Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 7.05.2017, 13:01 

Dołączył: 28.08.2012
Posty: 150
Szarpie bo dostaje za malo paliwa wzgledem powietrza. Piszesz ze dzieje sie tak tylko w trybie sport gdy turbo pompuje do 0.8bara, to by potwierdzalo ze instalacja paliwowa moze byc niewystarczająco wydajna. Wiecej powietrza, potrzeba wiecej paliwa. Skoro wymienili wtryski to warto sprawdzic cisnienie paliwa i wydajnosc pompy paliwa. Czasem moze byc pierdola typy przylamany przewod.
Podczas mocnego przyspieszania nie sa brane wartosci korekcji mieszanki z sond lambda, tylko z mapy ecu. Jak sie okaze ze instalalcja paliwowa daje rade, mozna skorzystac z dobrego tunera zeby zmienil mapy dawkowania paliwa w ecu.
Aso jest za cienkie, oni sa dobrzy tylko w wymienianiu. Do dobrej diagnozy trzeba kogos znajacego sie na rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2017, 23:29 

Dołączył: 16.04.2016
Posty: 29
Witam,
to ja miałem coś innego bo pomogło, dobrze że drążyłem temat bo by się rozsypało :)
poluzowane aluminiowe śruby w wariatorach całe jeszcze z łebkami (wada fabryczna) przycinało przy przyśpieszaniu ale to chyba pierwsze objawy następnie odpadają łebki zrywa śruby i silnik staje.


ten model tak ma i tak musi być...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2017, 17:03 

Dołączył: 29.03.2015
Posty: 12
Dzięki!

pompa wysokiego ciśnienia paliwa wymieniona już jakiś czas temu. instalacja paliwowa sprawdzona - ponoć ok.

Ale ciekawi mnie, co to są "wariatory" i o co chodzi z wadą fabryczną?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2017, 21:53 

Dołączył: 30.05.2016
Posty: 152
Chodzi i nastawniki faz rozrządu. Przykrecane były na aluminiowe śruby ktore sie urywaja i robią burdel w silniku. Warto zrobic to od razu po zakupie. Naprawa polega na wymianie śrub na stalowe o dużej twardości


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2017, 9:12 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Na te śruby była też akcja serwisowa, sprawdź u siebie, może miałeś zmienione. U mnie w 4S były zmienione w ramach akcji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum