Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.04.2017, 19:28 

Dołączył: 24.09.2016
Posty: 12
Witam, czy któryś z forumowiczów ma jakiekolwiek porównanie miedzy tymi autami?
Z nowym cennikiem Macan GTS znów podrożał (12k) , poza tym jest to juz dość stary model.
GLC na papierze wyglada podobnie, srodek wg mnie o niebo lepszy. Ciekawy jestem czy jezdzą pdobnie.
Róznica w cenie przy podobnym wyposazeniu to ok 50-60k na korzysc Mercedesa (glc coupe).

pozdrawiam J.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.04.2017, 20:59 

Dołączył: 11.08.2015
Posty: 135
dwie jazdy testowe i będziesz miał najlepsze odniesienie i własne zdanie na ten temat, jeździłem obydwoma tyle ze w dieslach i przewaga Macana, benzynami 3.0 litrowymi to porównywałem macana do x4 cenę/warunki gwarancji/ dynamikę i wyposażenie i wybrałem x4, także chyba kwestia jak komu dane auto przypasuje i na czym zależy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2017, 10:33 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2258
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Mój kolega zdecydowany był już na Mesia ale namówiłem go na test Macana. Rezultat - zakup Macana a dla mnie duuuży pełnoletni whiskacz :)




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2017, 12:00 

Dołączył: 1.07.2016
Posty: 228
Testowałem oba i powiem Macan wymiata - warto zrobić jazdę testową - jeździłem GTS i powiem najlepiej jedzący SUV i do tego ten dźwięk.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2017, 13:15 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Może warto poczekać na GLC 63 AMG?

http://moto.wp.pl/mercedes-amg-glc-63-4 ... 940730497a


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2017, 17:31 

Dołączył: 21.10.2016
Posty: 12
zgadza sie najlepiej zrobic jazde testowa i ocenic, osobiscie jeszcze nie jezdzilem GLC 43, ale bedac w salonie merca umawiajac sie na jazde, sprzedaca zapytal sie czym obecnie jezdze i kiedy uslyszal Macan GTS to sam stwirdzil, ze nie bedzie tak jezdzil jak Porsche....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2017, 18:44 

Dołączył: 10.02.2017
Posty: 23
Oba samochody super!
Testowałem Macana GTS przed decyzją o zakupie auta, mając w garażu GLA 45AMG. Merc brzmi znakomicie, a strzelający pop-corn z wydechów przy zmianach biegów to bajka, zakochałem się w tych dziękach. Brałem pod uwagę GLC |(niestety nie było wtedy mowy o wersji 63 S ) , a zdecydowałem się na Macana Performance, bo GTS mnie rozczarował osiągami. Jak dotąd nie żałuję. Prosiak zmienia biegi szybciej, komfort jazdy bez zarzutu, brzmi równie dobrze, chociaż nie "strzela" tak ładnie. Ja bym chyba teraz poczekał na 63 S AMG.
A jeśli tylko rozważasz GTS/45AMG to: komfort-Macan, wygląd-Macan(jak dla mnie), dzwięki z wydechów-GLC, koszt serwisu-GLC (pomimo 50% zwyżki za AMG) Zależy co powoduje u Ciebie większego "banana na ustach" w trakcie jazdy.
To co piszą pozostali..... sprawdź, co Tobie.... w którym bardziej... odpowiada, sprawia frajdę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2017, 20:00 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
Lucky07 napisał(a):
Witam, czy któryś z forumowiczów ma jakiekolwiek porównanie miedzy tymi autami?
Z nowym cennikiem Macan GTS znów podrożał (12k) , poza tym jest to juz dość stary model.
GLC na papierze wyglada podobnie, srodek wg mnie o niebo lepszy. Ciekawy jestem czy jezdzą pdobnie.
Róznica w cenie przy podobnym wyposazeniu to ok 50-60k na korzysc Mercedesa (glc coupe).

pozdrawiam J.



tutaj jest porównanie Macana i AMG https://www.youtube.com/watch?v=_IvF4X658hY

oficjalnie Mercedes wygrał, ale zobacz na komentarze
np. "GLA won because of his friend... but in real world if most of us had our pick it would be the Macan. GLA is a confusing car and not very good looking for that kind of money."


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2017, 20:08 

Dołączył: 21.10.2016
Posty: 12
porsche-fanatic napisał(a):
Lucky07 napisał(a):
Witam, czy któryś z forumowiczów ma jakiekolwiek porównanie miedzy tymi autami?
Z nowym cennikiem Macan GTS znów podrożał (12k) , poza tym jest to juz dość stary model.
GLC na papierze wyglada podobnie, srodek wg mnie o niebo lepszy. Ciekawy jestem czy jezdzą pdobnie.
Róznica w cenie przy podobnym wyposazeniu to ok 50-60k na korzysc Mercedesa (glc coupe).

pozdrawiam J.

oficjalnie Mercedes wygrał, ale zobacz na komentarze
np. "GLA won because of his friend... but in real world if most of us had our pick it would be the Macan. GLA is a confusing car and not very good looking for that kind of money."



tutaj jest porównanie konkretnych modeli, co prawda nie coupe tylko GLC 43 AMG https://www.youtube.com/watch?v=aB5ng7BtJ0U

Pozdr W.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 13:12 

Dołączył: 24.09.2016
Posty: 12
Hi, bardzo dziekuje za wszystkie rady!
Dzis pojezdzilem Mercem 43 AMG , Macanem S troche wczesniej i takie mam wrazenia:
- W Mercedesie pasuje mi praktycznie wszystko oprócz- nieco zbyt sztywnego zawieszenia ( mimo ze to pneumatyka, ale dostrojona dla AMG). Auto resoruje sztywno a mimo to w szybkich lukach wychyla sie .
Poza tym uklad kierowniczy mniej precyzyjny od Macana i daje tez mniej czucia drogi.
Silnik 43 AMG poezja. Reakcja na gaz , dzwieki z wydechu sa rewelacyjne.
Wnetrze bardziej przestronne w Mercu, fotele nieco obszerniejsze , wyglad duzo nowoczesniejszy i ogolny feeling w Mercu lepszy.

Mam o czym myslec :)
...szkoda ze merol nie ma ukladu jezdnego z Macana- takiego jedrnego, sprezystego i z malym wychylem nadwozia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 13:44 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Jeszcze wypróbuj BMW X4 M40i


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 13:57 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
Lucky07 napisał(a):
Hi, bardzo dziekuje za wszystkie rady!
Dzis pojezdzilem Mercem 43 AMG , Macanem S troche wczesniej i takie mam wrazenia:
- W Mercedesie pasuje mi praktycznie wszystko oprócz- nieco zbyt sztywnego zawieszenia ( mimo ze to pneumatyka, ale dostrojona dla AMG). Auto resoruje sztywno a mimo to w szybkich lukach wychyla sie .
Poza tym uklad kierowniczy mniej precyzyjny od Macana i daje tez mniej czucia drogi.
Silnik 43 AMG poezja. Reakcja na gaz , dzwieki z wydechu sa rewelacyjne.
Wnetrze bardziej przestronne w Mercu, fotele nieco obszerniejsze , wyglad duzo nowoczesniejszy i ogolny feeling w Mercu lepszy.

Mam o czym myslec :)
...szkoda ze merol nie ma ukladu jezdnego z Macana- takiego jedrnego, sprezystego i z malym wychylem nadwozia.


pod koniec 2017 albo na początku 2018 mają sie pojawić nowe silniki dla macana, może warto poczekać.. https://www.autocar.co.uk/car-news/new- ... ol-engines


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 14:58 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2258
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Jeżeli mesio zewnętrznie jeszcze podoba mi się o tyle wnętrze jest be /oczywiście de gustibus/ Porsche dla mnie to trochę więcej niż auto a szczególnie 911 :) Podobno narasta to z każdym następnym egzemplarzem .
U mnie rozpoznano to jako "alvi languore insanabili" :cry: :cry:




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 15:11 

Dołączył: 16.04.2017
Posty: 191
A moze warto poczekać na Macana FL, bo chyba się zbliża? Wnętrze bedzie pewnie podobne jak w Panamerze. Czy się mylę?

M


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 15:33 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Przy lifcie nie zmienia wnętrza, jedynie kosmetyczne zmiany w wyglądzie i pewnie coś z silnikami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 18:24 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Również miałem okazję jeździć tymi dwoma autami. Jak dla mnie Mercedes jest o wiele nowocześniejszy i po prostu taki bardziej kozak.
Kwestia gustu. 911 bije inne auta na głowę ale co do reszty modeli Porsche to już konkurencja ma coś do powiedzenia a jest to często na plus.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 18:31 

Dołączył: 10.08.2016
Posty: 344
Nr klubowicza: 588
kup GLC 63 AMG, będzie kosa :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 19:27 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
mercedes to marka pospolita - prawie na każdym parkingu znajdziesz jakiegoś mesia (startszego czy nowszego), pytanie na ilu parkingach pod "blokiem" widziałeś porsche?

moim skromnym zdaniem pytanie to nie czy porsche czy mercedes tylko czy porsche czy maserati, porsche czy lamborgini etc

zastanów się nad tym..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 20:42 

Dołączył: 24.09.2016
Posty: 12
Generalnie to nie kupuje auta zeby sie pokazać pod blokiem :) Dla mnie liczy sie fun z jazdy i to czy auto wywoluje przyspieszone bicie serca. Lubie sobie pojsc pojezdzic na jakies oesy gdzie nikt nie patrzy. Potrzebuje tez dojechac z surfingiem nad wode, w gory na narty itp Naprawde nie widze sie w Maserati gdzies w krzakach nad zatoka Pucka:)

Panowie , zobaczcie koniecznie ten test! Jak dla mnie super. Slowacy to szaleni ludzie:)

https://www.youtube.com/watch?v=99RlwkK9b_U


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2017, 20:56 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
Lucky07 napisał(a):
Generalnie to nie kupuje auta zeby sie pokazać pod blokiem :) Dla mnie liczy sie fun z jazdy i to czy auto wywoluje przyspieszone bicie serca. Lubie sobie pojsc pojezdzic na jakies oesy gdzie nikt nie patrzy. Potrzebuje tez dojechac z surfingiem nad wode, w gory na narty itp Naprawde nie widze sie w Maserati gdzies w krzakach nad zatoka Pucka:)

Panowie , zobaczcie koniecznie ten test! Jak dla mnie super. Slowacy to szaleni ludzie:)

https://www.youtube.com/watch?v=99RlwkK9b_U


przekonanego ciężko przekonać, pytanie dlaczego zaglądasz na forum porsche ?

życzę powodzenia i utrzymania tego samego zdania po kilku latach uzytkowania mercedesa :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum