Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 13:20 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Ale polakierowanie to decyzja jednorazowa nieodwrotna i przy zakupie watpliwa czy auto jest/bylo bezwypadkowe...




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 14:30 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Cytuj:
Ale polakierowanie to decyzja jednorazowa nieodwrotna i przy zakupie watpliwa czy auto jest/bylo bezwypadkowe...


Dokładnie tak, auto lakierowane to zawsze będzie już .... auto lakierowane , czyli problem przy sprzedaży i duża utrata wartości....
Poza tym cena tej usługi, jak każdej innej jest w jakimś tam stopniu adekwatna do korzyści jaką daje (inaczej nikt by nie wydawał tyle pieniędzy).
Gdyby lakierowanie całego auta było takim dobrym rozwiązaniem w przypadku chęci zmiany koloru , to nikt nie oklejał by folią.

Mnie przekonują tu dwie rzeczy:
1. możliwość szybkiej zmiany wyglądu samochodu (na jakiś czas, tak dla odmiany), bez utraty wartości
2. zabezpieczenie oryginalnego lakieru , co ma znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży

Ja zdecydował bym się na taki zabieg, ale obawiam się czy w przypadku mojego samochodu, nie będzie problemów z oklejeniem, ponieważ mam zaaplikowany środek FiveDiamonds i prawdopodobnie filia może nie trzymać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 15:23 

Dołączył: 2.03.2011
Posty: 38
Ja już miałem umówiony termin na oklejanie i zrezygnowałem.
3 dni przed terminem oklejania ktoś mi przerysował lusterko zewnętrzne na parkingu.Taka rysa długości ok.5cm.Podjechałem do firmy oklejającej i zapytałem czy folia zakryje tą rysę.Powiedzieli mi że będzie widać na folii i że najlepiej jakbym polakierował lusterko.Następnie poczekał min. tydzień aby lakier wyschnął bo w przeciwnym razie odejdzie z folią przy jej późniejszym ściąganiu.Przemyślałem to wszytko na spokojnie i doszedłem do wniosku że gra nie warta świeczki.Zawsze przy jakiejś rysie na aucie trzeba będzie lakierować element i do tego płacić za nową folię.Nie wiem jak u was ale ja to zawsze mam jakieś rysy które się nazbierają w ciągu roku.Jak nie lusterko to odprysk na masce z jakiegoś kamyka.To ktoś drzwiami przy wychodzeniu z auta lekko otrze itp


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 15:45 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
A nie jest czasem tak, że folia właśnie chroni przed takimi drobnymi uszkodzeniami ?
Wiadomo, że jak nakleisz folie na głęboką rysę to będzie znać, ale jakby na tym lusterku folia była już wcześniej , to może śladu na lakierze by nie było (tylko roztargana albo wygnieciona folia którą łatwiej i taniej wymienić).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 17:20 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
No mi folIa uratowala lakier 2-3x po odpryskach kamieniami...




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 20:53 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
No właśnie tak mi się wydaje, przecież folia jest elastyczna w przeciwieństwie do twardego lakieru, więc powinna być mniej podatna na te drobne uszkodzenia (a przynajmniej przejmować je na siebie).
Wiadomo, że jak jest większe uszkodzenie to i tak lakiernik się kłania :D

A ciekawe czy w przypadku zonka to AC obejmuje też folię :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 21:15 

Dołączył: 30.01.2011
Posty: 244
Kwotę 4000-6000 pln moge potwierdzic, chcialem oddac mojego caymana do oklejenia we wroclawiu, ale chyba tez sie zdecyduję na warszawe.

Jeszcze myslę nad tematem, ale na 90% jestem zdecydowany, może rzeczywiscie pomyslimy o zakupie grupowym na poczatek marca ?

Mój lakier poprzedni wlasciciel traktował dość ostro na szczotkach i nie wyglada najlepiej, poza tym czerwony troche mnie razi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 21:31 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Czerwony kolor dodatkowo szybko blaknie na słońcu, jak się go nie zabezpieczy dobrym woskiem z filtrem UV.
Miałem kiedyś czerwone autko i jak mokre postało na słońcu, to w miejscach gdzie były krople wody robiły się białe placki (krople działały jak soczewki) i ciężko było to potem usunąć (jedynie polerka - ale ile można ).
Folia może być dobrym rozwiązaniem , a jak bedziesz sprzedawał to zdejmiesz i zrobisz polerkę raz i porządnie i bedzie cacy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 21:45 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Ulus, to jesli masz sredni lakier to dawaj najpierw do Shine Factory i nie poznasz auta, a potem folia na to ;)
Mozna pomyslec o grupowym foliowaniu, dajcie znac kto chce i ponegocjuje z Anmarem ;)




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.01.2012, 23:34 

Dołączył: 30.01.2011
Posty: 244
no wlasnie sie zastanawiam, czy najpierw polerka, potem folia, czy odwrotnie, czyli pojezdzic z folia, a dopiero po jej zdjęciu bawic sie w odnowienie lakieru.

Co do oklejania, to mnie mozecie liczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.01.2012, 0:42 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Przypuszczam, że nie kleją foli na to co jest tylko przygotowują powierzchnie (przynajmniej glinkowanie i odtłuszczanie), a po zdjęciu foli też trzeba szlif zrobić :wink:

Mój lakier się chyba nie kwalifikuje do folli, próbowałem dzisiaj przykleić taki mały kawałek folii carbonowej z 3M i do lakieru nie łapie :?
Pamiętam że jak gość z FiveDiamonds robił mi auto , to chciałem aby zabezpieczył mi felgi (tym co lakier) od wewnetrznej strony tak samo jak z zewnątrz, a on mi powiedział że nie bo nie bedzie się dało odważników przy wyważaniu dokleić :lol: - i faktycznie nic sie tego nie łapie

Trochę się pospieszyłem z tym zabezpieczeniem lakieru i teraz musi zostać czarna perła :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.01.2012, 12:56 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
ja wczoraj kontaktowalem sie z http://www.anmar4x4.pl i musze przyznac, ze kontakt bardzo szybki i konkretny. Pytalem o koszt oklejenia boxstera biala swiecaca folia i podano mi kwote 3500 pln. Chlopaki zaproponowali tez jakas nowosc antracyl metallic mat, maja lada dzien zdjecia dodac do galerii.

Dla zainteresowanych-na kanale youtube jest kilka filmikow z nagraniami oklejania aut, w tym takze srebrna "lustrzana" folia. Efekt kazdy oceni sam...:)
pozdrawiam
grab


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.01.2012, 13:00 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
a ja tak jak joko odłożę temat na przyszłość. Mam zabezpieczany lakier co roku wysokiej klasy woskiem i nie ma sensu tego "zdzierać", aby położyć coś co się brudzi, zdziera i trzeba poprawiać ;-)...a przynajmniej tak mi doradzono i takie wnioski wysnułem po kilku rozmowach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.01.2012, 15:06 

Dołączył: 22.04.2011
Posty: 79
Ta lustrzana folia wyglada beznadziejnie :?
A takie pytanko: Czy jest mozliwe naklejenie folii razem z pasami przechodzacymi przez maske i dach tak jak np. w sport classic albo w GT3 RS 4.0?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.01.2012, 15:07 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
pewno, ze jest mozliwe :)
Jurek ma takie pasy zrobione w swojej GT2...




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.01.2012, 15:10 

Dołączył: 22.04.2011
Posty: 79
Wtedy jest naklejana folia pasow na folie juz polozona czy jakos to sztukuja ze jest jedna warstwa? Tam w GT3 RS sa jeszcze czerwone paseczki :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.01.2012, 15:15 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
mozesz miec folie na folie albo robi sie projekt graficzny i jest to jedna folia....




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.01.2012, 15:28 

Dołączył: 22.04.2011
Posty: 79
Dzięki Maciek. Tak się zastanawiam nad folią białą (nie mat) z szarymi pasami + czarne felgi. Jeszcze nad tym pomyslę przez zimę i na wiosne podejmę decyzję. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 5.12.2012, 21:19 

Dołączył: 5.12.2012
Posty: 2
Jak interesuje was temat oklejenia to podaje namiar na kumpla który takie rzeczy świetnie ogarnia od lat i robił już na prawdę zaawansowane technicznie projekty. Wiem że ma cały asortyment w jakości folii jak i rodzajach typu mat, bezbarwny, metalic, biały i czarny karbon itp

513-785-300
mail: automz@wp.pl

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 5.12.2012, 21:55 

Dołączył: 2.12.2012
Posty: 88
Matschke napisał(a):
mozesz miec folie na folie albo robi sie projekt graficzny i jest to jedna folia....


Mozna tez tak: www.kistudios.com


Tomata


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum