Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 27.05.2008, 18:50 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
No niby tak ale nie jest to az tak konieczne.
Fajnie jest przejezdzac linie z noga przy podlodze!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 27.05.2008, 21:46 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
Kazdy umie wciskac gaz do podlogi, nie kazdy umie wyhamowac z odpowiedniej predkosci w odpowiednim miejscu ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 27.05.2008, 22:27 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Dzizus,
Przeciez mowimy o autach sportowych...
Ale przeciez mozemy zrobic tez proby parkowania i ustawiania lusterek :-) i radia na 'zlote przeboje'!

Jak chcecie moze byc meta stop, nie ma problemu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 27.05.2008, 23:44 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
Jasmin napisał(a):
Dzizus,
Przeciez mowimy o autach sportowych...
Ale przeciez mozemy zrobic tez proby parkowania i ustawiania lusterek :-) i radia na 'zlote przeboje'!

Jak chcecie moze byc meta stop, nie ma problemu.


no wlasnie...czy przyjdzie tez cwiczyc koperte i garaz tylem? :)
generalnie tez jestem za meta lotna....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 9:21 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Warszawa się wstydzi brakiem toru do jazd samochodowych. Bardzo to utrudnia życie fanom szybkiej jazdy. Dlatego mamy takie próby jakie mamy. Próba w Wieliszewie jest rzeczywiście "dydaktyczna" - umiejętność przyspieszania i hamowania jest na topie / patrz F-1, likwidacja systemu kontroli trakcji/, a widać że niektórym obca. W warunkach sportowych zawrócić też czasem trzeba. Również "płyta poślizgowa" zapewni dużo wrażeń, czasem i radości. Jest to równa płyta betonowa ale zapiaszczona - ot nasze drogowe realia, w których i kierowcy Porsche muszą się umieć znależć. Żerań - jak wspominałem jest kawałkiem OS-u z RSMP, ale jeżdzą tam też KJS-y, choć nie z takimi szybkościami jak mogą to zrobić Porsche. To szybka i bardzo techniczna próba, równa, ale.... Podobnie jak Autodrom w Legionowie. Na koniec Bemowo - niektórym znany z ub. roku - pokazówka, publiczność, telewizja, trzaskające migawki - ale też na czas :lol:




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 9:55 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
chłopaki, trochę się czepiacie. jestem w klubie od poltora roku i dopiero na imprezach w Ułężu mety były lotne (pomijając Poznań, gdzie wogóle nie hamujemy ;-)). a poza tym właśnie założyli nowe klocki hamulcowe w moim krokodylu, wiec proszę nie zmieniać prób ;-). żartuję :-).
mnie osobiście hamowanie między słupkami bardzo się podoba. jedyne co zaobserwowałem, to ważne, aby jedną próbę mierzyli zawsze ci sami sędziowie. podpatrzyłem kiedyś na którymś ze zlotów, że było dwóch sędziów na tej samej próbie i zupełnie inaczej reagowali na zatrzymanie samochodu. sprawdziłem potem czasy - wszyscy (!) mieli gorsze czasy u jednego z sędziów.

do zobaczenia !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 10:48 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Jacek

to nie ja się czepiam - przeczytaj sobie nasze posty:
napisałem że wolę metę lotną (tak jak ty napisałeś, że podoba ci się meta stop).
W odpowiedzi zacząłem dostawać pouczające notki.
To, że zawsze były mety - stop nie znaczy, że zawsze muszą takie pozostać.
Czy w ogóle można mieć inne zdanie niż szanowni koledzy?

Jesteście gospodarzami i macie prawo ustawiać próby zgodnie z preferencjami i jak rozumiem możliwościami otoczenia. Macie w tym dużo większe doświadczenie niż ja.
Napisałem też, że nie ma problemu - mogą być mety stop.

Meta lotna moim zdaniem jest fajniejsza i bardziej sportowa.
Meta stop to bardziej sprawdzian i dodatkowe obciążanie hamulców.

Mi się podoba coś tam, tobie coś innego.
Nie oznacza to, że teraz koniecznie muszę zmienić zdanie.
Ja nie widzę tu problemu, a ty?


Przejrzałem teraz trasy:
Meta stop jest zawsze - nawet w przypadkach kiedy jest spory kawałek prostej przed linią końcową. Zróbcie chociaż szykanę tuż przed metą żeby nie hamować ze 100 km na godzinę albo coś w tym stylu.
Proponuję kierować się zdrowym rozsądkiem a nie purystycznymi zasadami. Jak już ma być meta stop to niech to będzie tak, żeby było to w miarę przyjazne dla nas.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 10:53 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
To nie byly pouczajace rady, tylko dyskusja ;) Umiec jest najlepiej wszystko, start i meta w formie stopu sie sprawdza, ze wzgledu na to ze przewaznie nie ma miejsca by robic mety i starty lotne. Napewno stop wymaga wiekszych umiejetnosci, a lotne mniej obciazaja auto, ale prawda jest taka ze kazdy ustawia tak zeby bylo najlepiej i tak jak pozwalaja warunki w miejscu proby, wiec nie mamy sie o co klocic ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 11:15 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Zobacz sobie próbę Żerań:

meta stop jest w zakręcie. Przesuńcie ją parę metrów dalej albo bliżej.
Bo hamowanie ze skręconymi kołami to średni pomysł...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 11:17 

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 855
Właśnie się dopisałem, mam nadzieję że nie za późno :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 11:32 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
o rany, to naprawdę tylko dyskusja i też wyraziłem tylko swoje zdanie :-). nie ustawiam prób, nie widziałem ich i wezmę co dadzą.

Ale wierzę, że nasze zdanie zostanie wzięte pod uwagę. Przecież próby i całe spotkanie jest dla nas, a nie odwrotnie.

zresztą na razie z tego co widziałem, to często na miejscu dokonywaliśmy zmian. wierzę, że i tym razem głos ludu zostanie wysłuchany :-).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 11:53 

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 855
dla mnie to obojętne jakie będą próby, i tak pewnie będzie dobra zabawa, prosił bym tylko żeby było bardzo równo, zero wertepów i tym podobnych, mam podpadowe auto 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 12:58 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
spaun napisał(a):
dla mnie to obojętne jakie będą próby, i tak pewnie będzie dobra zabawa, prosił bym tylko żeby było bardzo równo, zero wertepów i tym podobnych, mam podpadowe auto 8)


spoko, już zamówiłem straż pożarną z dużą ilością wody na te Twoje Toyki :-).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 13:29 

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 855
ok :drive:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: kwesta
PostNapisane: 28.05.2008, 15:47 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2057
Nr klubowicza: 068
witam
gdy pytalem o baze danych pojawily sie glosy o datkach na Dom Dziecka

Piotr po rozmowie z Siostra Przelozona otrzymal informacje iz wszystkie zebrane przez nas srodki trafia na wypoczynek dzieci na wakacjach

wiec jezeli deklarowaliscie jakis kwoty prosze o przelew

ponizej list Siostry - oraz caly dokument jako pdf
________________________________________________
DOM DZIECKA
IM. OJCA ŚWIĘTEGO PIUSA XI W CHOTOMOWIE
Ul. Piusa 69
05-123 Chotomów tel./fax (0-22) 772-62-27
PKO BP 68102010130000010201297068


Chotomów, dnia, 28.05. 2008 r.




Szanowni Państwo


Dyrekcja Domu Dziecka w Chotomowie wraz z personelem i wychowankami zwraca się z serdeczną prośbą o wspieranie naszej działalności.
Nasza placówka boryka się z trudnościami finansowymi w związku z rosnącymi kosztami utrzymania, a także licznymi interwencyjnymi przyjęciami dzieci, których dobro jest zagrożone. Nieletnie dzieci są przywożone przez patrole policji bez jakiegokolwiek zabezpieczenia w odzież , przybory szkolne, w różnym stanie higienicznym i zdrowotnym. Poza tym zbliżają się miesiące wakacyjne i dzieci z utęsknieniem czekają na wyjazd poza placówkę. Każda więc pomoc finansowa i materialna w wydatny sposób wspomaga nas w sprawowaniu opieki nad dziećmi, dla których brakuje serca i miejsca w rodzinnych domach.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Marcin
----------------

http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 16:22 

Dołączył: 30.03.2007
Posty: 2300
dzięki, załatwione


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 20:34 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
Duc748 napisał(a):
Witam
prosze sprawdzic liste startowa czy nikogo nie pominalem
http://porscheclub.pl/dziendziecka/lista.htm


halo halo, Panie Komisarzu - ja mam numerek 924 z eS :P baa! można nawet dopisać: Le Mans :)

ps> kombinuję piniążki, jutro idzie przelew


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.05.2008, 21:48 

Dołączył: 17.10.2007
Posty: 30
A czy do Legionowa jako widz to można przyjechać nie będąc uczestnikiem tudzież zaproszonym gościem bo w niedziele na bemowo to nie dam rady


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.05.2008, 8:45 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Lista zgłoszeń została w zasadzie zamknięta. Miło będzie widzieć na starcie 31 samochodów. Jutro podamy ją w wersji ostatecznej z numerami startowymi i klasami. Proszę o uwagi.
Wszystkie osoby zaiteresowane przyjazdem na uroczyste rozpoczęcie imprezy -11.45, i pooglądać - muszą podać ;imię, nazwisko, nr.rej.samochodu którym chcą wjechać na teren CSP. Ja muszę te dane podać do CSP dziś do 14. Tel. do mnie 0 504 04 77 13. /bardzo proszę o konkretne decyzje - nie zasypywać mnie różnymi pytaniami, sorry/
Jgorek -dostałeś ostatni nr. startowy, żebyś dojechał po egzaminach, ale uwaga - DO WSZYSTKICH - badanie techniczne, dokumenty, ważna gaśnica i trójkąt ! Bez pobłażania ! Do udziału będą dopuszczeni tylko Ci co ZAPŁACILI wpisowe. Wiele zgłoszeń jest niekompletnych - brak numerów polis OC i NNW. To wszystko będzie trzeba uzupełnić na badaniu w Jadwisinie w godz.9-11, ale bardzo proszę o wczesny przyjazd, nie na ostatnią chwilę. O 11.45 powinniśmy być w Legionowie, na uroczystym otwarciu imprezy /dla dzieci !!!/




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.05.2008, 10:07 

Dołączył: 11.05.2007
Posty: 550
Qbak napisał(a):
Carrera GT! :shock: :twisted: No cudnie :D

Trzeba się pojawić obowiązkowo na autodromie! :D

BTW: Wpisana jest Carrera GT dwa razy ;)


No i gdzie się podziała Carrera GT ?! :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum