Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Opony letnie
PostNapisane: 6.07.2009, 13:23 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Przede mną zakup letnich opon 205/50/17 przód i 255/40/17 tył w związku z tym pytanie :jakich firm i jaki model jest zatwierdzony przez Porsche. Co polecacie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Wymiana opon
PostNapisane: 6.07.2009, 14:00 

Dołączył: 6.05.2007
Posty: 66
Ja w 944/86/2,5 wymieniłem mocno zużyte Continental ContiSport na TOYO Proxes R1, rozmiar 225/50/16 oraz 245/45/16.
Felgi BBS RS.
Jestem bardzo zadowolony.
Opony są bardziej ciche i miękkie, przyczepność na nawierzchni zarówno suchej jak i mokrej - rewelacyjna.
Czytałem opinie, że przy jeździe sportowej zużywają się nieco szybciej niż średnia w tym segmencie, ale mnie do jazdy weekendowej absolutnie to nie przeszkadza :-)
No i ten bieżnik... widok auta z tyłu po wymianie - bezcenne :-)

Koszt - 1860 złotych za 4 sztuki (tylne były sporo droższe...) - firma ze Zgierza znaleziona w necie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.07.2009, 14:26 

Dołączył: 19.03.2009
Posty: 213
medialny napisał(a):
firma ze Zgierza znaleziona w necie.

Możesz podać namiar?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 14:31 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
245/45/16 to generalnie dosyc droga opona. Szeroka, niska i maly rozmiar. Malo firm to jeszcze produkuje z teo co sie orientowalem niedawno i bedzie zapewne coraz mniej do wyboru.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 15:07 

Dołączył: 6.05.2007
Posty: 66
To prawda, szukając opon na swoje felgi znalazłem jedynie Toyo, Continental ContiSport (150 zł droższe na sztuce) i Michelin Pilot (prawie 200 drożej za sztukę)
Były też jakieś koreańskie Hankooki ale nie patrzyłem na nie nawet.

Sklep w którym kupiłem to Serwis Opon Gepard, Zgierz ul. Żytnia 22c tel. 888 69 60 69. Na miejscu okazało się, że to zwykły zakład oponiarski w garażu ale wymiana i wyważenie - bez zarzutu.

Po zamówieniu telefonicznym odczekałem 4 dni aż sprowadzą z Niemiec, pojechałem i wymieniłem gratis na miejscu.

Aha - i wytargowałem jeszcze parę złotych przy zakupie kompletu i odbiorze własnym :-)

...a w kwestii polecanych przez Porsche - oczywiście Michelin Pilot Sport ale ceny obłędne i z tego co widziałem nie ma rozmiaru 205/50 R17, chyba, że się mylę...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 15:19 

Dołączył: 19.03.2009
Posty: 213
wampir napisał(a):
245/45/16 to generalnie dosyc droga opona. Szeroka, niska i maly rozmiar. Malo firm to jeszcze produkuje z teo co sie orientowalem niedawno i bedzie zapewne coraz mniej do wyboru.

Fakt, trzy lata temu nie mogłem znaleźć żadnej krajowej oferty - teraz jest trochę lepiej. Ten rozmiar to niestety standard dla mojego 928S4'87.
'MEDIALNY" -dzięki za namiar.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 15:54 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
medialny napisał(a):
...a w kwestii polecanych przez Porsche - oczywiście Michelin Pilot Sport ale ceny obłędne i z tego co widziałem nie ma rozmiaru 205/50 R17, chyba, że się mylę...


Dzieki za pomoc znalazłem w tym rozmiarze :
http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=137079&rodzaj=1
cena spora


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 18:54 

Dołączył: 10.04.2008
Posty: 1899
Choć wiem że nie wszyscy uzytkownicy sobie chwalą ;) ja ze swojej strony polecam Conti SportContact 2.
Zużywam juz kolejny komplet i mam je we wszystkich autach.
Moim zdaniem bardzo dobre zachowanie na mokrym i suchym - pełna kierowalność nawet przy bardzo dużych prędkościach.
Twarda i dość głośna to fakt, ale to chyba domena sportowej opony?

Mam dokładnie podane przez Ciebie rozmiary, SC2 mają homologacje Porsche (PO), poza tym rozmiar 255/40R17 występuje chyba tylko w Porsche?
Przynajmniej nie spotkałem się z zastosowaniem w innych autach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 19:25 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Poprzednio miałem w Bmw z3 te opony Conti SportContact 2 i byłem zdowolony, sprawdzę cenę i zobaczę. Dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5087
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
911Bart napisał(a):
Twarda i dość głośna to fakt, ale to chyba domena sportowej opony?


Ja słyszałem coś innego :roll: ;)




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 20:20 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Różnica cenowa jest nieznaczna między Michelin a Continental . Michelin ma wyższy ideks prędkości chociaż i tak ponad 270 km nie bedę jeżdził. Oceny uzytkowników sa na korzyść Michelin i jeszcze promocja http://www.inmark.com.pl/michelin/. więc skłaniam się do wyboru Michelin.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 21:57 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
911Bart napisał(a):
Choć wiem że nie wszyscy uzytkownicy sobie chwalą ;) ja ze swojej strony polecam Conti SportContact 2.
Zużywam juz kolejny komplet i mam je we wszystkich autach.
Moim zdaniem bardzo dobre zachowanie na mokrym i suchym - pełna kierowalność nawet przy bardzo dużych prędkościach.
Twarda i dość głośna to fakt, ale to chyba domena sportowej opony?

Mam dokładnie podane przez Ciebie rozmiary, SC2 mają homologacje Porsche (PO), poza tym rozmiar 255/40R17 występuje chyba tylko w Porsche?
Przynajmniej nie spotkałem się z zastosowaniem w innych autach.


PO czy tez P0 to nie homologacja Porsche. Za to od N0 do N4 jak najbardziej




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.07.2009, 22:43 

Dołączył: 10.04.2008
Posty: 1899
Oczywiście N0 :) małe przejęzyczenie. :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.07.2009, 10:17 

Dołączył: 14.05.2008
Posty: 581
Mam w swojej 911 yokohama advan v103 . Swietne opony. bardzo dobrze trzymaja. Cenowo przystępne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.07.2009, 11:46 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Jesli w dalszym ciagu nie kupiles, polecam odwiedzenie strony - http://www.tirerack.com/. Znajdz jakakolwiek opone, ktora jest opisana jako "Max Performance Summer", np. Pirelli PZero Rosso i na dole strony bedziesz mial link na "Compare This Tire to Other Max Performance Summer Tires" - zobaczysz liste okolo 30 opon z opiniami uzytkownikow. Opinie traktuj troche z przymrozeniem oka, ale niektore sa dosyc trafne (jesli uzytkownik mial porownanie z innymi oponami na tym samym samochodzie)... Pamietaj, ze jesli chcesz opony, ktore recomenduje Porsche - musisz miec oznaczenie N (N0, N1, N2, N3, N4). Wszystkie opony powinny miec ten sam numer N (choc do konca nie wiem jaka jest roznica miedzy numerami - slyszalem, ze im wyzszy numer tym nowszy model tej samej opony). Nie wszystkie rozmiary tego samego typu opony musza miec recomendacje Porsche - litere N. Jak widzac, wedlug tej strony, Michelin Pilot Sport PS2 ma najlepsze opinie... http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp ... +Sport+PS2
Ja jezdze na drugiej parze Bridgestone Potenza S-02 A i sobie chwale...

Przyjemnych zakupow...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.07.2009, 17:49 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Dzieki za ciekawego linka, jeszcze nie kupiłem ale wybiorę Michelin Pilot Sport PS2.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.07.2009, 22:12 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
jczar napisał(a):
Jesli w dalszym ciagu nie kupiles, polecam odwiedzenie strony - http://www.tirerack.com/. Znajdz jakakolwiek opone, ktora jest opisana jako "Max Performance Summer", np. Pirelli PZero Rosso i na dole strony bedziesz mial link na "Compare This Tire to Other Max Performance Summer Tires" - zobaczysz liste okolo 30 opon z opiniami uzytkownikow. Opinie traktuj troche z przymrozeniem oka, ale niektore sa dosyc trafne (jesli uzytkownik mial porownanie z innymi oponami na tym samym samochodzie)... Pamietaj, ze jesli chcesz opony, ktore recomenduje Porsche - musisz miec oznaczenie N (N0, N1, N2, N3, N4). Wszystkie opony powinny miec ten sam numer N (choc do konca nie wiem jaka jest roznica miedzy numerami - slyszalem, ze im wyzszy numer tym nowszy model tej samej opony). Nie wszystkie rozmiary tego samego typu opony musza miec recomendacje Porsche - litere N. Jak widzac, wedlug tej strony, Michelin Pilot Sport PS2 ma najlepsze opinie... http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?
tireMake=Michelin&tireModel=Pilot+Sport+PS2
Ja jezdze na drugiej parze Bridgestone Potenza S-02 A i sobie chwale...

Przyjemnych zakupow...



Z oznaczeniami N jest tak;
N0 ,N1 ,N2 to kolejne generacje opony danego producenta w okreśłoym rozmiarze.
Literka N oznacza ,że dana opona została wykonana w konkretnej fabryce danego koncernu z reguły najlepszej czyli pewność ,że niebędzie made in china
Wreszcie najważniejsze literka N oznacza większą nośność czyli max load i tyle :wink: Chodzi tu o fakt ,że Carrera ma rozkłąd mas 64% na tył , i dodatkowo silnik ma dużą moc co przekłąda się na dodatkowy nacisk na oponę .Tylna opona w 911 więc powinna mieć dużą nośność najlepiej ze sporym zapasem......wynika z tego też ,że w innych modelach Porsche te Nki można sobie odpóścić.




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.07.2009, 6:43 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
medialny napisał(a):
Ja w 944/86/2,5 wymieniłem mocno zużyte Continental ContiSport na TOYO Proxes R1, rozmiar 225/50/16 oraz 245/45/16.
Felgi BBS RS.
Jestem bardzo zadowolony.
Opony są bardziej ciche i miękkie, przyczepność na nawierzchni zarówno suchej jak i mokrej - rewelacyjna.
Czytałem opinie, że przy jeździe sportowej zużywają się nieco szybciej niż średnia w tym segmencie, ale mnie do jazdy weekendowej absolutnie to nie przeszkadza :-)
No i ten bieżnik... widok auta z tyłu po wymianie - bezcenne :-)

Koszt - 1860 złotych za 4 sztuki (tylne były sporo droższe...) - firma ze Zgierza znaleziona w necie.




Czy te opony Toyo mają homologację Porsche, na ich stronie nie mogę się doszukać? Wygląd mają zarąbisty i faktycznie dla mnie też są potrzebne weekendówki i szkoda dużo wiecej kasy na Michelin. Czytałem że auta z tymi oponami więcej palą,zauważyłeś jakąś znaczną różnicę w spalaniu?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.07.2009, 11:33 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
jurek968 napisał(a):
Z oznaczeniami N jest tak;
N0 ,N1 ,N2 to kolejne generacje opony danego producenta w okreśłoym rozmiarze.
Literka N oznacza ,że dana opona została wykonana w konkretnej fabryce danego koncernu z reguły najlepszej czyli pewność ,że niebędzie made in china
Wreszcie najważniejsze literka N oznacza większą nośność czyli max load i tyle :wink: Chodzi tu o fakt ,że Carrera ma rozkłąd mas 64% na tył , i dodatkowo silnik ma dużą moc co przekłąda się na dodatkowy nacisk na oponę .Tylna opona w 911 więc powinna mieć dużą nośność najlepiej ze sporym zapasem......wynika z tego też ,że w innych modelach Porsche te Nki można sobie odpóścić.


Jestes pewien? Nie wydaje mi sie mozliwe, by N oznaczalo najlepsza fabryke ;) (spora czesc produkcji Bridgestone Potenza jest z Polski). A tym bardziej nosnosc. To po prostu homologacja Porsche i tyle. Zreszta - poprosze kolege, ktory ma kontakty w Continentalu by wypytal o konkrety.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.07.2009, 15:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1969
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
Romanesku napisał(a):
medialny napisał(a):
Ja w 944/86/2,5 wymieniłem mocno zużyte Continental ContiSport na TOYO Proxes R1, rozmiar 225/50/16 oraz 245/45/16.
Felgi BBS RS.
Jestem bardzo zadowolony.
Opony są bardziej ciche i miękkie, przyczepność na nawierzchni zarówno suchej jak i mokrej - rewelacyjna.
Czytałem opinie, że przy jeździe sportowej zużywają się nieco szybciej niż średnia w tym segmencie, ale mnie do jazdy weekendowej absolutnie to nie przeszkadza :-)
No i ten bieżnik... widok auta z tyłu po wymianie - bezcenne :-)

Koszt - 1860 złotych za 4 sztuki (tylne były sporo droższe...) - firma ze Zgierza znaleziona w necie.




Czy te opony Toyo mają homologację Porsche, na ich stronie nie mogę się doszukać? Wygląd mają zarąbisty i faktycznie dla mnie też są potrzebne weekendówki i szkoda dużo wiecej kasy na Michelin. Czytałem że auta z tymi oponami więcej palą,zauważyłeś jakąś znaczną różnicę w spalaniu?



Toyo nie maja homologacji. Auto tez nie pali wiecej. Jesli nawet to minimalne ilosci z racji wiekszej wagi i szerokosci. Opona bardzo dobra na nasze weekendowe walki. Trzeba tylko ustawic samochod pod nia. Ale to dla wyczulonych.
Wada to dosc glosna powyzej 110 km/h i przy lejacym deszczu na osce dosc nieprowadzaca.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum