Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.08.2012, 15:18 

Dołączył: 31.08.2012
Posty: 10
Witam.

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego przegląd Cayenne lub Panamery i pewnie też innych modeli w Katowicach jest 2 razy droższy niż taki sam przegląd w Wawie lub Poznaniu ? Mówimy wyłącznie o serwisach autoryzowanych Porsche w Polsce i to musi dziwić. Proszę sprawdzić, wystarczy zadzwonić i spytać np. Panamera w Katowicach koszt przeglądu pierwszego po 2 latach, auto jeszcze na gwarancji ok. 4 tys. ,a w Wawie - ok. 2 tys. PLN.

Pewnie ktoś powie, że jak masz na Porsche to masz na drogi serwis, ale po pierwsze, po co płacić za to samo 2 razy więcej, a po drugie, to właśnie dzięki rozsądkowi w wydawaniu kasy ma się Porsche, bo przy płaceniu za wszystko x2 na Porsche trudno odłożyć ...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.09.2012, 14:51 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Ciekawa sprawa. Moze w Katowicach robia rozszerzony przeglad, w ktorym wychodzi wiecej roboczogodzin po ponad 300 zl?

Dzisiaj oddalem mojego 964 na coroczny przeglad w PCW i nie dosc, ze zostalem mile zaskoczony ostateczna cena, to jeszcze mialem okazje przetestowac 991. 350 KM z PDK, wiec przyspieszenie bez szalu, ale redukcja z automatycznym (tryb sport) miedzygazem dziala jak narkotyk. Nie mowie juz o trzymaniu w zakrecie, ktore jest nie z tej ziemi.

A na koniec jazdy probnej moi synowie i tak powiedzieli, ze 964 jest fajniejszy! :D




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.09.2012, 16:23 

Dołączył: 31.08.2012
Posty: 10
Dokładnie taki sam zakres ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.09.2012, 11:41 

Dołączył: 19.05.2011
Posty: 2
Witam,

Z własnego doświadczenia wiem, że koszty przeglądów są we wszystkich ASO w Polsce porównywalne, a cena zależy od zakresu (np.: geometria, wymiana płynu hamulcowego, świec, paska wielorowkowego, przeglądu klimatyzacji itp.)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.09.2012, 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2245
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Moja rada , zapytaj się wprost w ASO skąd bierze się ta różnica :wink:
i daj znać na forum jak się czegoś dowiesz :thumbup:




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.09.2012, 14:34 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
Ja niedługo będę robił przegląd Prosiaka w ASO w Niemczech, bo będę to przy okazji się zapytałem o cenę i umówiłem. Wygląda to cenowo dobrze. Mam już podobne doświadczenia z inną marką. Jest taniej niż w PL :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.09.2012, 15:02 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
no ciekawy jestem porównania.
jedyny minus przeglądu w niemczech, jeśli się mieszka w W-wie, to odległość. Sama beznyna do Berlina to ze 3 baki, więc przy małych rzeczach (prosty przegląd) sądzę, że się nie opłaca tak czy siak


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.09.2012, 19:53 

Dołączył: 7.02.2012
Posty: 136
Katowice liczą sobie za dobrych mechaników, Wa-wa i Poznań mogą im pozazdrościc takich fachowców jak Waldek i Aleks ;)
A tak na serio, dużo dotychczasowych klientów KPI przyjeżdża na serwis do Katowic, a rzadko kiedy jest odwrotnie. Z opinii jednego użytkownika Cayenne słyszałem, ze woli przyjechać raz, zapłacić trochę więcej niż u konkurencji, niż wracać po kilku dniach ze źle zdiagnozowaną, lub spartaczoną usterką. Coś w tym musi być.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.09.2012, 20:46 

Dołączył: 15.11.2007
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 224
CZeść

Nie znam mechaników w Katowicach, ale w Poznaniu jest Pan Przemek, który wg mnie naprawde zna sie na swoim fachu, nigdy sie nie zawiodłem.

Paweł




_________________

Pozdrawiam

Paweł

911 997 TURBO :) 1/4 mili- 10.583 s > PCP Włocławek 2014
911 964 TURBO :)
Macan III GTS :)

http://www.willa911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 9:12 

Dołączył: 22.05.2012
Posty: 54
jacekm napisał(a):
no ciekawy jestem porównania.
jedyny minus przeglądu w niemczech, jeśli się mieszka w W-wie, to odległość. Sama beznyna do Berlina to ze 3 baki, więc przy małych rzeczach (prosty przegląd) sądzę, że się nie opłaca tak czy siak


Może się nie opłaca jechać specjalnie na przegląd ale zrobić sobie w połączeniu z wyjazdem w interesach lub zakupach w Berlinie.
Mój kuzyn dwa mercedesy serwisował w Niemczech po tym jak go czymś zdenerwowali w Poznaniu w serwisie. Teraz kupił trzeciego więc będzie to już 6-lat. Wypowiadał się, że wychodzi go ten serwis taniej niż w Poznaniu, części i koszt roboczogodziny taki sam, ale mniej godzin było wpisanych, dlatego rachunki były mniejsze. Poprostu serwis był wykonywany sprawniej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 12:04 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Mironi napisał(a):
Wypowiadał się, że wychodzi go ten serwis taniej niż w Poznaniu, części i koszt roboczogodziny taki sam, ale mniej godzin było wpisanych, dlatego rachunki były mniejsze. Poprostu serwis był wykonywany sprawniej.


"Sprawność" nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia. Na każdą czynność serwisową są normy czasowe, według których przelicza się koszt robocizny.

Np wymiana czujnika parktronika w tylnym zderzaku:
- demontaż osłony zderzaka,
- demontaż czujnika parktronika,
- montaż czujnika parktronika,
- montaż osłony zderzaka,
Razem: 2h

Byłem świadkiem, kiedy sprawny mechanik odgiął zderzak w E-klasie i wymienił czujnik w 10 min.

Zgadnij, za który sposób wymiany zapłacił klient...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 13:18 

Dołączył: 22.05.2012
Posty: 54
kl napisał(a):
Mironi napisał(a):
Wypowiadał się, że wychodzi go ten serwis taniej niż w Poznaniu, części i koszt roboczogodziny taki sam, ale mniej godzin było wpisanych, dlatego rachunki były mniejsze. Poprostu serwis był wykonywany sprawniej.


"Sprawność" nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia. Na każdą czynność serwisową są normy czasowe, według których przelicza się koszt robocizny.

Np wymiana czujnika parktronika w tylnym zderzaku:
- demontaż osłony zderzaka,
- demontaż czujnika parktronika,
- montaż czujnika parktronika,
- montaż osłony zderzaka,
Razem: 2h

Byłem świadkiem, kiedy sprawny mechanik odgiął zderzak w E-klasie i wymienił czujnik w 10 min.

Zgadnij, za który sposób wymiany zapłacił klient...


Rozumiem, że zapłacił za 2 roboczogodziny, bo tak wynikało z wytycznych serwisu a nie 1/6 godziny, oczywiste. Choć mogliby policzyć za 1h za rozpoczętą godzinę i chyba klient byłby zadowolony z niższego rachunku.

Nie wyraziłem się może poprawnie określeniem "sprawnie", chodziło o to, że za taki sam przegląd miał u Niemców naliczoną ilość godzin mniejsza niż w lokalnym salonie, lub inaczej - w polskim salonie miał doliczone jakieś godziny ponad normę, stąd inny rachunek (przypomina mi to film z Tomem Cruisem "Firma", tylko tam zawyżali za usługi prawnicze :wink: )


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 13:21 

Dołączył: 31.08.2012
Posty: 10
adix0 napisał(a):
Witam,

Z własnego doświadczenia wiem, że koszty przeglądów są we wszystkich ASO w Polsce porównywalne, a cena zależy od zakresu (np.: geometria, wymiana płynu hamulcowego, świec, paska wielorowkowego, przeglądu klimatyzacji itp.)

Pozdrawiam


Hm, z mojego doświadczenia wynika zupełnie coś innego, po prostu Katowice liczą x2. Byłem z Cayenne w Warszawie mimo, że mam 100 km bliżej do Katowic i teraz dokładnie taka sama sytuacja z Panamerą. To nie przypadek, że pierwsze, powtarzam 'pierwsze' przeglądy po 20,000 km jeszcze dla aut na gwarancji są dwukrotnie droższe w Katowicach. Oczywista sprawa, że przegląd po 20,000 km ma taki sam zakres czynności wszędzie, to dokładnie taki sam przegląd.

Dobra rada: przed wyborem serwisu zapytać o koszty i decyzja należy do Was.

Pozdrawiam wszystkich :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 13:25 

Dołączył: 31.08.2012
Posty: 10
Gumis napisał(a):
Moja rada , zapytaj się wprost w ASO skąd bierze się ta różnica :wink:
i daj znać na forum jak się czegoś dowiesz :thumbup:


Jeżeli możesz kupić nowy TV znanej marki u autoryzowanego sprzedawcy za pół ceny tego, co oferuje inny autoryzowany sprzedawca, to będziesz tracił czas na pytanie skąd te różnice ? Po prostu wybór należy do Ciebie i tyle, a wnioski niech wyciągnie każdy dla siebie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 14:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2245
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
ms2012 napisał(a):
Gumis napisał(a):
Moja rada , zapytaj się wprost w ASO skąd bierze się ta różnica :wink:
i daj znać na forum jak się czegoś dowiesz :thumbup:


Jeżeli możesz kupić nowy TV znanej marki u autoryzowanego sprzedawcy za pół ceny tego, co oferuje inny autoryzowany sprzedawca, to będziesz tracił czas na pytanie skąd te różnice ? Po prostu wybór należy do Ciebie i tyle, a wnioski niech wyciągnie każdy dla siebie.

Pozdrawiam


Towar to nie usługa a za pół ceny to może być ale kradziony lub z wystawy , który działał non-stop przez ostatni rok , ale oczywiście to twoja decyzja i nie musisz tracić czasu i się pytać skąd ta różnica

Pozdrawiam

PS co do tracenia czasu to chyba mniej go stracisz dzwoniąc niż stukając w klawisze :wink:




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 17:07 

Dołączył: 30.03.2007
Posty: 2300
salon w Katowicach był 2x droższy w budowie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 18:00 

Dołączył: 15.07.2012
Posty: 36
Salony w Warszawie i Poznaniu zostały sprzedane przez Kulczyka firmie Porsche AG.
Salon w Katowicach należy do Pana Lellka.
Porsche w Polsce ma chce swoim klienom obniżyć koszty a Pan Lellek wyciska cytrynę maksymalnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 19:12 

Dołączył: 25.11.2009
Posty: 678
tak w 100% nie jestem pewien że te salony przeszły w ręce Porsche AG..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 19:39 

Dołączył: 15.07.2012
Posty: 36
Przeszły w ręce Porsche na 100% bo miałem zaproszenie na nowe otwarcie salonu pod nowym właścicielem. To że Kulczyk sprzedał wszystkie salony VW, Audi i Porsche to chyba jest powszechnie znany fakt.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.09.2012, 20:01 

Dołączył: 25.11.2009
Posty: 678
aha.
wcześniej słyszałem że KPI sprzedało się nie Porsche AG, a dużemu austryjackiemu dealerowi Porsche. Na fakturach oczywiście nadal widnieje KPI, ale to akurat jest bez znaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum