Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Username Password Log me on automatically each visit Register

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 26.09.2020, 18:28 

witam kolegów , mam pytanie czy i jak można wyłączyć immo w 986 2.7 ...silnik i wiązke z licznikiem i resztą elektroniki mam przełożoną do vw t3 , silnik odpala i normalnie pracuje . chciałbym pozbyć sie immo a tym samym części kabli ...CZY KTOŚ Z WAS WIE JAK DO TEGO PODEJŚĆ ???

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27.09.2020, 10:57 

Club number: 178
Nie wiem czy jest to wykonalne nie znając logiki czyli w formie architektury wstecznej.
Trochę gmerałem w sterowniku alarmu, znalazłem kilka zależności, wiem gdzie są kodowane klucze czy piloty ale to raczej trzeba zrobić w sterowniku DME - to w końcu on ma pracować sam i nie komunikowac sie ze sterownkiem alarmu.
Zegary nie mają nic wspolnego z immobiliserem i jest to jedynie wyświetlacz - kompletem jest dme, alarm i klucz.
Po doświadczeniach w innych markach dezaktywacja immo w sterowniku silnika jest raczej możliwa lecz informacje na temat jak i gdzie to zrobić w pamięci czy w ogole to zakodować może posiadac jedynie producent auta bądź sterownika. W Piwisie nie ma takiej możliwości dla 986.
Może poszukaj kogoś z ABRITUSEM - to narzędzie sięgające dość głęboko do architektury danego sterownika. Nie wiem czy posiada takie opcje w 986 jak dezatywacja immo w DME ale warto popytać.
Niestety Abritus jest horrendalnie drogi.
Mozesz też popytać gości od cziptunningu - moga mieć takie informacje wszak grzebią oni w sterownikach silników i mają narzędzia i informacje co i gdzie w danej pamięci się znajduje.

Naprawa Porsche http://www.porschepana.pl
Było: 924 `76, 931 `81, 928 S `83, 986 2,5, 986 S 3.2
Jest: 924 2.0

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27.09.2020, 16:05 

dzieki kolego za podpowiedz ... pozdrawiam ..

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Ostatnie posty forum PCP

Przyklejone