Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 0:39 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
Ja też z ciekawością przeczytałem to pismo i nie wynika z niego nic gorszącego. Po prostu szczebel nadrzędny poprosił szczebel podrzędny o wyjaśnienia sytuacji. Tak samo jak w każdej większej organizacji, czy firmie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 0:42 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 1:37 

Dołączył: 12.08.2012
Posty: 560
@Leon
Wskaż mi proszę choć jedną sprawę gdzie samochód zgłoszony z VAT 26, z regułami użytkowania i ewidencją został podwazony bo był rekreacyjny i Sad to podtrzymał. Albo jakąś interpretację mf czy kas. To co piszesz to są bardziej historie wymyslane przez Vege. Ale proponuję by założył inny wątek z takimi opowieściami i wtedy dowolnie można je opisywać.
Tu padło konkretne pytanie została udzielona zła odpowiedź i została ona sprostowana.

Odpowiadając na Twoje pytanie to tak z klientami przechodziłem kontrole chyba juz wszystkich instytucji w tym kraju i też takie które mogłeś oglądać w tv tylko nie jako program sensacyjny a informacyjny.
Us w ogóle to bardzo lightowo traktują podatników zważywszy co niektórzy mają w księgach.

Przepraszam ze tak trochę to do Ciebie, ale ostatnio czytałem juz któryś taki wątek, ze osoba zainteresowana konkretnym pytaniem otrzymuje oderwana od rzeczywistości odpowiedź. Stąd nie jest to nic osobistego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 1:49 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Dobra, spoko, nie znam się, czyszczę wątek. Pozwolę sobie zacytować tylko fragment Twojego wpisu: i Sąd to podtrzymał (Sąd!) Wiesz z pewnością ile czasu mija od kontroli do prawomocnego wyroku sądu.

No i gratuluję przyjaznego Urzędu Skarbowego :D

Przepraszam wszystkich, których moje wypowiedzi wprowadziły w błąd, były one nieobiektywne i na podstawie tylko własnych doświadczeń.

Moderatora proszę o usunięcie moich postów w tym wątku :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 15:00 

Dołączył: 20.01.2020
Posty: 4
Nie wiem co tam dokładnie napisaliście, bo posty pousuwane. Ja jestem przekonany, że w Polsce się wszystko może zdarzyć i do wszystkiego się ktoś może doczepić, nawet jakby to było nielogiczne. Sądzenie się to masa nerwów i koszty. Niestety nic na to nie poradzimy. W UE też sporo absurdów jest.



_________________

Recenzja i opinie o Masterlease https://antyhaczyk.blogspot.com/2020/06/masterlease-opinie-leasing-samochodowy.html Masterlease to leasing i najem długoterminowy obecnie będący częścią grupy PKO Leasing. Warto przeczytać opinie zanim się skorzysta z leasingu Masterlease.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 21:17 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
mkrajewski napisał(a):
(...)Ja jestem przekonany(...)

Słowo klucz ;-) "przekonany"
Przez całe moje zawodowe życie pracuję w tzw. biznesie i generalnie nigdy nie spotkałem się z takimi radykalnymi zachowaniami urzędów. Czasem wręcz przeciwnie. Często (akurat nie sfera skarbowa) wystarczyło porozmawiać po ludzku i się dogadać w granicach oczywiście ram prawnych. Już kilka razy mi się w PL zdarzyło że dogadałem w urzędzie na szczeblu dyrektora danego urzędu tematy które nie śniło mi się nawet że tak się dla mnie nagną. A mogli bez najmniejszego problemu powiedzieć spadaj na drzewo.
Oczywiście przeciwne przykłady tez mi się zdarzyły jednak jestem przekonany że to po prostu normalna kolej rzeczy (statystyka jak kto woli) i wcale nie charakterystyczna dla naszego kraju, tylko wszędzie tak jest.
Z US miałem mało wspólnego bo księgowy sie z nimi bujał, ale też nie słyszałem jakichś mrożących krew historii.

PS.
Mam nadzieję że nie zapeszyłem sobie ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2020, 21:44 

Dołączył: 24.10.2019
Posty: 3
Czy dobrze obiło mi się o uszy, że montując w aucie lokalizator gps/radiowy np. taki https://www.gpsguardian.pl/ z rejestracją i abonamentem, można obniżyć składkę AC?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2020, 8:27 

Dołączył: 1.07.2016
Posty: 228
Tak - ale nie u wszystkich


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum