Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 6.03.2014, 21:15 

Dołączył: 31.01.2014
Posty: 24
Witam,

Mam do was kilka pytań:

1. Czy ktoś z was korzystał z chip tuningu u Pachury? http://www.motocenter.pl/pl/Projekty/Li ... mera-Turbo

2. Wg tego co tam napisali z wersji 700Nm wyciągnął 86KM i 102Nm. Moja Panamera jest z Chrono Plus czyli ma w serii 770Nm myślicie, że tyle samo przybędzie niutona czy więcej?

3. Jak to jest z fabryczną gwarancją, czy ASO Porsche skapnie się przy zwykłej kontroli, że został zmieniony program w ECU? Jak bym go później przywrócił do fabrycznego to jest jakiś ślad w kompie, że był robiony?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.03.2014, 16:01 

Dołączył: 7.10.2008
Posty: 881
Patryk profi jak najbardziej.
polecam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.03.2014, 0:45 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Stracisz gwarancje przy chiptuningu, nawet jak wrocisz do serii, slady zostaja, a Porsche AG bardzo rygorystycznie podchodza do chiptuningu.
Ogolnie wszelkie modyfikacje polecam robic u Dominika z EcuPerformance z Warszawy, robili juz takie auta....




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.08.2014, 23:50 

Dołączył: 3.08.2014
Posty: 6
Hej zrobiłeś ten chip tuning u Pachury? Pytam bo też się przymierzam ale mam ato już po gwarancji


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.08.2014, 0:21 

Dołączył: 23.02.2008
Posty: 865
Lokalizacja: Drammen/Wadowice
Nr klubowicza: 318
Polecam Auto Dusza


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.07.2015, 21:04 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
Chciałbym wznowić temat. Jakieś nowe doświadczenia, opinie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.07.2015, 23:52 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
W sterowniku silnika przy odczycie podstawowych parametrów masz coś takiego jak licznik programowań. Nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych procedur czy porównywania map pamięci.
Wszelkie fabryczne programowania są odnotowane w systemie i ich ilość wykraczająca poza te udokumentowane jest oznaką niefabrycznych ingerencji w sterownik co jest równoznaczne z utratą gwarancji.
Na podstawowym przeglądzie watpię by komukolwiek chciało się analizowac ilosć programowań sterownika, natomiast gdy coś się wysypie to analiza tego parametru jest podstawą uznania roszczeń gwarancyjnych. Nieważne jaki program będziesz miał aktualnie wgrany.
Dodam, ze wszelkie informacje w sterowniku poza mapami pamięci są bardzo trudne o ile nie niemożliwe do modyfikacji (np licznik programowań).
Wiem bo walczyłem ze sterownikiem z 997 w którym chciałem zmienić kodowanie skrzyni biegów i nikt włącznie z aso nie był w stanie tego wykonać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.07.2015, 8:19 

Dołączył: 5.08.2014
Posty: 283
MIchał, dzięki za konkretną odpowiedź. A co sądzicie o markowych "boxach" jakie oferuje np. Techart? Do boxa dorzucają też dwuletnią gwarancję na silnik i skrzynię. Ale czy taki box w razie czego można wyjąć i nie zostawi po sobie śladów?

michal928 napisał(a):
W sterowniku silnika przy odczycie podstawowych parametrów masz coś takiego jak licznik programowań. Nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych procedur czy porównywania map pamięci.
Wszelkie fabryczne programowania są odnotowane w systemie i ich ilość wykraczająca poza te udokumentowane jest oznaką niefabrycznych ingerencji w sterownik co jest równoznaczne z utratą gwarancji.
Na podstawowym przeglądzie watpię by komukolwiek chciało się analizowac ilosć programowań sterownika, natomiast gdy coś się wysypie to analiza tego parametru jest podstawą uznania roszczeń gwarancyjnych. Nieważne jaki program będziesz miał aktualnie wgrany.
Dodam, ze wszelkie informacje w sterowniku poza mapami pamięci są bardzo trudne o ile nie niemożliwe do modyfikacji (np licznik programowań).
Wiem bo walczyłem ze sterownikiem z 997 w którym chciałem zmienić kodowanie skrzyni biegów i nikt włącznie z aso nie był w stanie tego wykonać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum