Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 4.02.2024, 14:49 

Dołączył: 29.01.2024
Posty: 7
Czesc,

Swiezak na forum.

Nosze sie z zamiarem kupna panamery 971. Chcialem zapytac klubowiczow z wojewodztwa slaskiego gdzie naprawiacie swoje porsche? Szukam namiaru na kogos sprawdzonego, kto korzysta takze z zamiennikow.

Druga kwestia - ile rocznie +/- wydajecie na eksploatacje? (serwis/naprawy/opony) Czy zalozenie 10tys w skali roku jest prawidlowe? (Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze 5 miesiecy po zakupie moge miec awarie za 30tys, ale chodzi mi o mediane). Oczywiscie 10tys bez paliwa i ubezpieczenia:)

Pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2024, 18:20 

Dołączył: 13.10.2020
Posty: 57
Cześć, ja mam dobre doświadczenia z AUTODUSZA z Mikołowa, specjalizują się w marce. Polecam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2024, 19:26 

Dołączył: 17.01.2009
Posty: 90
Zamienniki w porsche? Nie brzmi to zbyt dobrze.

Zależy jaki silnik, jaki wiek/przebieg auta i jakie przebiegi roczne chcesz robić. Zadzwoń sobie do Autoduszy i wypytaj ich. Przeglądy nawet poza ASO nie da tanie, to nie jest poziom BMW. Opony(koniecznie z homologacja Porsche) to niewielki koszt, zobacz sobie na oponeo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2024, 19:48 

Dołączył: 26.01.2024
Posty: 36
cukin napisał(a):
Zamienniki w porsche? Nie brzmi to zbyt dobrze.

Zależy jaki silnik, jaki wiek/przebieg auta i jakie przebiegi roczne chcesz robić. Zadzwoń sobie do Autoduszy i wypytaj ich. Przeglądy nawet poza ASO nie da tanie, to nie jest poziom BMW. Opony(koniecznie z homologacja Porsche) to niewielki koszt, zobacz sobie na oponeo.

To tak dla równowagi, nie wiem o jakim BMW mówisz, bo chyba nie zestawiasz Panamery z 520d?
Moim zdaniem serwis Porsche podobny jest w kosztach do serwisu M550i, M5, RS6, RSQ8 etc.
Jeśli ma się trochę wiedzy i sprytu, jak ktoś wyżej napisał, zależnie od modelu i wersji część rzeczy pochodzi z innych aut grupy VAG, jak choćby elementy zawieszenia, układu hamulcowego, mechaniki, ale część rzeczy jest typowa wyłącznie dla Porsche.

Jeśli to bieżąca obsługa, to myślę że każdy współczesny serwis poradzi sobie z Panamerą, szczególnie jeśli ma komputer obsługujący Porsche (choć i Bosch KTS potrafi po OBD odczytać usterki), ale do wymiany elementu zawieszenia czy dokonania wymiany oleju nie trzeba wyspecjalizowanego sprzętu.
Dusza to dobry adres, choć nie koniecznie trzeba tam wymieniać olej i robić inne pierdoły. Nie wiem jak w Panamerze, ale np. serwis na 60 000km w 992, z wymiana świec, płynu hamulcowego etc. (ale bez oleju bo miałem własny) to 5200 net. Dla porównania serwis na 60kkm dla M5 to 5100 netto, a dla RSQ8 sama wymiana oleju na 40kkm to 2300net.
Chyba bez dramatu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2024, 21:20 

Dołączył: 17.01.2009
Posty: 90
Miałem akurat na myśli nie M-ki. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że koszt serwisu podobny do M/RS w Audi.

+1 dla części z VAG, dobra uwaga.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2024, 15:36 

Dołączył: 29.01.2024
Posty: 7
A 911cars Slawkow lub quick service Katowice? Ktos ma doswiadczenia?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum