Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.12.2014, 20:41 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Yurek napisał(a):
Witam, mam niedaleko od siebie stację Lukoil i jak mam tankować jadę tam właśnie.Jedyną rzeczą ktora staram się zawsze dopełnić to tankowanie wcześnie rano kiedy jeszcze pompy nie ruszyły paliwa zbyt mocno i oktan Jest naprawdę mocny.Jak do tej pory tylko parę razy przez wiele lat nie byłem zadowolony z jakości paliwa.Z tego co wiem Pb 95 jest we wszystkich stacjach ta sama,z tego samego źródła.
Pozdrawiam.


Hm, możesz rozwinąć swoją teorię odnośnie "mocy" paliwa w zależności od godziny? :D

Co do dostawców standardowych paliw w przybliżeniu można przyjąć że południowa Polska jest zaopatrywana przez Orlen, a północna przez Lotos.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.12.2014, 22:38 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1369
Nie do końca.

Na południu (nie wiem jak w kraju) istnieją duże magazyny paliw np. - Radzionków - TankQuid gdzie swoje magistrale paliwowe mają wszyscy duzi - BP, Orlen, Slovnaft.

Każda z liczących się firm ma swoją magistrale z systemem dozowania dodatków uszlachetniających.
Zbiorniki są wspólne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.01.2015, 21:37 

Dołączył: 18.04.2012
Posty: 91
Przepraszam,że to trochę trwało ,co do gęstości paliwa kiedyś przeczytałem artykuł, że paliwo jest gęste na dnie zbiornika a lekkie frakcje utrzymują się przy powierzchni.Przez wiele lat tankowania stwierdziłem, że kiedy tankuję wcześnie rano ,auto ma lepszego kopa no i później ten artykuł.Oczywiście parę razy paliwo było słabe mimo wczesnej pory ale generalnie potwierdzam, że warto nalać kiedy nie ma ruchu i benzyna nie jest jeszcze dostatecznie wymieszana.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.01.2015, 1:37 

Dołączył: 24.11.2012
Posty: 249
Panowie ok 98% Pb w Polsce pochodzi od Orlen i Lotos. Gdzie dostawcą surowca jest Rosja.

Wszyscy Pb kupują u nich bo stworzono warunki, że jest u nich taniej!

Pb nie opłaca się sprowadzać do Polski praktycznie od zawsze. Państwo nad tym czuwa.

Jako ciekawostkę podam, że sam jeden Orlen jest płatnikiem ok 10% przychodów do budżetu!

Rura z surowcem jest tylko jedna i z Rosji! Jakość surowca średnia do średnio-niskiej.

Kiedyś importować Pb próbował Statoil. Ale ze względu na wysokie koszty transportu kołowego wycofał się.

Faktem jest że duzi gracze mają swoje receptury. I na ich zlecenie producent z komponentów blenduje Pb.

Jako drugą ciekawostkę podam, że Pb składa się średnio z ok 20 komponentów.

Jedyne co prywatne firmy na poważnie importują jest ON i Lpg. ON ok. 15-20% rynku, LPG ok 50%. Mozyr BY, Możejki Lt, Szwed D, UR i południe.

Głównym ograniczeniem są wysokie koszty transportu kołowego. Zbudowanie rury to poważne decyzje polityczne i strategiczne.

Nie polecam tankowania na bez firmowych stacjach na trasach. I tanich Pb na stacjach marketów.

Często jeżdżę E7 i kilka razy zatankowałem PB 95 Lukoil w Radomiu. Zawsze spadała moc i elastyczność przy 450 KM V12 silniku! Raz wypadały zapłony do póki nie wyjeździłem i dolałem połowy zbiornika.

Podstawowe paliwa Orlen i Lotos są dobrej jakości i trzymają parametry.

Na zachodzie EU paliwo jest lepsze ponieważ surowiec jest lepszy - morze północne lub zatoka perska.

Generalnie północ kraju zaopatruje Lotos, centrum i południe Orlen.

Wynika to z szlaków zaopatrzenia/dystrybucji projektowanych w latach 60.

Wszyscy więksi ze sobą ściśle współpracują. Bo za dużo jest do stracenia.

Branża jest bardzo silnie kontrolowana przez państwo. Jest to produkt strategiczny.

Nic bardziej lub mnie istotnego nie ma prawa się wydarzyć bez akceptacji rządzących.

Nie liczcie, że coś przez najbliższe dekady się zmieni. To co mówią w mediach to bajki dla ciemnych mas. Za duża kasa!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.01.2015, 2:33 

Dołączył: 9.11.2011
Posty: 208
Myślałem że te "prawdy" na takim motoforumie są znane :D

O jakości paliwa na stacji decyduje pośredni dostawca - łącznik pomniejszego hurtu z detalem. W dużym uproszczeniu, bo branża jest obwarowana niesamowitą ilością norm, certyfikatów, deklaracji, kart produktowych itp. Ale właśnie na tym etapie paliwo ma szanse na utrate jakości.
A poza tym to marketing i łowienia łosi, bo na każdej stacji koncernowej jest to samo paliwo. Skład paliwa i komponenty wyznaczają normy i ustawy vide obecność biododatków. Orlen i Lotos w komunikatach na stronie podają z kim zawierają umowy znaczące na dostawy paliw, nawet Łukoil kupuje w Orlenie...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.01.2015, 0:32 

Dołączył: 23.12.2014
Posty: 237
Zatankowałem ostatnio na Shell'u V nitro 100, i powiem Wam, ze jest różnica odczuwalna.

Pozdrawiam

Szczur


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.01.2015, 1:38 

Dołączył: 4.12.2011
Posty: 29
Pewnie wielu juz czytalo raport jakosci ale zaskakuje slaba jakosc na Orlenach. W sumie slyszalem o slabej jakosci paliwie na stacjach Orlen ale nie wiem na ile wiarygodne (jedni chwala, drudzy narzekaja), wiadomo kazdy ma swoje upodobania. Dla mnie pocieszajace ze przynajmniej w Pomorskim nic zlego nie znalezli:

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Jakos ... aid=1143d1

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.01.2015, 18:02 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
rybnik shell 100 oktan 5,29zł


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum