Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 13.01.2018, 10:43 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Panamery diesel już nie ma w ogóle w ofercie




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2018, 0:02 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 218
W końcu udało mi się przejechać S.
Dzięki Don_Tomas za namiary na Justynę Więcław z PWO.
Macanów S w PL testowych obecnie nie ma. Udostępniono mi samochód jednego z wyższych pracowników.
Benzyna zachwyciła dzwiękiem, jednak jaj mi nie urwała. Ciężka decyzja.
Kilkuletnie przyzwyczajenie jazdą w dieslu zrobiło swoje, po prostu charakterystyka diesla chyba bardziej mi odpowiada. Ciężko ocenić benzynę po kilkunastu kilometrach. Nie mówię jednak nie......... Tym bardziej,że na benzynę się nastawiałem.

No , ale skoro powiedziałem jedno to mówię i drugie. Siadamy do składania zamówienia. Miejsc w produkcji nie ma na pierwszy kwartał, może drugi. D szybciej, na benzynę dłużej trzeba poczekać.
Pani Justyna mówi, że mają jeszcze kilka sztuk SD z 2017. Ceny niezłe, ale biało-czarny odpada, tak jak czarno-czarny. Przeglądamy oferty, jest jeden interesujący. Moja konfiguracja ( w 90% ) + dużo więcej dodatków. Fajnych, przydatnych i takich z d.... wziętych ( przynajmniej dla mnie).
Miałem budżet 330 tys. Auto stojące na placu w konfiguracji za 390......
Dostaję rabat, cena schodzi do 330 i ....... może we wtorek odbiorę auto.
Finalnie mam Macana właściwie w swojej konfiguracji + gratis dodatki za 60 tys.

Night Blue Metallic

Te fajne dodatki nie brane pod uwagę: biksenon, PASM,System ostrzegania o zmianie pasa ruchu (LDW) z asystentem zmiany pasa ruchu (LCA),Adaptacyjne fotele sportowe z 18-pozycyjną elektryczną regulacją i pakietem pamięci,Podgrzewane fotele (z przodu),Porsche Communication Management (PCM) z modułem nawigacji, Connect Plus,Kompas

Te z d.... , ale też fajne :Dolna część tylnego zderzaka w kolorze nadwozia ,Lusterka zewnętrzne Sport Design Porsche Exclusive Manufaktur,Manualnie sterowane rolety przeciwsłoneczne na bocznych szybach z tyłu, herb porsche na zagłówkach

Te z których się niekoniecznie cieszę: Porsche Entry & Drive.
Załącznik:
IMG_0371.JPG

Załącznik:
IMG_0377.JPG

Załącznik:
IMG_0374.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2018, 0:20 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Biksenon? A nie LED? No i jak dla mnie to byłby mus :) Super że tak się potoczyło!




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2018, 0:23 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 218
wit007 napisał(a):
Biksenon? A nie LED? No i jak dla mnie to byłby mus :) Super że tak się potoczyło!

Darowanemu koniowi............. dobrze jest jak jest :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2018, 1:07 

Dołączył: 15.11.2007
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 224
Gratuluje

Fajna kolorystyka :)




_________________

Pozdrawiam

Paweł

911 997 TURBO :) 1/4 mili- 10.583 s > PCP Włocławek 2014
911 964 TURBO :)
Macan III GTS :)

http://www.willa911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2018, 14:23 

Dołączył: 9.03.2017
Posty: 158
BRAWO za jasny srodek !!!

Gratulacje i witamy ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2018, 14:35 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26.08.2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Warszawa/Sopot
Nr klubowicza: 385
Cieszę się, że tak wszystko ładnie poszło i piękny rabat się pojawił :) witaj w klubie posiadaczy macanów!




_________________

Pozdrawiam,
Tomas

Jest: Panamera GTS 970.2, 924 Turbo, Macan
Było: 997 turbo, 997 C4, 986 Boxster

Blog: http://www.meskajazda.pl
Praca: http://www.norbsoft.pl - tworzymy aplikacje mobilne, http://www.jasnopis.pl - upraszczanie tekstów


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 12:49 

Dołączył: 24.09.2016
Posty: 12
#Jackdent szczere gratulacje z powodu zakupu. Ja niestety nie mialem takiego szczescia i trafiłem do salonu Porsche we Wrocławiu. Mimo , ze Macan S/GTS byl moim marzeniem to obsludze tego miejsca skutecznie udalo się zniechecic do zakupu. Z takim poziomem arogancji nie spotkalem sie w zadnej marce. Dlaczego tak sadze?:
1. dwukrotny meil do dzialu finansowego z prosba o wycene leasingu - brak odpowiedzi
2. wizyta w salonie - Pan wciska mi wersje 2.0 pomimo ze jasno zaznaczylem ze mnie S/GTS interesuje
3. jazda probna niemozliwa poniewaz....."pada snieg" (!)(drogi czarne, temperatura +)
4. Mily Pan obiecuje zorganizowac jazde probna "autem prywatnym kolegi" , bierze numer i przez 3 tygodnie brak jakiegokolwiek kontaktu
5. Ten sam mily Pan kiedys zapytany o jakikolwiek rabat, twierdzil że marka Porsche takich nie udziela...

Jeśli PCWR uważa, ze kupię auto za 400k pln , po tym jak sprzedawca zapewni, ze jego koledze wspaniale sie jezdzi takim modelem to ja nawet nie wiem jak mozna to skomentować.....
Acha , po drugiej stronie ulicy w salonie Audi i Bmw , snieg juz nie taki straszny, jazde probna SQ5 proponują sami sprzedawcy a BMW dalo auto na weekend, obsluga mila i pomocna. Kupilem Audi mimo ze marzylem o Macanie.
Niesmak do salonu Porsche pozostal na lata:/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 13:03 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Wrocławski oddział Porsche podpadł już wielu użytkownikom lub przyszłym nabywcom. Znam kilka osób którzy po pierwszej wizycie już tam nie wrócili.
Ale są również tacy którzy nie mieli/mają zastrzeżeń...

Może mieli auta na letnich albo mało paliwa :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 13:48 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
A ja powiem tak w salonach Porsche coś im się z głowami porobiło od zawsze jako auto do codziennego użytku służyło mi BMW myślę sobie zmienię coś kupię Cayene niestety skutecznie mnie zniechęcono w PCO.W głowie mi się nie mieści żeby kupić auto za niemałe pieniądze i nie mieć możliwości zrobienia choćby 10 km, a o negocjacjach nie wspomnę To jest paradoks ale szwagier kupował Nissana za cztery razy niższą cenę byłem z nim przy negocjacjach i odbiorze i do dziś jestem w głębokim szoku jak przy nim tańcowali i już nie wypuścili z rąk były problemy z dogadaniem się co do ceny dali koła zimowe i pozamiatane.Podejście do kupującego w PCO i np.BMW Bawaria czy Fus to niestety dwa różne światy i wszystko wskazuje na to że znowu skończę w BMW.Może i dobrze bo jeszcze dalej zostaje kwestia serwisu i gwarancji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 14:48 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Z wypowiedzi wielu osób o poziomie obsługi salonów Porsche w Polsce nasuwa się jeden wniosek, albo zła motywacja pracowników albo złe przeszkolenie w obsłudze klienta. Może obowiązkowo każdy handlowiec musiał by odbyć miesięczny staż w salonie np. w Berlinie? Coś jednak jest na rzeczy i szkoda, że przez pryzmat złej obsługi cierpią pośrednio bardzo fajne auta naszej ulubionej marki.
W Poznaniu za rządów Kulczyka do salonu przychodziło się jak do "siebie" obecnie są mili ludzie, lecz nie obsługują już miłośnicy marki z którymi można porozmawiać a marce i autach a wyszkoleni handlowcy.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 15:17 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
Panowie problem jest inny, mianowicie liczba salonów w Polsce i duże zapotrzebowanie na samochody. Sprawa jest prosta brak konkurencji. BMW czy Audi ma kilka salonów w jednym mieście, a tutaj hmm 6 w Polsce. Nie szanuje się Klienta bo nie ma takiej potrzeby po prostu.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 15:38 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Dlatego sporo osób z południa i nie tylko jeździ do "Czeskich Porsche"
Koledze nie przedłużyli w Polsce Approved ( auto/szyby oklejone folią ) co w Czechach zrobili bez problemu. Dali jeszcze w prezencie ładny kalendarz :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 15:43 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Mic to gdzie w takim razie szacunek człowieka do człowieka tak po ludzku. Dziwne jest dla mnie że chodząc 20 minut po praktycznie pustym salonie musiałem poprosić jaśnie Pana handlowca aby mnie skutecznie zniechęcił do zakupu.To jeśli mają taką dużą sprzedaż to może niech otwierają np.trzy razy w tygodniu ja w każdym razie na bardo długo zraziłem się i żeby była jasność nie do marki tylko do sposobu podejścia handlowców bo w dłuższej perspektywie ucierpi tylko marka a Pan X pójdzie do pracy w Audi i tam dopiero się nauczy traktować ludzi.Gdybym ja tak traktował klientów w swojej firmie dawno byłbym na dnie ale to nie ich biznes a góra nie widzi albo nie chce widzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 15:47 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
Bawaria mi tego tłumaczyć nie musisz.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 16:13 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
To po co piszesz że to jest problem małej ilości salonów?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 17:17 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 218
Salonów 6. A dealerów ? 2 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 17:22 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
Bawaria na spokojnie. Tak jak napisałem 6 salonów = brak konkurencji. Nie musisz dbac o klientów jeżeli w mieście jesteś monopolistą, i dokladnie to dzieje się w ASO.
Dodam tylko, że użytkuje również bmw I sam pewnie wiesz najlepiej że czasem stopień zainteresowania w salonie autoryzowanym jest wręcz za duży.
Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 20:47 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Za duże no nie wiem w salonie byłem ja i jakaś para ale ok podam przykład wczoraj byłem w BMW Inchcape rzeczywiście wszyscy handlowcy byli zajęci podeszła dziewczyna z recepcji przeprosiła że nikt nie może dzisiaj ze mną porozmawiać poprosiła o kontakt do mnie dała wizytówkę handlowca i powiedziała że na pewno dzisiaj zadzwoni,pomyślałem kolejna ściema nic podobnego 15,30 telefon z salonu (po godzinach pracy) Przedstawienie oferty aut które mnie interesują po moim wyborze 15 minut oferta na mailu.
A tak nawiasem mówiąc kiedyś była w modzie turystyka marketowa teraz jest salonowa na 100 przygotowanych ofert sprzedaje się 15 do 20 aut.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2018, 21:40 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 218
BAWARIA M 5 napisał(a):
Za duże no nie wiem w salonie byłem ja i jakaś para ale ok podam przykład wczoraj byłem w BMW Inchcape rzeczywiście wszyscy handlowcy byli zajęci podeszła dziewczyna z recepcji przeprosiła że nikt nie może dzisiaj ze mną porozmawiać poprosiła o kontakt do mnie dała wizytówkę handlowca i powiedziała że na pewno dzisiaj zadzwoni,pomyślałem kolejna ściema nic podobnego 15,30 telefon z salonu (po godzinach pracy) Przedstawienie oferty aut które mnie interesują po moim wyborze 15 minut oferta na mailu.
A tak nawiasem mówiąc kiedyś była w modzie turystyka marketowa teraz jest salonowa na 100 przygotowanych ofert sprzedaje się 15 do 20 aut.


Dla mnie Inchcape jest wzorem obsługi klienta. BMW, MINI , moto - perfekt.
Nie wnikam dalej w jakość usług.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron