , wiec z tyłu mam zdemontowane siedzisko i oparcie.
Foteliki które u mnie się sprawdziły to dla starszego dziecka oryginalny fotelik Porsche. Dla Porsche robi je firma Roemer np. http://www.smyk.com/romer-kid-fotelik-s ... wgodWTEA4w
Fotelik idealnie wchodzi we wnękę po siedzisku i puki co mieści się w nim moja córa 140 cm.
Dla młodszych, ale już siedzących dzieci polecam fotelik firmy Cybex coś w tym stylu https://www.mall.pl/foteliki-samochodow ... tAodjlkAGQ
Fotelik jest naprawdę kompaktowy trzeba zdemontować boczne "uszy" a "poduszka" z przodu idealnie się sprawdza gdy dziecko zaśnie po prostu opiera na niej głowę i nie ma obawy przy mocniejszym hamowaniu, że głowa dziecka poleci do przodu w niekontrolowany sposób. Jednak w przypadku tego fotelika potrzebny był mały patent ze styropianu, który niweluje zagłębienie po siedzisku i umożliwia jego montaż trochę wyżej dzięki czemu fotelik jest maksymalnie cofnięty do tyłu i przy cofaniu przedniego fotela jego oparcie nie przycina nóżek dziecka.
Wieczorem zrobię kilka zdjęć jak to u mnie jest "na żywo" :)




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.02.2015, 13:38 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 748
wow-Gumiś-dzięki wielkie za tak obszerne info. Sam mam 2 urwisów, 120 cm i 90 cm i zastanawiam się jak ich najlepiej pakować bo chłopaki lubią podróże z odkrytym dachem. Ja jeszcze nosidełko zamontowałem na przednim fotelu ale było to bardzo mało komfortowe rozwiązanie i miałem wrażenie, że przez to iż to nosidełko miało szerokie uchwyty to mogło uszkodzić fotel pasażera...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.02.2015, 16:01 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Podczepiam się pod temat jakże dla mnie na czasie :) Nikt nie pisze o wożeniu wielmożnych wieku 1-9 miesięcy. Nie wiem czy muszę jeszcze 8 czekać czy jest też jakieś rozwiazanie. Z tego co patrzylem to tylko przedni fotel?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.02.2015, 16:50 

Dołączył: 30.01.2014
Posty: 342
Juz skojarzylem fakty fo zdjeciach Gumisia.
Faktycznie oryginal Porsche to udekorowany Romer no i 1/3 jego ceny.
(Z tym Graco mi sie pochrzanilo)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.02.2015, 22:00 

Dołączył: 4.12.2011
Posty: 29
Dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi. Widzę, że temat na czasie dla wielu użytkowników 911
:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.02.2015, 10:19 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2245
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Marcin CarSPA napisał(a):
Podczepiam się pod temat jakże dla mnie na czasie :) Nikt nie pisze o wożeniu wielmożnych wieku 1-9 miesięcy. Nie wiem czy muszę jeszcze 8 czekać czy jest też jakieś rozwiazanie. Z tego co patrzylem to tylko przedni fotel?


Jeżeli dziecko jeszcze nie siedzi to w 911 pozostaje do dyspozycji przedni fotel. Najlepiej jeżeli ma mocowania isofix ewentualnie jakiś dobry system z bazą do mocowania nosidełka. Porsche ma w ofercie pełny program coś w tym stylu http://www.britax-roemer.pl/foteliki-sa ... amochodowe. Ja osobiście wybrałem się 911 do dużego sklepu z fotelikami w W-wie np. na Targowej Świat Dziecka i fizycznie przymierzałem różne foteliki.
PS Zdjęcia jak dam radę dopiero w weekend bo się okazało, że foteliki zaaneksowała do Punto teściowa ;)




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.02.2015, 21:58 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Wielkie dzięki za wiedzę w pigułce :)!

Gumis napisał(a):
Marcin CarSPA napisał(a):
Podczepiam się pod temat jakże dla mnie na czasie :) Nikt nie pisze o wożeniu wielmożnych wieku 1-9 miesięcy. Nie wiem czy muszę jeszcze 8 czekać czy jest też jakieś rozwiazanie. Z tego co patrzylem to tylko przedni fotel?


Jeżeli dziecko jeszcze nie siedzi to w 911 pozostaje do dyspozycji przedni fotel. Najlepiej jeżeli ma mocowania isofix ewentualnie jakiś dobry system z bazą do mocowania nosidełka. Porsche ma w ofercie pełny program coś w tym stylu http://www.britax-roemer.pl/foteliki-sa ... amochodowe. Ja osobiście wybrałem się 911 do dużego sklepu z fotelikami w W-wie np. na Targowej Świat Dziecka i fizycznie przymierzałem różne foteliki.
PS Zdjęcia jak dam radę dopiero w weekend bo się okazało, że foteliki zaaneksowała do Punto teściowa ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.01.2016, 20:25 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Witam serdecznie!

Mój chleb powszedni więc się podłączę, ale połowicznie.

Co do fotelików to zęby w tym temacie zjadłem :) ale nie w Porsche, tzn 911.

6 lat pracy z norweską marką fotelików i przekonywania rodziców aby przewozili dziecko tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej się da, minimum do 4 roku życia. Ponadto, szkolimy, prosimy, błagamy :) aby kobiety w ciąży zapinały pasy - bo tak bezpieczniej.

Mógłbym się tu rozpisać na kilka stron, ale chętnie odpowiem na pytanie rodzące się w głowach.

To co już tutaj zauważyłem mało bezpiecznego to polecony fotelik z przednią poduszką - never ever... to nie jest dobre zabezpieczenie. Pamiętajcie że fizyki nie oszukamy, siła musi się gdzieś rozłożyć a w tym przypadku na brzuchu dziecka - fajnie? nie...

Kilka linków:
http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/5148, ... ercem.html
https://www.youtube.com/watch?v=tTufk75 ... KoI3nBt14Q
https://www.youtube.com/watch?v=6B9iWsQ ... KoI3nBt14Q

Na kilku forach moto mamy temat ogólnie fotelików - może moderator wyodrębni?

pozdrawiam
Hubert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.01.2016, 23:01 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2245
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
hubi_pl napisał(a):
.....To co już tutaj zauważyłem mało bezpiecznego to polecony fotelik z przednią poduszką - never ever... to nie jest dobre zabezpieczenie. Pamiętajcie że fizyki nie oszukamy, siła musi się gdzieś rozłożyć a w tym przypadku na brzuchu dziecka - fajnie? nie...


Czy ja wiem :roll:
Przednia poduszka w fotelikach Cybex jest dość szeroka i wysoka i w przypadku jakiegoś nieszczęścia siła rozkłada się nie na brzuch a na klatkę piersiową dziecka i to na dużo większej powierzchni niż w przypadku pasów.
Te foteliki zdobyły sporo nagród i wyróżnień :)
http://cybex-online.com/pl/carseats/junofix.html




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.01.2016, 23:46 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Gumis napisał(a):
hubi_pl napisał(a):
.....To co już tutaj zauważyłem mało bezpiecznego to polecony fotelik z przednią poduszką - never ever... to nie jest dobre zabezpieczenie. Pamiętajcie że fizyki nie oszukamy, siła musi się gdzieś rozłożyć a w tym przypadku na brzuchu dziecka - fajnie? nie...


Czy ja wiem :roll:
Przednia poduszka w fotelikach Cybex jest dość szeroka i wysoka i w przypadku jakiegoś nieszczęścia siła rozkłada się nie na brzuch a na klatkę piersiową dziecka i to na dużo większej powierzchni niż w przypadku pasów.
Te foteliki zdobyły sporo nagród i wyróżnień :)
http://cybex-online.com/pl/carseats/junofix.html


No ja wiem dlatego się dzielę ta wiedzą ;)

To tak dla tych co stoją przed wyborem - lepiej kupić fotel z klasyczna 5-punktową uprzężą - zawsze jest idealnie dopasowana do dziecka, a poduszka? hmmm no nie...a najlepiej fotelik tyłem...

ps - co do poduszkowców - chyba mało kto chce żeby coś takiego się mu przytrafiło?
https://www.youtube.com/watch?v=wDBA2lzyTKk

ps2. nagrody - jako fani motoryzacji każdy wie jak wiarygodne są niektóre nagrody i testy...zwłaszcza crashtesty aut...jak amerykanie zrobili crash testy na 25% (tzw small overlap front test) to wyszło szydło z worka ;)
pzdr
hubi


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.01.2016, 0:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2245
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
hubi_pl napisał(a):
No ja wiem dlatego się dzielę ta wiedzą ;)

To tak dla tych co stoją przed wyborem - lepiej kupić fotel z klasyczna 5-punktową uprzężą - zawsze jest idealnie dopasowana do dziecka, a poduszka? hmmm no nie...a najlepiej fotelik tyłem...


Filmik nie dotyczy fotelika Cybex ;)
Abstrahując od spiskowych teorii daj przykład klasycznego fotelika z 5-punktową uprzężą, który zmieści się na tylnym siedzeniu 911 :)




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.01.2016, 0:24 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Pokazałem Tobie o co chodzi z poduszkowcami ogólnie.

To nie są żadne spiskowe teorie...

Co do dopasowania, nie dopasowywałem nigdy do 911 więc nie mogę Tobie na odległość potwierdzić. Najlepiej pojechać do sklepu porządnego i dopasować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.01.2016, 1:03 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2245
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Ja tak zrobiłem :)
Pojechałem do dużego sklepu i fizycznie przymierzyłem kilkanaście modeli różnych producentów. Cybex był jedynym fotelikiem, który po zamontowaniu za siedzeniem kierowcy daje możliwość jazdy przy 193 cm wzrostu ;)
Nie miałem "przyjemności" testowania Cybexa w crash testach i lepiej żeby tak zostało ;) Mam jednak wrażenie graniczące z pewnością, że w 911 dziecko miało by bardzo małe szanse wyśliźnięcia się z fotelika nawet podczas "rolki"




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.01.2016, 9:32 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Nic na sile, wazne ze Twoje wrazenie przewyzsza poziom bezpieczenstwa ;) oby nikt z nas nie musial testowac fotelikow :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 1.04.2018, 3:06 

Dołączył: 30.03.2018
Posty: 166
Gumis napisał(a):
Wieczorem zrobię kilka zdjęć jak to u mnie jest "na żywo" :)


Hej, wiem ze odkopuje trupa ale moze jest jeszcze szansa na jakies zdjecia ? Zdziwila mnie czesc dotyczaca demontażu siedziska i oparcia z tylu. Jest to dozwolone czy trzeba sie ladnie usmiechac w razie kontroli ?
Sa jakiekolwiek informacje dotyczace bezpieczenstwa z tylu w 911 ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum