Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.09.2023, 16:38 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Córka szuka mieszkania do zakupu w Warszawie 50-60m2 śródmieście - może ktoś coś ??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2023, 21:57 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
chris napisał(a):
Córka szuka mieszkania do zakupu w Warszawie 50-60m2 śródmieście - może ktoś coś ??

Każdy takiego szuka 😉

Jak do wynajęcia to mogę coś zaproponować. Górny Mokotów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2023, 8:27 

Dołączył: 29.11.2016
Posty: 108
Coś słyszałem o niezłej okazji na Żoliborzu... ;-)))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2023, 8:50 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Pytam bo ciekawe oferty rozchodzą się poza rynkiem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2023, 9:54 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
chris napisał(a):
Pytam bo ciekawe oferty rozchodzą się poza rynkiem


Nie wiem, czy to nie urban legend…
Mam trochę znajomych inwestujących w nieruchomości i nikt poza rynkiem niczego nie kupił.
W interesie pośrednika jest sprzedać jak najdrożej, a nie taniej „poza rynkiem”.

Współpracuję z kilkoma pośrednikami, ale jak dzwonią do mnie z informacją:
„Panie Marcinie, mamy super ofertę i dzwonimy do Pana zanim puścimy ogłoszenie”, to cena jest z tyłka.
Jakby szukali frajera.

Może to trzeba być jakimś dużym, super ważnym inwestorem :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2023, 10:14 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
Z mieszkaniami jest trochę problem znaleźć poza rynkiem ogłoszeń, raczej zostają portale ogłoszeniowe, czasami przy odrobienie wysiłku da się pominąć pośrednika(znaleźć kontakt do właściciela).
Łatwiej jest z ziemią, można znaleźć księgę wieczystą i kontakt do właściciela, są też sąsiedzi itd. sam w ten sposób znalazłem ziemię do kupienia zanim właściciel ją wystawił.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2023, 13:28 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Jak coś to znajomy ma fajne do wynajęcia na bliskiej Woli (metro 5 minut piechotą).




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2023, 13:36 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 80
Do wynajęcia każdy ma.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2023, 14:32 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
Zott1 napisał(a):
Do wynajęcia każdy ma.


To prawda, jakby ktoś był zainteresowany to do wynajęcia niedługo będę miał 56m2, 150 metrów od Warsaw Trade Tower i 400 od Warsaw Spire jakby ktoś chciał ;) :D świeżo po remoncie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2023, 16:15 

Dołączył: 26.10.2020
Posty: 120
Duke napisał(a):
Łatwiej jest z ziemią, można znaleźć księgę wieczystą i kontakt do właściciela, są też sąsiedzi itd. sam w ten sposób znalazłem ziemię do kupienia zanim właściciel ją wystawił.



To w takim razie może ktoś zastanawia się nad sprzedażą niedużej działki budowlanej (550-700m2) w Warszawie? Jeśli tak to chętnie poznam ofertę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2023, 17:49 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
partyro napisał(a):
Duke napisał(a):
Łatwiej jest z ziemią, można znaleźć księgę wieczystą i kontakt do właściciela, są też sąsiedzi itd. sam w ten sposób znalazłem ziemię do kupienia zanim właściciel ją wystawił.



To w takim razie może ktoś zastanawia się nad sprzedażą niedużej działki budowlanej (550-700m2) w Warszawie? Jeśli tak to chętnie poznam ofertę.


Moja rada(nie jestem z branży): jeżeli długo nie znajdziesz nic w ogłoszeniach, wejdź na https://geoportal-krajowy.pl/ i namierz niezabudowane działki które Cię interesują, ten serwis ma masę błędów(w tym filtrowanie po powierzchni czasem słabo działa), ale ma tę przydatną funkcjonalność.
Jak już znajdziesz te, które Cię interesują to korzystaj z geoportal.gov bo on ma aktualne dane co do podziałów działek, uzbrojenia itd. Potem masz dwie standardowe drogi, jedziesz w dane miejsce i prosisz sąsiadów o kontakt do właściciela, bo z reguły taki przyjeżdża co jakiś czas sprzątać działkę lub zostawiasz swój kontakt, bądź przez https://www.ksiegiwieczyste.pl/users/sign_up odkrywasz księgę wieczystą i FB/Linkedin/Google/CEIDG/KRS Twoją bronią. Spalisz się/wkurzysz/odbijesz pewnie wiele razy, nie zawsze się uda(choć mi akurat zawsze, bez wyjątku się udawało) dostać kontakt do właściciela, ale jak na rynku nie ma nic interesującego to jest taka droga, jest wtedy też szansa na lepszą cenę, jeżeli potencjalny sprzedawca nie zagadał jeszcze do biura nieruchomości.

Jest jeszcze dodatkowy sposób, ale on może zadziałać w mniejszych miejscowościach(do max 30-40tys. mieszkańców), często referat planowania przestrzennego podlega komuś w stylu wiceburmistrza, ten gość z reguły zna ludzi i konkretne sytuacje, może być w stanie skojarzyć fakty i co więcej doradzić bądź odradzić kupno jakiejś działki w szczególności jeżeli nie będzie miała MPZP.
Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum