Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Muzeum Porsche
PostNapisane: 25.08.2007, 13:50 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
Hej, zmieniając temat z politycznych (co Wam się porobiło przez wakacje ! ;-), chyba pora na zlot, bo nuda generuje dziwne wątki na forum ;-)),
- kilka dni temu odwiedziłem muzeum Porsche w Sztutgardzie. (nowe jest budowane, ale jak poinformowały mnie sympatyczne Panie w recepcji, "mają nadzieję, że nowe muzeum otwarte zostanie pod koniec przyszłego roku"). I tutaj, dla zainteresowanych, zdjęcia stojących tam modeli:

http://jacekmyrcha.spaces.live.com/

Natomiast jako ciekawostka - dwa dni wcześniej przyjechałem zanocować w Zwickau i trafiłem tam zupełnie przypadkiem na zlot klasyków . Na hotelowym parkingu upolowałem Porsche No 1 :-) :


Natomiast z innych wrażeń: Porsche zdecydowanie wymaga nowego muzeum. Muzea Audi, Horschta, Mercedesa są odlotowe. To porschowskie wygląda jak prywatna kolekcja umieszczona w ciasnym pokoiku (na zdjęciach znajdziecie praktycznie wszystkie znajdujące się tam modele). Ciekawie natomiast prezentują się porschawki na ekspozycji w Legolandzie (porschawki zrobione oczywiście z klocków lego :-) - wyławia się je jak rodzynki wśród świetnych klockowych budowli Berlina, Wenecji, Holandii itp).

miłego oglądania

Jacek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.08.2007, 14:06 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
beauties ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.08.2007, 16:42 

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 380
Ten klimacik starego muzeum musi byc tez wspanialy - ja lubie male przestrzenie dobrze zagospodarowane, lub duze przestrzenie zupelnie puste ;) Mam nadzieje ze uda mi sie zawitac do starego i do nowego, by porownac oba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.08.2007, 17:15 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
jeśli mogę sugerować, to jedź najpierw do muzeum Porsche, a potem do Audi, Horcha, itp. Po wielkim rozmachu Audi, tonach stali, szkła, metalu, salach multimedialnych i fantastycznej obsłudze, muzeum P niestety pozostawia niedosyt...i zupełnie nie pasuje do firmy, która kupuje większościowe udziały w jednym z największych koncernów świata (VW).
Z drugiej strony jest po prostu inne, kameralne, jedna podłużna sala, w której wystawione modele upakowane są na maksa (i ma się zdecydowane wrażenie, że gdzieś trzymają pozostałe modele, bo w sali brakuje po prostu mnóstwa różnych fajnych wozów). a na końcu sklepik z modelami :-) (ojojojoj....jest na co popatrzeć i wydać euroski ...no nie mogłem się powstrzymać ;-)).

A nowa budowla już wygląda imponująco (mimo, że na razie tylko ok. 1/3 zbudowane) - mam nadzieję, że wstawią tam większość tego, co zrobiło do tej pory Porsche.

J.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.08.2007, 18:23 

Dołączył: 23.05.2007
Posty: 246
mam pytanko :
- ile kosztuje wejście
- czy są opłaty za robienie fotek
- jak i kiedy jest czynne

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.08.2007, 18:46 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
wejście do Porsche Museum jest bezpłatne.
Czynne jest codziennie (w odróżnieniu od niektórych muzeów, które bywają zamknięte w poniedziałki). Otwarte jest od 9:00 do bodajże 16:00 w ciągu tygodnia i od 9:00 do 17:00 w soboty i niedziele.
Nie ma opłat za fotki. Należy kierować się w stronę muzeum/fabryki za szlaban - miły strażnik wpuszcza na specjalny parking (bo w okolicach budowa i trudno jest znaleźć miejsce do parkowania).

jeszcze a propos wystawianych modeli - jako, że sala jest nie za duża, to co tydzień zmieniana jest ekspozycja o kilka modeli :-). za każdym razem można więc zobaczyć coś nowego. pewnie dopiero w nowym muzeum wystawione zostaną wszystkie eksponaty.

J.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 27.08.2007, 0:35 

Dołączył: 4.04.2007
Posty: 167
Hejka,
widziałem oba muzea i masz rację, muzeum porszawki wygląda jak mój garaż z fajnymi eksponatami, w Ingellstadt jest dużo lepiej, ja byłem przed Bożym Narodzeniem, było lodowisko - rozdawali modele Audi(minichampsa) moja dziewczyna z koleżanką zagadały i dostały parenaście:))))) Niemniej porsche to porsche, audi to taki ubogi kuzyn, na mnie fajne wrażenie zrobił przecięty cayman i ciąg produkcyjny nad ulicą. Generalnie nieźle, do tego byłem tam 964 więc strażnik pozwolił m stanąć centralnie przy jego budce::))) Kto nie widział temu polecam nowe muzeum będzie kosmiczne w kształcie kasku, warto zobaczyć teraz stare - niedługo go nie będzie. Jest też salon fabryczny z taką ekstra rzeźbą 993 (mam gdzieś fote) też warto zobaczyć - jest wszystko aktualne GT3, turbo niewidziałem tylko GT2 ale byłem tam w maju.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum