Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 15.05.2019, 23:12 

Dołączył: 22.01.2017
Posty: 4
Witam,

Od kilku tygodni obserwuję popularne polskie serwisy z autami, aby przygotować się do zakupu Porsche 987. Niestety, na naszych polskich stronach nie ma zbyt wiele ofert - zazwyczaj są to auta z USA, albo auta lokalne, które są powypadkowe.
W takim wypadku chciałem zapytać, gdzie szukać takich aut? Czy powinienem rozglądać się na mobile.de, czy są może w Polsce sprzedawcy, jak np. Kimbex, którzy posiadają takie auta lub zajmują się sprowadzaniem sprawdzonych sztuk?

Drugie pytanie dotyczy tego, jak takie starsze auto sfinansować?
Kiedy mówimy o aucie z 2007 czy 8 roku to leasing nie wchodzi w grę, max opłacalny wiek auta dla leasingu (łącznie z okresem leasingowania) to 12 lat.
Kredyty samochodowe też mają ograniczenia, a kredyty gotówkowe są wysoko oprocentowane. Czy macie może jakieś doświadczenie z inną formą finansowania?
Rozumiem, że najlepiej było by wyłożyć gotówkę na stół, ale w związku z tym, że wole unikać ryzyka i jednak mieć sporą poduszkę finansową, chciałbym skorzystać z jakiejś formy finansowania, nawet jeżeli w perspektywie 3 lat miałbym być stratny, powiedzmy 15-20%.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.05.2019, 7:25 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.11.2017
Posty: 67
Nr klubowicza: 634
Witaj,

Osobiście kupiłem 6 samochodów w przeciągu ostatniego półtora roku z Kimbexem, ze swojej strony polecam takie rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej dogadać się i zainwestować swoje pieniądze w ciemno, wychodzi znacznie taniej. Kwestie finansowania są dość trudne, ale to mogę wyjaśnić na PW. Osobiście wszystko kupiłem za gotówkę.

Daniel




_________________

996 Turbo Manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.05.2019, 7:52 

Dołączył: 22.01.2017
Posty: 4
Dzięki za odpowiedź.

Czy sprowadzałeś auta z Japonii, czy brałeś auta dostępne na placu?

Co do finansowania, jeżeli znasz jakieś ciekawe sposoby, o których nie wspomniałem w pierwszym poście to uprzejma prośba o przesłanie więcej informacji na PW.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.05.2019, 10:10 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
U nas podaż 987 jest bardzo mała, więc chyba lepiej poszukać na mobile. Odnośnie leasingu, wydaje mi się że to optymalny sposób finansowania. Poszukałbym 987 z końca produkcji z odliczalnym VATem w Niemczech lub innym kraju UE. Może warto rozważyć 981 z początku produkcji?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.05.2019, 10:24 

Dołączył: 22.01.2017
Posty: 4
981 również rozważam jeżeli znajdzie się w dobrej cenie na pełną fakturę VAT. Rozważam nawet nowe, lub lekko używane 718,jednak w tym wypadku musiał bym się pewnie liczyć z ubezpieczeniem rzędu 10k rocznie.

Jednak to 987 wydaje mi się złotym środkiem. Było by to drugie auto, na daily mam bmw f30, a Cayman chciałbym użytkować bardziej jako auto weekendowe i na track day.

Jak wcześniej proponował kolega, jak dozbieram trochę gotowki to odezwę się do Kimbex, a w międzyczasie poszukam czegoś na mobile.

Dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.05.2019, 16:25 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.11.2017
Posty: 67
Nr klubowicza: 634
lagoonpl napisał(a):
Dzięki za odpowiedź.

Czy sprowadzałeś auta z Japonii, czy brałeś auta dostępne na placu?

Co do finansowania, jeżeli znasz jakieś ciekawe sposoby, o których nie wspomniałem w pierwszym poście to uprzejma prośba o przesłanie więcej informacji na PW.


Wszystko z licytacji. Najlepiej zainwestować swoje pieniądze, mimo ryzyka które bierzesz na siebie, finansowo jest to bardziej opłacalne. 987 jest tam trochę, można je kupić w fajnej cenie i fajnym stanie. 981 jest za drogie w zakupie, nie opłaci się importować z JP. Jak masz pytania, pisz na PW.




_________________

996 Turbo Manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2019, 12:52 

Dołączył: 14.10.2012
Posty: 7
Witam,
podepnę się pod temat.
Część "starych użytkowników" może mnie kojarzyć jako właściela BMW z4, który pojawił się ze dwa razy na krakowskich spotkaniach.
Powoli nadchodzi czas wymiany zetki, a jedyne co może ją wg mnie zastąpić to boxster 981 w manualu.
Auto ma być użytkowane jako daily i sfinansowane przez leasing/kredyt na jednoosobową działalność.
Budżet optymalnie w okolicach 150 tysięcy, ale do naciągnięcia.

I tutaj rodzi się problem.. bo większość samochodów w tym limicie cenowym po sprawdzeniu VINu wywołuje mocne zdziwienie..
Natomiast w miarę świeże 981 i 718 kosztują więcej niż kosztowałoby nowe wg konfiguratora.

Zwracam się więc do Was, szanowni użytkownicy, z prośbą o pomoc, gdzie i jak mam szukać? Macie jakieś sprawdzone firmy sprowadzające na zamówienie z UE?

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2019, 16:13 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
U nas podaż jest zerowa można powiedzieć. Szukaj na mobile/autoscout24, ważne żeby można było odliczyć VAT. Firm, które ściągną takie auto i sprzedadzą do leasingu nie brakuje.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2019, 19:22 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1016
McKoval napisał(a):
Powoli nadchodzi czas wymiany zetki, a jedyne co może ją wg mnie zastąpić to boxster 981 w manualu.


Jak kupisz takie auto bezwypadkowe to ja się pisze jak już Ci się znudzi :) Dwa lata szukałem takiego, poddałem się. Pewnie znajdziesz jakieś w Niemczech ale nie w budżecie, który podałeś.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2019, 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 701
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Według mnie, powinieneś uzbroić się w cierpliwość i czekać aż coś fajnego się pojawi w Polsce, bo niestety z tym budżetem będzie cieżko coś sprowadzić, ze względu na chorą akcyzę...




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2019, 21:09 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1522
Budżet bardziej na 987.2 właśnie niż na 981 :/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.05.2019, 0:37 

Dołączył: 14.10.2012
Posty: 7
wit007 napisał(a):
U nas podaż jest zerowa można powiedzieć. Szukaj na mobile/autoscout24, ważne żeby można było odliczyć VAT. Firm, które ściągną takie auto i sprzedadzą do leasingu nie brakuje.
No właśnie nie mogę trafić na żadną, która by sprowadzała do leasingu.
Czy takie, że wszyscy chcą gotówkę..
Jeśli masz jakieś sprawdzone firmy to proszę o namiary


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2019, 22:32 

Dołączył: 14.10.2012
Posty: 7
Pytanie dla znawców tematu - czy to są duże uszkodzenia pasa tylnego?
Jak rozumiem do wymiany jest mechanizm wysuwania spoilera i być może aktywny wydech, choć ten pewnie jest do odratowania..
Natomiast pytam o samą blacharkę? Nie mam pojęcia jak ten element wygląda prawidłowo, więc ciężko mi ocenić czy jest to coś warte.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2019, 22:51 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 946
tez nie wiem jak to wyglada oryginalnie ale od razu widac ze blachy nad lewa podluznica sa pogiete (nie na darmo brakuje tego plastikowego elementu ktory po prawej jest zamontowany) i podłoga na srodku zawinieta do gory.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2019, 23:12 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3085
To nie podłoga a izolacja termiczna wydechu coś w stylu aluminiowych blaszek do bbq :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.06.2019, 12:55 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 946
Nie mówie o słonie wydechu, tylko otym co jest nad nią (żółto- czarna blacha). Ona fabrycznie jest tak wywinięta do góry?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron