Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: klimatyzacja
PostNapisane: 25.10.2007, 11:11 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
Witam

Czy ktos instalowal z was klime do 944 S2?
znalazlem wymarzony model. Rocznik 90.Piekne wnetrze. Cena sluszna (choc nie mala bo 25 tys), stan z informacji super ... i bralbym gdyby nie jedna rzecz. Brak klimy. Jaka kwote musialbym doliczyc aby tego prosiaka w to wyposazyc? czy sa jakies przeciwwskazania?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2007, 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 13.08.2007
Posty: 507
Lokalizacja: Radom
Nr klubowicza: 151
Jeżeli to jest ten egzemplarz, który przypadł Ci do gustu, to kupuj go nawet bez klimy. A jeżeli na klimie bardzo Ci zależy to szukaj dalej.
Mój teść jest specem od wszelkiego chłodnictwa i w takim przypadku doradziłby kupić auto już wyposażone w klimę (jak większość ludzi których znam)... no chyba że nie liczysz się z kosztami.
Nie wiem jak w tym aucie, ale średni koszt nowych części i robocizny może wynieść ok. 4-5tys.
Ja nie mam klimy w moim 944, ale nie żałuję... bo pewnie do dziś bym go szukał. :?




_________________

pozdrawiam,
Jakub

IN: MACAN S, 996 C4S
out: Porsche 944 2,5


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2007, 11:38 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
musze przyznac ze klima to koniecznosc.
Za dobrze pamietam korki w warszawie w lecie ... a szyberdach ie pomaga tylko pogarsza dramat :)

reasumujac ... klima musi byc. Myslalem ze domontuje klime gdyz egzemplarz upatrzony kest wlasnie tym czego szukam ... ale 4-5 tys odpada.
Trzeba bedzie dalej szukac :((


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2007, 12:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 13.08.2007
Posty: 507
Lokalizacja: Radom
Nr klubowicza: 151
Można taniej skompletować zestaw do klimy z używanych części i koszt obniży się o połowę, ale odradzam takich praktyk.
A w przypadku nowych części Porsche koszt może być znacznie wyższy niż wspomniane 5tys.
8)




_________________

pozdrawiam,
Jakub

IN: MACAN S, 996 C4S
out: Porsche 944 2,5


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2007, 15:46 
Administrator

Dołączył: 5.03.2007
Posty: 1151
Dokładałem klimę do 924S. W 924S i 944 przed 86 (stara deska) jest to dośc proste, bo zabawa polega na dołożeniu wiązki, kompresora, chłodnicy i parownika do istniejącego systemu nawiewów i ogrzewania oraz zmianie paska wieloklonowego i konsoli alternatora (w wersji z klimą alternator jest w innym miejscu). Tu parownik jest tak dziwnie umieszczony nad nogami pasażera.

W 944S2 parownik klimatyzacji jest zintegrowany z nawiewami i ogrzewaniem co komplikuje sprawę - musisz wymienić całość od wersji z klimą. Powoduje to konieczność kompletnego zdemontowania deski rozdzielczej, ale jest do zrobienia. Dodatkowo musisz mieć sterownik elektroniczny do wersji z klimatyzacją + wiązki elektryczne.

Jeśli chcesz dołożyć jakąś "uniwersalną" klimatyzację to ZDECYDOWANIE tego nie polecam. W Porsche jest za ciasno zarówno pod maską jaki i w kabinie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2007, 16:30 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
dzieki za szczegolowe info.
a czy mozesz tkacki szacunkowo okreslic ile by kosztowala taka przerobka 944S2? bez detali, poprostu ile musialbym doliczyc do ceny samochodu (czesci z robocizna w sumie)

thx


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 26.10.2007, 8:35 

Dołączył: 14.03.2007
Posty: 292
przede wszystkim musiałbyś mieć S2 z klimą w częściach bo na nowe nie wyrobisz, generalnie proste to nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 26.10.2007, 8:45 
Administrator

Dołączył: 5.03.2007
Posty: 1151
Nowe cześci: myślę że około 20 tyś zł kompet.

Szacunkowo, zestaw klimatyzacji : parownik, skraplacz, osuszacz, przewody, kompresor, sterownik i wiązki to minimum 3000 zł jeśli trafisz rozbite auto z klimą. Montaż: hmn......... nie wiem czy bym się podjął tego za 1000 zł. Roboty jest naprawdę dużo + napełnienie i testy. Teroretycznie powinno się wyjąć silnik abty zamontować przewody, bo przechodzą do kabiny w takim miejscu, że ......


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 26.10.2007, 13:07 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
o kurcze .... to nadzieja prysla :)
choc jeszcze raz wielkie thx!

no nic...szukam dalej (czeszac pewnie te same strony co reszta forumowiczow :)))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 26.10.2007, 19:48 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1109
Nie demonizujmy:
Używka z 944 TS kompresor, sterownik, parownik, skraplacz, osuszacz - bez przewodów i wiązki - 1800 netto (Gdynia)
Założenie do S2 + dorobienie przewodów + wypłukanie wszystkiego (zmiana czynnika) - 1500 netto (Poznań)
Widok spoconych...ciał w środkach komunikacji miejskiej - priceless.. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum