Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 7.03.2013, 22:48 

Dołączył: 28.02.2013
Posty: 34
Drodzy koledzy.
Od wczoraj jestem niezmiernie szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego Porsche. Wybór padł na Carrerę S. 2005. Przebieg 50 tys.
Proszę o poradę.
Czy olej MOTUL V300 5W40 będzie odpowiedni?
A jeżeli nie, to jaki zalecacie?
Druga sprawa. Zmieniarka w bagażniku nie chce wydać magazynka.
Kręci, szumi skrobie ...ale mijają długie minuty i niestety, nie wydaje magazynka.
To tyle z usterek jakie zarejestrowałem.
Może polecicie mi serwis (nie koniecznie autoryzowany) Porsche w Warszawie lub okolicach? Taki sprawdzony z ludźmi godnymi zaufania.
A i jeszcze jedno. Wymienić olej w skrzyni biegów (tiptronic)?
Z góry dziękuję za konkrety.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.03.2013, 23:42 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Z moich obserwacji wychodzi mi , że 5W40 jest najbardziej optymalny do silników 3.6 i 3.8 z 997. Nie daj sobie wmówić, że tylko Mobil1 0W40 bo ten olej prędzej czy później zabije twój silnik. Ponieważ w olejach różnych marek oznaczenie lepkości 5W40 nie zawsze oznacza dokładnie takie same parametry rzeczywiste, dlatego nie chcę tego generalizować.
W moim konkretnym przypadku porównanie Mobil1 0W40 do Millers 5W40, to przepaść .
Co do oleju w tiptronic'u to nie ma się nad czym zastanawiać. Z pewnością skrzynka się nie obrazi :wink:
Przebieg masz mały , więc jak najbardziej i bez obaw. W starych skrzyniach z dużym przebiegiem, gdzie olejowe błotko trzyma wszystko w całości, po wymianie oleju mogą być problemy, ale chodzi właśnie o to aby do takiego stanu nie doprowadzić. Ja wymieniałem u siebie przy ok 40k km przy okazji wymiany jednego z czujników i różnica w działaniu wyraźnie zauważalna (na plus oczywiście).
Gdybyś wymieniał to olej i filtr proponuję kupić w mercedesie (to jest taka sama skrzynia jak w ML'u montowali). W Porsche litr oleju kosztuje ok 170PLN a u meśka 60PLN (z filtrem podobnie).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.03.2013, 1:23 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 186
hmmmmmm....


z całym szacunkiem to tylko ten słynny gość od samochodowych horrorów może coś na oko i nie tylko ...

bez względu na religie & and społeczne wyobrażenie "medialne" to ile i jk ma to przelatane to , tylko i dalej jest w wymiarze virtualnym :-)


consensus ?

pojechać do Lelka, -Wa-wy, Grobelskiego (Gdynia)

zapłacić to 800 zeta za serwis przedsprzedażny i miec oczywiście na to "glejt"


no i cóż więc więcej rozodzić się w temacie :P

jak stać Cię na sętke to tym bardziej myśle na 10 % honararium dla "papugi" :-)

serdeczności & rozwagi,
Jak


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.03.2013, 9:40 

Dołączył: 28.02.2013
Posty: 34
Slyszalem o oleju Millers ale nigdy nie sprawdzalem. NIe mam doświadczenia. Najbardziej sklaniałem się ku Motul v300. Powiedzcie, filtry kupujecie w serwisie czy może Intercars lub inne sieci z częściami?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.03.2013, 8:35 

Dołączył: 28.02.2013
Posty: 34
Slyszalem o oleju Millers ale nigdy nie sprawdzalem. NIe mam doświadczenia. Najbardziej sklaniałem się ku Motul v300. Powiedzcie, filtry kupujecie w serwisie czy może Intercars lub inne sieci z częściami?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum