Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 2.01.2024, 1:18 

Dołączył: 2.07.2023
Posty: 12
Cześć.
Potrzebuję porady jak mam ustawić na nowo automatyczne podnoszenie szyb. Musiało chyba dojść do chwilowej utraty zasilania podczas wymiany akumulatora i się funkcjonalność zamykania na jeden klik straciła :roll: . Szyberdachu nie posiadam.

Otwieranie jedno-klikowe działa, ale zamykanie tylko jak trzymam przycisk obojętnie czy w pozycji I czy II (tej do domykania automatycznego), ale puszczam, szyby stają.
Szyby automatycznie schodzą niemal do samego końca, niemal bo jak trzy razy dodatkowo kliknę krótko jej opuszczanie to jeszcze schodzi o 2cm w dół i w ogóle jej nie widać. Natomiast za żadne skarby nie potrafię zaprogramować ich automatycznego podnoszenia (problem dotyczy wszystkich 4 szyb).

Potrzebowałbym porady czy do tego konkretnego modelu jest jakaś magiczna procedura do wykonania:
- klucz w stacyjce
- zamknięte, otwarte drzwi
- część procedury z zapłonem, część bez
- programowanie wszystkich szyb na raz lub każdej z osobna
- czy trzeba jakoś przytrzymywać przyciski jak tak to na jak długo i w której pozycji
- może przyciski SET,1,2,OFF w drzwiach muszą być jakoś zaznaczone


Tak, przeczytałem instrukcję obsługi (str.80 :P ) niestety nie pomogło. Drugie tak, że próbowałem chyba wszelkiej maści procedur które znalazłem w Internecie do Porsche oraz VAG jak to ustawić i skończyły mi się pomysły więc oto jestem z tym pytaniem tutaj :D

Nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, i oczywiście da się z tym żyć.
Najbardziej uciążliwa jest jednak świadomość, że coś nie działa a działało :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.01.2024, 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5069
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Ja robię zawsze tak na odpalonym aucie (możliwe że tylko na zapłonie), że zamykam szyby jeżeli nie są zamknięte. Trzymam przycisk automatycznego otwierana naciśnięty cały czas - szyba się otwiera, otworzyła się całkowicie plus jakieś 10 sekund, puszczam przycisk. Następnie trzymam przycisk automatycznego zamykania cały czas - szyba się zamyka, zamknęła się całkowicie plus jakieś 10 sekund. Czasem dla pewności robię jeszcze raz procedurę "na dół", bo nie pamiętam nigdy od której trzeba zacząć.

Pomiędzy tymi przyciśnięciami nie dotykam nic innego.

Dla każdej szyby trzeba to zrobić osobno.
Być może zapięte pasy, choć chyba nie ma to znaczenia.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.01.2024, 21:33 

Dołączył: 2.07.2023
Posty: 12
Qbak napisał(a):
Ja robię zawsze tak na odpalonym aucie (możliwe że tylko na zapłonie), że zamykam szyby jeżeli nie są zamknięte. Trzymam przycisk automatycznego otwierana naciśnięty cały czas - szyba się otwiera, otworzyła się całkowicie plus jakieś 10 sekund, puszczam przycisk. Następnie trzymam przycisk automatycznego zamykania cały czas - szyba się zamyka, zamknęła się całkowicie plus jakieś 10 sekund. Czasem dla pewności robię jeszcze raz procedurę "na dół", bo nie pamiętam nigdy od której trzeba zacząć.

Pomiędzy tymi przyciśnięciami nie dotykam nic innego.

Dla każdej szyby trzeba to zrobić osobno.
Być może zapięte pasy, choć chyba nie ma to znaczenia.


ehh... no nie działa.
Nawet pokusiłem się o demontaż imo żeby nie zakłócał CANa (tak na wszelki wypadek) i niestety nadal bez efektu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2024, 0:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5069
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Sprawdzałeś błędy? Auto jest z USA?




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2024, 23:32 

Dołączył: 2.07.2023
Posty: 12
Qbak napisał(a):
Sprawdzałeś błędy? Auto jest z USA?


Krajówka, nie mam dostępu do interfejsu, ale po podpięciu akumulatora było sprawdzane piwisem i po wykasowaniu tego co było żadne nowe błędy się nie pojawiły.

Jak dojeżdżam do końca szybą do góry i potem docisnę to słychać przekaźnik w drzwiach. Jak zjadę na dół, kliknę 3 razy, wówczas szyba dojeżdża te wspomniane 2cm i też kliknie przekaźnik w drzwiach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.01.2024, 0:24 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5069
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Jeżeli robisz tak jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=G25drQultUo
lub tak jak w opisie:
https://www.wheelsjoint.com/porsche-pan ... -to-reset/

to jedynie przychodzi mi do głowi, że sterownik zgłupiał przy tej wymianie akumulatora i jakimś sposobem wyłączył tą funkcję. Dlatego też pytałem czy auto nie było oryginalnie na rynek USA, bo tam takie kwiatki się zdarzają jak brak możliwości domknięcia pilotem szyb ze względów bezpieczeństwa.
Innego pomysłu nie mam.

Jeżeli uda Ci się rozwiązać ten problem to opisz to tutaj proszę.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.01.2024, 21:57 

Dołączył: 2.07.2023
Posty: 12
Qbak napisał(a):
Jeżeli robisz tak jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=G25drQultUo
lub tak jak w opisie:
https://www.wheelsjoint.com/porsche-pan ... -to-reset/

to jedynie przychodzi mi do głowi, że sterownik zgłupiał przy tej wymianie akumulatora i jakimś sposobem wyłączył tą funkcję. Dlatego też pytałem czy auto nie było oryginalnie na rynek USA, bo tam takie kwiatki się zdarzają jak brak możliwości domknięcia pilotem szyb ze względów bezpieczeństwa.
Innego pomysłu nie mam.

Jeżeli uda Ci się rozwiązać ten problem to opisz to tutaj proszę.


Te linki znałem i niestety jak narazie ciągle lipa.
Samochód raczej nie był składany z trzech, w tym ćwiartka z USA :wink: .
Komfort, tj. szyby+lusterka z pilota działają w obydwie strony tak jak było, ale to chyba akurat jest przez piwis tylko do zmiany.

To moje fatum faktycznie wygląda na jakiś problem ze sterownikiem/-ami szyb. Bez Piwisa da się to jakoś zresetować?
Albo jak uda mi się dorwać do interfejsu to czy da się zresetować piwisem tylko pojedynczy sterownik (gdzie)?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.01.2024, 12:41 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5069
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
W takim przypadku trzeba szukać już w serwisie pomocy.
Ewentualnie możesz jeszcze raz samemu odpiąć akumulator na dłuższą chwilę (skoro i tak będziesz musiał się wybrać do serwisu) i spróbować zrobić tą procedurę jeszcze raz.

Zakładam, że nie padły wszystkie przyciski na drugim położeniu.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.01.2024, 0:31 

Dołączył: 2.07.2023
Posty: 12
Qbak napisał(a):
W takim przypadku trzeba szukać już w serwisie pomocy.
Ewentualnie możesz jeszcze raz samemu odpiąć akumulator na dłuższą chwilę (skoro i tak będziesz musiał się wybrać do serwisu) i spróbować zrobić tą procedurę jeszcze raz.

Zakładam, że nie padły wszystkie przyciski na drugim położeniu.


No to klin wbity, żeby padły na raz wszystkie przyciski, teoria nie wykluczona...
i tak jeden chrom się już zgubił, więc rachunek prosty 130zł i panel będzie we wtorek to chyba dalej nieco taniej niż wyjazd do serwisu.

Jeszcze myślałem nad bezpiecznikami, ale tego że jest po jednym na każdą szybę to nic więcej ciekawego w instrukcji nie znalazłem. Dam znać co po podmianie. Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum