Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 1:37 

Dołączył: 17.07.2023
Posty: 5
Witam Szanowne Grono!

Po 7 latach razem pozbylem sie Mercedesa R129, ktorym jezdzilem calkiem sporo. Jako, ze doczekalem sie potomka potrzebuje czegos bardziej rodzinnego ale i gustownego. Wyleczylem sie natomiast z szybkiej jazdy i interesuje mnie glownie format 'maly SUV', przez co moja uwage zwrocilo Porsche Macan.
Przyznam, ze nie jestem ekspertem motoryzacyjnym, natomiast zalezy mi na dobrym designie i jakosci materialow/wykonania stad ten trop. Jednoczesnie wiem jak bolesne potrafia byc koszta utrzymania jezeli zakupi sie zaniedbany egzemplarz tego typu marki, stad moja prosba o pomoc.

Przeczytalem na forum kilka tematow odnosnie tego modelu i nie ma tego duzo, rowniez ku mojemu zaskoczeniu (konfrontujac to z yt) raczej niezbyt pozytywnie pisze sie tu na temat tego auta.
Jezeli znaja Panstwo jakies oferty warte uwagi, chetnie rozwaze.
Tak samo chetnie uslyszalbym Panstwa opinie na temat ponizszych ogloszen oraz na co w nich zwrocic uwage, jesli jest taka szansa.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/p ... FwXNH.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/p ... Fnoeu.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/p ... FC0Rt.html


Serdecznie pozdrawiam,
K.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 10:08 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 698
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Za 150k kupisz auto z wysokim przebiegiem lub z USA i moze byc pozniej roznie. Zeby kupic faktycznie zadbany egzemplarz to wedlug mnie raczej budzet 180-200k, najlepiej z gwarancja PA




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 10:19 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1521
Macan to bardzo ładne i super prowadzące się auto. Ale jest przez swoją „ładność” dość ciasne z tylu i ma mały bagażnik.

Nim kupisz sprawdź czy będzie dla ciebie wystarczająco praktyczny - dla małego gada jak masz wózek z buda i tysiąc rzeczy to może być wyzwanie. Ja się x lat temu z tego powodu noe zdecydowałam.

Pozdrawiam
Pawel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 11:12 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2025
b0g0b0jny napisał(a):
Macan to bardzo ładne i super prowadzące się auto. Ale jest przez swoją „ładność” dość ciasne z tylu i ma mały bagażnik.

Nim kupisz sprawdź czy będzie dla ciebie wystarczająco praktyczny - dla małego gada jak masz wózek z buda i tysiąc rzeczy to może być wyzwanie. Ja się x lat temu z tego powodu noe zdecydowałam.

Pozdrawiam
Pawel


Troszkę się wtrącę, czy w Macanie jest więcej miejsca z tyłu niż w Audi A4 B8?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 11:13 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1521
Moim zdaniem sporo mniej zarówno na nogi jak i na głowę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 13:04 

Dołączył: 22.08.2019
Posty: 42
Duke napisał(a):
Troszkę się wtrącę, czy w Macanie jest więcej miejsca z tyłu niż w Audi A4 B8?

Macan to taka Q5 z znacznie ładniejszym nadwoziem i lepszym prowadzeniem (bez porównania lepszym). Moim zdaniem z tyłu miejsce jest wystarczające dla kogoś do 180cm, a jak kierowca ma mniej niż 180, to i wyższa osoba z tyłu siądzie. Mój wózek dla dzieci spokojnie z tyłu się mieścił, a nie jest mały i (wówczas jeszcze) z dwójką dzieci spokojnie na weekend pojechaliśmy. W odniesieniu do aktualnego A4 jest podobnie (A4 jest sporo ciaśniejsze od takiego Superba np.)
Testowałem Macana na początku pandemii i powstały z tego testu dwa filmy.
Mój film:
https://youtu.be/tgikh0Ixaqo
Mój film na kanale u Zachara:
https://youtu.be/0jEjREQGVBU


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 13:16 

Dołączył: 31.07.2020
Posty: 50
broneq napisał(a):
Duke napisał(a):
Troszkę się wtrącę, czy w Macanie jest więcej miejsca z tyłu niż w Audi A4 B8?

Macan to taka Q5 z znacznie ładniejszym nadwoziem i lepszym prowadzeniem (bez porównania lepszym). Moim zdaniem z tyłu miejsce jest wystarczające dla kogoś do 180cm, a jak kierowca ma mniej niż 180, to i wyższa osoba z tyłu siądzie. Mój wózek dla dzieci spokojnie z tyłu się mieścił, a nie jest mały i (wówczas jeszcze) z dwójką dzieci spokojnie na weekend pojechaliśmy. W odniesieniu do aktualnego A4 jest podobnie (A4 jest sporo ciaśniejsze od takiego Superba np.)
Testowałem Macana na początku pandemii i powstały z tego testu dwa filmy.
Mój film:
https://youtu.be/tgikh0Ixaqo
Mój film na kanale u Zachara:
https://youtu.be/0jEjREQGVBU


W zeszłym roku sprawdzałem Macana pod kątem przydatności dla rodziny 2+2, z czego jedno z dzieci ma niecałe 2 lata, a drugie 8. Po przymierzeniu fotelików i wózka (spacerówka), doszedłem do wniosku że ten samochód dla takiej konfiguracji użytkowników nie ma sensu. Z tyłu miejsca jest mało, otwór drzwiowy też pozostawia wiele do życzenia. Od długiego czasu jeżdżę X5 F15 i trudno byłoby mi się przeprowadzić do Macana.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 17:55 

Dołączył: 22.08.2019
Posty: 42
MTS1200 napisał(a):
...X5 F15 i trudno byłoby mi się przeprowadzić do Macana.
Nie dziwię się, przy X5 też bym do Macana nie przeszedł, chyba, że wyłącznie pod kątem wrażeń z jazdy. Cayenne byłby dopiero wyraźnym krokiem w przód z X5, ale z kolei Cayenne to statek pełnomorski w porównaniu z Macanem.
Ja testując Macana jako rodzinne auto miałem wówczas Forestera, albo nawet już Astrę, więc w porównaniu z starym modele mSubaru czy Oplem Macam był wystarczająco obszerny i większy od tego, z czego bezpośrednio korzystałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 17.07.2023, 19:05 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1521
Macan ma znacząco mniejszy bagażnik niż q5 i mniej miejsca z tylu na nogi. Mam 178cm i w Macanie z tylu nad głowa jest dla mnie już nie komfortowo - co nie zmienia faktu, że z tylu pasażerami są głównie dzieci.

Żeby była jasność to fajne bardzo auto tylko podniesiony został wątek praktyczności. A tu nie porównując do X5, Superba czyż Octavi kombi (wszystkie te auta to inna liga :)) to jest to również mniej praktyczne auto niż konkurenci (q5,x3,glc).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: [K] Macan
PostNapisane: 18.07.2023, 1:47 

Dołączył: 17.07.2023
Posty: 5
Dziekuje za cenne podpowiedzi.

Przegladam ciagle ogloszenia i zaczalem sie zastanawiac czy w takim razie lepszym rozwiazaniem nie bedzie Cayenne II.

Czy roznice w kosztach utrzymania sa znaczace? Jak wyglada porownanie awaryjnosci obu samochodow?

Autem chcialbym jezdzic tez w dluzsze trasy i uniknac problemow np. poza granicami kraju..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum