Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.08.2007, 12:26 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
POST COITUM TRISTE EST ANIMAL OMNES
cos w tym jest
Wiec razem z kolega Mackiem D udaliśmy się na Nurburgring by zbeszczescic to znane wielu kolegom z opowieści a jeszcze innym z autopsji miejsce. Wybraliśmy opcje samolot do Koloni i wypożyczenie przy torze BMW M3 (e36 – 286 PS, klatka itd. Itp.) Samochod przygotowany fajnie. Dobre negaty, troche lżejszy, klatka, kubelki + szelki. Pierwszy raz jeździłem M3 i byłem mile zaskoczony prowadzeniem. Poranek 8 rano – jesteśmy przy torze, otwarcie opozniasie z racji mgiel. Pytanie pierwsze na ile okrążeń kupic karnet… 25??? Hmmcena okolo300 Euro sklania nas do kupienia karnetu… do konca roku (450 Euro) – bez limitu okrążeń(wiec jesli ktos ma ochote ze mna pojechac – polecam sie  ) W koncu wyjazd na tor – jade pierwszy (podobno mam się znac na torach lepiej) – Maciek na nogach trzyma fajny przewodnik po torze od BMW (opisany zakret po zakrecie – polecam – mam mogę przesłać mailem) . Przejazd przez slynna bramke i wyjazd na prosta… dopinam pasy dochodze do 180 i pierwsze lekkie luki… przeszlo fajnie… seria 3 wolnych zakrętów , troche opóźnione ale dalo rade… łamiemy się w prawo i dziemy w dol… trojka dlugi luk, potem Hatzenbach. Takie gokartowe ostre zakrety, mocno ciete, mocno jechane.. pierwsza lekcja pokory.. zakret Hocheichen.. napedzony i… mocno po krawężniku bo przed nosem zamknął mi się zakret… uff. Ide dalej, zjazd w dol, potem pod gore ?tu Maciek rozpędzał się do 220 by bez hamowania podjechac pod gore i złamać się w serie 2 zakretow Quiddelbacher i Flugplatz… ostro…. Kolejny raz w dol i znowu pod góre i potem…Aremberg… mocno zamykający się na wyjsciu. Seria szybkich lukow… dyktowanie dziala niezle… i raptem Fuchsrohre żołądek podchodzi pod gardlo… ale… wydalo (potem było tu bardzo szybko ) …potem Adenauer Forst… lamie się w prawo – ale ide bomba super i…. lekcja pokory , nie mam szans złamać się w prawy ide przez trawe…. Uff. I tak można by zakret po zakrecie… Przewodnik ma 25 stron . Ale nie sposób się połapać już natrzecie rozkładówce….
Ex Muhle- które jest tak pod gore ze po króciutkim hamowaniu można trzymac ale… balismy się do konca … i – bardzo szybki lewy po którym jest wlasnie Bergwerk – zamykający się zdradliwy prawy. To na tym szybkim lewym palil się Lauda – w opisie który mam…. Przed zakretem mam przejść z 4 na 5 !!!. Wazne szybkie wyjscie po nim jest bardzo dlugi pasaż. Ide na 4 i przepinam na 5 – caly czas pod gore… prędkość nie chce rosnac . a co dzieje się w mocnym aucie? Tu wlasnie piekny Kesselchen – zakrety typu odjąć i wejsc… seria bardzo szybkich lukow, wszystkie ślepe a wszystkie na full gaz. Obserwujemy numery „marszali” wiem (teraz po kilku okrezeniach i 2 nocach) iż ogniem idziemy do numeru 139. Karuzela.. HocheAcht.. Wipperman – trzeba dobrze jechac – tu duzy kamping i … duzo kibicow. Jestesmy dopiero na 13 kilometrze…. Do konca nie wiedzialem co dalej…. Czasem wydawalo mi się co dalej ale balem się zaryzykowac… może i dobrze. Duzo slepych zakretow ale nie sa one problemem jesli sie je pamieta.... pokora to bliskosc barier i brak praktycznie pulapek piaskowych. A zreszta.. jedzcie sami to zobaczycie
Duzo przerw, kazda po mniej wiecej godzinie – czyszczenie toru… spowodowane … motocyklistami z… kroplowka… jakas moda czy co… kiepski zart ale tych wypadkow było co najmniej 5 czy 6. Tor ma status drogi publicznej stad musza wpuszczac wszystkich .
W sumie przejechaliśmy prawie 500 km czyli oko 20 okrazen, spalilismy 4 zbiorniki paliwa. Opony nie zużywały się za bardzo – dobre ustawienie zawieszenia i … nasza wolna jazda…
Tak wiem… czasy… miałem swojego gpsa ale nie było go jak przyczepic. Powiedzmy wiec, ze udalo nam się dojsc do okolic 9 minut.
20 oddanie auta… i duuuuze piwo…
Wspaniala atmosfera – mili ludzie.. prawie z każdym można pogadac. No i … samochody… najwieksza koncentracja GT3 jaka widziałem. Bardzo szybka C klasa 230 kompressor- nie sposob bylo jej dogonic… . Polo z klatka.. czy CRX którego nie moglem zrzucic z siebie…alfa romeo ktora wg mnie miala popsute swiatla a on... po prostu nie hamowal...
Poniedzialek to wycieczka na tor GP(tez otwarte godziny – widze czesc samochodow z niedzieli). W ten weekend ma być DTM, ćwiczyły glownie 911 Cup. Wizyta w muzeum.. zakup naklejki + koszulki i … do samolotu…
Co dalej…. Hmmm może powtorka
Troche zdjęć tutaj:
http://tiny.pl/52sq




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 12:45 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
Marcin, super-fajna relacja ! strasznie zaluje, ze nie udalo mi sie do Was dolaczyc.

Licze jednak jeszcze, ze moze tej jesieni ktoregos dnia uda mi sie wyskoczyc (kwestia tylko pogody w pazdzierniku...bo we wrzesniu nie mam szans, a poza tym jest Poznan :-) na ktory i tak musze zalozyc nowe opony i wymienic klocki...). no i tez tak sobie marzę, aby zejść poniżej 10 minut na Nordschleife...

ja jestem zainteresowany tym przewodnikiem o ktorym wspominasz - poprosze o email.

pozdrawiam jacekm


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 13:08 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 457
no i brawo :) pasja pełną gębą :) Jak widać koszty niezbyt wielkie a przezyć nikt nikt nie zabierze :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3354
Lokalizacja: sercem i ciałem - poznań
Nr klubowicza: 075
..no a który zbił ten migacz w BMW...przyznać się , na którym zakręcie doszło do...powiedzmy - kontaktu...




_________________

Classic Porsche 911/964 Carrera 2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 13:48 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
Panie Sierzancie,
oczko temu misiu samo wypadlo....




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 13:52 

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 256
Duc748, Miodzio ... :lol: podeslalem Ci pw. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 14:24 

Dołączył: 18.05.2007
Posty: 58
Gratuluję udanego wyjazdu na tor i niezwykle ciekawej relacji. Ja mam pytanie jaki jest koszt wypożyczenia auta pod torem (M3) i czy są jeszcze do wypożyczenia inne ciekawe samochody oprócz BMW którym jeżdziliście? Chyba że jest adres strony w necie tej wypożyczalni to też byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 15:39 

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 365
Lokalizacja: Konstancin
Nr klubowicza: 111
Bjuti! Ale opis bez galerii fotek to nie byłaby pełna re(we)lacja! Prawdziwe święto czterech kółek (nie licząc rozpaćkanych jednośladów)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
nie no ludzie to jakis maniak czy co :shock: zeby tyle wypisywac, jakis bezrobotny albo emeryt :D :D :wink:


A na powaznie to sympatico. :thumbup:

Jedynie co mnie zdzaznilo lekko to te zdjecie, zarowno Marcina jak i Macka wiadomo przy czym bialym. A konkretnie spojler, ktory chodzi mi po glowie od 2 tygodni. NIestety szukalem w uzywce na allegro i nie ma :wink:




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 22:16 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
No działa na wyobrażnię, oj działa i do tego te piękne fotki........




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 22:51 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Świetna relacja. Zielone Piekło wzywa... :lol: :lol:
niedościgłe marzenie...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 23:05 
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 1003
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 095
Wow - ale relacja , w końcu coś na forum napisane przez fachowców i na fachowy temat :)
Ja też miałem zdać relacje z nurburgringu (byłem trzy tygodnie temu) ale teraz to głupio mi cokolwiek napisać :lol:

W skrócie:
tor naprawdę uczy pokory , trzeba go się praktycznie na pamięć nauczyć inaczej nie ma szans na szybki przejazd (tak jak Marcin pisał nie wiadomo co jest za zakrętem :wink: ) , miałem tez ten przewodnik czytałem go wcześniej ale w aucie wszystko zapomniałem , przejechałęm też tor kilka razy na symulacji komputerowej - na żywo wydaje się szerszy i dużo szybciej go się przejeżdża (jest taka adrenalina że czas płynie w ekspresowym tempie), na mnie największe wrażenie zrobiły różnice wysokości - na żywo przejazd przez te wszystkie pagórki połączone zakrętami :wink: jest niesamowity , jest takie jedno miejsce gdzie chyba wszystkim robi się niedobrze od przeciążenia góra-dół-góra ostry w prawo ( tak jak mówił Marcin) , ja także kilka razy zachaczyłem o pobocze - póżniej wiedziałem gdzie trzeba było uważać bo w miejscach niezbezpiecznych za płotem stali ludzie z aparatami ciekawe co chcieli uwiecznić na zdjęciach , podczas mojej jazdy padał lekki deszcz - plus tego był taki że było mało motocyklistów i jeżdzili bardzo powoli (dodatkowo to był poniedziałek i nie było tłoku - aż się zdziwiłem),

Generalnie super atmosfera motor-sportu , na pewno tam jeszcze wrócę.
Ktoś się pytał o noclegi - wokół toru widziałem kilka pensjonatów , jednak ja mieszkałem w hotelu 100 km od ringu :shock: - przyjechałem na Formule 1 i miałem hotel w pakiecie z biletami na grand prix - w ulotce miał być "tylko" 48 km nic innego wolnego nie było w tym czasie ,(nie wierzcie reklamie :wink: ) Opon nie starłem , ale jakieś 300 km od domu (wracając) padło mi całkowicie sprzęgło i powiem szczerze że przejechać te wszystkie wsie i miasteczka bez sprzęgła - masakra :twisted:




_________________

jest: 991 GT3, 718 T

było: 996 carrera 4s ; 996 turbo ; 997 turbo
-------------------------------------------------------
Puchar PCP 2013 (997 turbo)
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 23:44 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3354
Lokalizacja: sercem i ciałem - poznań
Nr klubowicza: 075
simprez napisał(a):
Świetna relacja. Zielone Piekło wzywa... :lol: :lol:
niedościgłe marzenie...
...jakiś po...dryfter 7,50,oo czas super... :!:




_________________

Classic Porsche 911/964 Carrera 2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 9:42 

Dołączył: 11.07.2007
Posty: 39
Jahreskarte* o PKW o Motorrad 895,00 􀀂 Anzahl _____Stück Summe _________􀀂
Jahreskarte** o PKW o Motorrad 885,00 􀀂 Anzahl _____Stück Summe _________􀀂
* Bitte bei Jahreskarte unbedingt Lichtbild beifügen, ansonsten keine Bearbeitung möglich
** Hinweis zur Jahreskarte:
Beim Update Ihres bisherigen Transponders von 2006 auf 2007 erhalten Sie 10 􀀂 Ermäßigung,
wenn der Transponder bei der Bestellung zugeschickt wird. Späteres Vorlegen kann nicht berücksichtigt
werden. Bei der Transponderausgabe an der Nordschleifenzufahrt Meuspath erhalten Sie
zusätzlich gratis das Nürburgring-Jahresmagazin 􀀃ringObuch􀀄 und ihre persönliche Nürburgring-Card.


Czy ktoś mógłby to przetłumaczyć, czym się różni opcja * od **
Wy płaciliście 450 Euro do końca roku - to dlatego że zostały już tylko 4 mce ??

Czy mogę też prosić o linka do wypożyczalni aut (mają cennik ? jesli nie to ile kosztowało Was BMW).

Czy karnet i auto jest dla 1 osoby, czy jak pojadę z kimś to płacę tylko raz?
Co z ubezpieczeniem na wypadek jak światełko wypadnie.... ?

pzdr
i Super relacja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 9:56 

Dołączył: 11.07.2007
Posty: 39
Czy to ta firma http://www.rent-racecar.de/gb/ ??
Naklejka na szybie pomogła :)


cennik http://www.rent-racecar.de/gb/preise2007.html

Mozesz potwierdzić, czy to wszystko, czy sa jakieś dopłaty?

I czy kierowcy moga się zmieniać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 9:59 

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 380
Niesamowicie sie czyta, prawie jakbym tam byl! Dzieki Marcin za relacje, zawsze chcialem tam pojechac...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 12:45 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Pogratulować ! Polizali "ołtarzyk" za młodu /??? :lol: /, teraz kłaniają się Monza i LeMans ! Myślę, że większe, na pewno nie mniejsze wrażenie, pozostawia 911 RSR z lat 70-tych jak współczesne. Zbieraliśmy się tego lata na LeMans na zaproszenie G.B.I.P.C./niezależny klub Porsche GB/, bo mieli tam swój meeting, ale.....z tego wyszło /inicjatywa nieznana w PCP/, dlatego najlepsze są takie wypady jak wyżej. Na dodatek, po takich przeżyciach można się spełnić literacko ! Zatem -podwójne brawa !
A może byś Marcine popełnił jakąś akwarelkę z wyjazdu :lol: do kompletu?




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 14:22 
Administrator

Dołączył: 5.03.2007
Posty: 1151
Gratulacje i szacunek :thumbup:

Marcin, mocno boli ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 18:44 

Dołączył: 28.06.2007
Posty: 155
heh, fajna sprawa, ale impreza droga (500-600 euro samochód + paliwo + hotel i samolot + wejście na Nurgburing) chyba z 1000 euro nie wystarczy ? :) To jak 3-tygodniowe wakacje w ciepłych krajach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 18:48 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
mocze sie na mazurkach
moze mam reszte zakretow dopisac..
tak to ta firma z naklejki na szybe - maja M3, 330, golfa Gti
UWAGA LIMIT KILOMETROW

reszta w poniedzialek
dzieki za uznanie litarckie
bylo na prawde " w pytke "
:0

ps
nastepny wyjazd ... za 2 tyg >>> :)




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum