Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 26.09.2020, 18:28 

Dołączył: 21.11.2019
Posty: 67
witam kolegów , mam pytanie czy i jak można wyłączyć immo w 986 2.7 ...silnik i wiązke z licznikiem i resztą elektroniki mam przełożoną do vw t3 , silnik odpala i normalnie pracuje . chciałbym pozbyć sie immo a tym samym części kabli ...CZY KTOŚ Z WAS WIE JAK DO TEGO PODEJŚĆ ???


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.09.2020, 10:57 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Nie wiem czy jest to wykonalne nie znając logiki czyli w formie architektury wstecznej.
Trochę gmerałem w sterowniku alarmu, znalazłem kilka zależności, wiem gdzie są kodowane klucze czy piloty ale to raczej trzeba zrobić w sterowniku DME - to w końcu on ma pracować sam i nie komunikowac sie ze sterownkiem alarmu.
Zegary nie mają nic wspolnego z immobiliserem i jest to jedynie wyświetlacz - kompletem jest dme, alarm i klucz.
Po doświadczeniach w innych markach dezaktywacja immo w sterowniku silnika jest raczej możliwa lecz informacje na temat jak i gdzie to zrobić w pamięci czy w ogole to zakodować może posiadac jedynie producent auta bądź sterownika. W Piwisie nie ma takiej możliwości dla 986.
Może poszukaj kogoś z ABRITUSEM - to narzędzie sięgające dość głęboko do architektury danego sterownika. Nie wiem czy posiada takie opcje w 986 jak dezatywacja immo w DME ale warto popytać.
Niestety Abritus jest horrendalnie drogi.
Mozesz też popytać gości od cziptunningu - moga mieć takie informacje wszak grzebią oni w sterownikach silników i mają narzędzia i informacje co i gdzie w danej pamięci się znajduje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.09.2020, 16:05 

Dołączył: 21.11.2019
Posty: 67
dzieki kolego za podpowiedz ... pozdrawiam ..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum