Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 23.06.2022, 23:13 

Dołączył: 15.06.2022
Posty: 16
Cześć,
Macan T, a więc tylko nieszczęsne Apple Car play. Jako, że nie lubię iphone i mam samsunga, próbuję korzystać z nawigacji wbudowanej. Brakuje w niej jednak dodatków jakichkolwiek. Szukałem dzisiaj w sklepie porsche, ale jakoś nic tam nie ma.
Więc pytam Was - czy są (a jeśli tak, to gdzie) jakiekolwiek dodatki do tej nawigacji? Czy da się widzieć w niej korki jak w google maps (skoro podobno ma info o korkach)? Czy z doświadczenia Waszego mapy działają dobrze?

A może ktoś z Was próbował uruchomić Android Auto w taki lub inny sposób
https://rennlist.com/forums/porsche-mac ... rrent.html
Chłop tu pisze, że wszytko działa i w ogóle, ale mając nowe auto, boję się ryzykować rozwalenia całego systemu multimedialnego.
Będę wdzięczny za informacje od Was jakieś.

Marek
Macan T 2022


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.06.2022, 19:18 

Dołączył: 25.10.2019
Posty: 79
Ja jestem bardzo zadowolony z nawigacji Porsche w PCM (MacanS 2020).
Mam porównanie z kulejącym Androidauto w służbowych Kiankach i Skodach, gdzie na wyświetlaczu małej rozdzielczości i okrojonej Googlemaps niewiele widać.
W PCM dokładnie widać korki (na żółto lub czerwono) a trasa sama przełącza się online (oczywiście to można wyłączyć). W Androidzie nie włącza się dodatkowy ekran ze słupkiem określającym zbliżanie się do skrzyżowania, na którym masz skręcić (w Porsche jest i na PCMie i za kierownicą). Ponadto aktualizacja map włącza się tu podczas jazdy przez net. jak wjedziesz np. do obszaru, gdzie posiadane mapy są starszej wersji. Może nie masz usług oferowanych w PorscheConnect? Ja dostałem je przy zakupie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.06.2022, 21:44 

Dołączył: 15.06.2022
Posty: 16
apsza napisał(a):
Ja jestem bardzo zadowolony z nawigacji Porsche w PCM (MacanS 2020).
Mam porównanie z kulejącym Androidauto w służbowych Kiankach i Skodach, gdzie na wyświetlaczu małej rozdzielczości i okrojonej Googlemaps niewiele widać.
W PCM dokładnie widać korki (na żółto lub czerwono) a trasa sama przełącza się online (oczywiście to można wyłączyć). W Androidzie nie włącza się dodatkowy ekran ze słupkiem określającym zbliżanie się do skrzyżowania, na którym masz skręcić (w Porsche jest i na PCMie i za kierownicą). Ponadto aktualizacja map włącza się tu podczas jazdy przez net. jak wjedziesz np. do obszaru, gdzie posiadane mapy są starszej wersji. Może nie masz usług oferowanych w PorscheConnect? Ja dostałem je przy zakupie.


Mam usługi porsche connect, wszystko się aktualizuje i mapy są online (mam kartę sim). korków właśnie mi nie pokazuje - może nie umiem skonfigurować.
Pewnie wolałbym jednak android auto (miałem w poprzednim samochodzie i możliwości tego są bezkonkurencyjne z czymkolwiek co wsadzają do samochodów), ale z braku laku i mając wybór między kulawym iphone, chyba pozostanę z mapami porsche.

Marek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.07.2022, 13:48 

Dołączył: 15.06.2022
Posty: 16
Odświeżam wątek, bo widzę, że nie ma wielkiego zainteresowania.

Dostałem ofertę od https://sklephadron.pl/ ze mogą mi zrobić Android Auto w macanie z 2022. Trochę się boję, że coś się złego stanie i nie dość, że stracę gwarancję, to jeszcze mi nie będzie w ogole radio działało.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą, a najlepiej z Androidem i macanem?

Marek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.01.2023, 22:37 

Dołączył: 8.10.2013
Posty: 263
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 352
Czy nowy Macan 2023 obsługuje Android Auto?




_________________

Wiesław

992 Turbo S
______________________
991 Turbo S, 997 Turbo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.01.2023, 18:22 

Dołączył: 26.10.2021
Posty: 8
W Macanie z 2019 mam kartę SIM włożoną z data planem i normalnie korki pokazuje oraz bierze pod uwagę przy wyznaczaniu trasy. Tak samo google search działa, więc nie muszę znać adresu tylko mogę szukać po nazwie. Dzięki temu w ogóle nie używam carplay, który jest dziadostwem :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.01.2023, 20:44 

Dołączył: 25.10.2019
Posty: 79
jdoe dodaj, że masz kupione Porsche connect (660zł/rok). Inaczej sama SIM nic by nie dała.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.01.2023, 12:19 

Dołączył: 26.10.2021
Posty: 8
A faktycznie, już zapomniałem że za to się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum