Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 8.02.2009, 22:52 
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 1003
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 095
Wczoraj odwiedziłem muzeum.
Wracałem z wyjazdu narciarskiego (alpy) i postanowiłem wydłużyć sobię trochę drogę :wink:

Powiem szczerze , że jestem troszkę rozczarowany :roll:
Niby wszystko prezentuje się bardzo okazale - nowoczesna architektura , wielkość , zgromadzone eksponaty (tutaj nie ma żadnej dyskusji , modele z Le Mans po porstu zapierają dech w piersiach !!!), ale zabrakło tego "czegoś" (może miałem za duże oczekiwania?) - wszystko stoi sobie ładnie oświetlone , ludzie robią sobie zdjęcia "jak w muzeum" :wink: ,
mi brakowało "dramaturgi" - ryku silnków (są dwa głośniczki jak pod nimi stoimy to słychac jakiś warkot i niby ziemia drży ale dla mnie to śmiechu warte było) , brakuje wielkich telebimów z torów świata (są jakieś małe ekrany ale ledwo co na nich widać).
Rok temu byłem w muzeum mercedesa - wielkość podobna ,ale jedno piętro jest poświęcone moto-sportowi i robi piorunujące wrażenie , samochody poustawiane na czymś co przypomina kawałek toru wyścigowego (od najstarszych z lat 20 do DTM i F1) , cały czas głośny ryk silników pędzących po torze bolidów słychać , kombinezony od historycznych do współczesnych , dwie zamykane kapsuły audio - wizualne , jeżeli do nich wsiądziemy (2 osobowe) to przenoszą nas na tor wyścigowy (wrażenia wizualne super , "trzęsie" nimi itp )
W porsche tego nie ma , wszystko poustawiane w jasnym oświetleniu sterylnie wyczyszczone i tyle - na pewno laikowi to się podoba ale ja już znam markę porsche troszkę od strony toru i się zawiodłem :roll:

ps. są praktycznie wszystkie modele - od najstarszych 911 , po aktualną ofertę , LeMans ,prototypy, traktory itp ale nie ma nic o modelach Gt2Gt3 , aktualnych zawodach/wyścigach Cup :shock: postawili za to wiśniowego Cayenna i nową 911 w ochydnym kolorze niemeickiej taksówki :lol:

zamiast robić klubową wycieczkę do muzeum - proponowałbym na nurburgring :twisted: gdy są jakieś duże zawody połączone z klasykami - by zobaczyć , poczuć swąd palonej gumy , spalin i usłyszeć ryk siników 917 i 956 w akcji na torze , a nie w sceneri gdy grzecznie stoi wywoskowany a 15 japończyków robi sobie przy nim zdjęcie :twisted:




_________________

jest: 991 GT3, 718 T

było: 996 carrera 4s ; 996 turbo ; 997 turbo
-------------------------------------------------------
Puchar PCP 2013 (997 turbo)
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum