Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.05.2022, 18:57 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
Cześć,

Czy ktoś z użytkownik forum może mi sprawdzić historię szkód ubezpieczeniowych ?

Befe wdzięczny i prośba o kontakt na PW.

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.05.2022, 22:16 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 423
przeciez mozna sobie samemu sprawdzic za 50zł autodna.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.05.2022, 15:41 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
prnit napisał(a):
przeciez mozna sobie samemu sprawdzic za 50zł autodna.pl


Wiarygodność danych z autodna jest taka sobie. Już znam osobiście dwa przypadki, w których autodna raportowało coś co nie miało miejsca w realu. Pierwszy, szkoda całkowita na moim aucie w Polsce podczas, gdy auto w tym samy czasie było na przeglądzie okresowym a Niemczech w serwisie Porsche, drugie szkoda na aucie, które w tym czasie miał brat i nie miał żadnego zdarzenia. Ale zawsze można wierzyć jak ktoś chce....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.05.2022, 16:55 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
Jordan napisał(a):
prnit napisał(a):
przeciez mozna sobie samemu sprawdzic za 50zł autodna.pl


Wiarygodność danych z autodna jest taka sobie. Już znam osobiście dwa przypadki, w których autodna raportowało coś co nie miało miejsca w realu. Pierwszy, szkoda całkowita na moim aucie w Polsce podczas, gdy auto w tym samy czasie było na przeglądzie okresowym a Niemczech w serwisie Porsche, drugie szkoda na aucie, które w tym czasie miał brat i nie miał żadnego zdarzenia. Ale zawsze można wierzyć jak ktoś chce....



no i dodają małym drukiem, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za prawdziwość danych w ich raportach ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.05.2022, 19:37 

Dołączył: 11.06.2021
Posty: 11
Jestem podobnego zdania, że informacje z tych portali sprawdzających historię po VIN należy traktować z przymrużeniem oka. W wielu przypadkach może pomóc, ale nie jest to wyrocznia.

Drążyłem kiedyś kwestię skąd biorą dane, to dowiedziałem się m.in. że wystarczy że jakiś warsztat korzystający z oprogramowania do kosztorysowania (np. Audatex, Eurotax) wykona kalkulację podając dany nr VIN. A potem oni od tego producenta oprogramowania kupują bazę danych i zaczytują je do swoich systemów.

Sam miałem historię że moje auto miało szkodę całkowitą wg jednej z tych firm, a w rzeczywistości ktoś w kosztorysie w polu "wartość szkody" wpisał wartość auta, no i poszło w świat...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron