Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 7.09.2007, 19:46 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
Dziś super szczęśliwy (i bez grosza w portfelu) wracałem od Pana Piotra... Nowe klocki .. super!! ręczny działa!! jeszcze lepiej!! TYLNY STABILIZATOR !! EKSTRA!!! nowe oponki!! żyć nie umierać... w domu czekają dwie paczki - jedna z nowym wiatrakiem, który na dniach mam montować, druga z kaskiem na zlot ;)
no i jadę... nawet muzyki nie włączyłem, stęskniony nasłuchując przyjemnego basowego warkotu mojej maszyny...
światła.. zmieniam pas.. wjeżdżam... pomarańczowe... czerwone... hamuję.... BOOOM !!!!
chwila niepewności.... gaszę silnik.... wychodzę... widzę Passata... dym... krwawi (płyn do chłodnicy), silnik trekocze....
maska wgnieciona na dobrych 30 cm.... podbiegam do gościa i mówię by zgasił silnik...
patrzę na mojego biednego prosiaka... przed oczami staje najgorsze... wgnieciony cały tył, pomiażdżone światła, BAK NA BENZYNĘ !!
chcielibyście :P nawet światła nie miałem zbitego... tylny pas lekko wgnieciony i zderzak troszkę wgnieciony do środka...
ale....
K%$# MAĆ !!! MÓJ NOWY WYDECH DANSK !!! TYSIĄC ZŁOTYCH !!! 3 MIESIĄCE WYCEKIWANIA !!! i co??? pognieciony... co za nieszczęśćie!! (prawie się nie popłakałem)...

przyjechali link4, spisali protokół, odholowali gościa, a ja spokojnie na 4 kółkach wróciłem do domciu...

i co?? kasy troszkę brak (i tak się zapożyczyłem), wydech trzeba będzie spawać... najgorsze to ta blacha, która się trochę wgniotła... ale daje radę...

Dziękuję Panu Piotrowi za przybicie i pomoc !! Do tego wiem co dalej robić...

przygotowania na zlot się nieco opóźnią... ale jestem dobrej myśli...

najśmieszniejsze jest to, że nasze Prosiaki są naprawdę mocne!! żeby coś takiego mu wykrzywić, a u mnie trzeba się przyglądać żeby dostrzec wgniecenia!! WOW!! PORSCHE TO JEDNAK MOCNA BESTIA!!!


aha... żeby nie było - nie moja wina... hamowałem żeby na czerwone nie wjechać... szkoda tylko że koleś za mną nie trzymał odstępu.... no i miał gorsze hamulce!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.09.2007, 19:55 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 457
Igor gratuluję zimnej krwi...szkoda zawsze szkoda prosiaczka...cóz życie , miejmy nadzieję że to pierwszy i ostatni raz.powodzenia ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.09.2007, 20:07 

Dołączył: 23.05.2007
Posty: 246
TAKIE ŻYCIE


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.09.2007, 22:17 

Dołączył: 11.03.2007
Posty: 1099
kurde Igor, strach się bać, ale ty chyba jesteś pechowy..
przed poprzednim zlotem wariat skakał po twoich światłach, teraz zaliczyłeś ogona.. :roll: weź się chłopie w garść, a tak na serio mam nadzieję, że ominie Cię w końcu zła passa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.09.2007, 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3354
Lokalizacja: sercem i ciałem - poznań
Nr klubowicza: 075
albo ta maszyna jest pechowa...kurde




_________________

Classic Porsche 911/964 Carrera 2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.09.2007, 1:58 

Dołączył: 12.03.2007
Posty: 178
Igor napisał(a):
MÓJ NOWY WYDECH DANSK !!! TYSIĄC ZŁOTYCH !!! 3 MIESIĄCE WYCEKIWANIA !!! i co??? pognieciony... co za nieszczęśćie!! (prawie się nie popłakałem)...

i co?? kasy troszkę brak (i tak się zapożyczyłem), wydech trzeba będzie spawać... najgorsze to ta blacha, która się trochę wgniotła... ale daje radę...



No ale rozumiem z OC tego BMW będzie? Ja bym się chyba upierał na pełne odszkodowanie za wydech, a nie jego naprawę przez spawanie czy klepanie. W końcu ubezpieczyciel jest zobowiązany doprowadzić stan samochodu do takiego sprzed zdarzenia. A tak w ogóle to współczuję choć i tak dobrze, że byłeś tym z przodu :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 6:08 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
dzieki za slowa wsparcia :) troszke szkoda ze mam takiego niefarta... ci, co znaja mnie lepiej, wiedza ze jak dzieciak sie cieszylem z tych napraw i niemalze liczylem minuty do odebrania samochodu...
ten drugi to byl vw, wiec w sumie rodzina... i oczywiscie ze pojdzie z jego oc... pytanie tylko takie - ile jest warte 924? bo koszty napraw nie moga przewyzszyc 70% wyceny ksiazkowej 924... ktos ma moze te spisy ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 11:00 

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 365
Lokalizacja: Konstancin
Nr klubowicza: 111
A pamiętam jak się Piotr wczoraj cieszył ze skuteczności nowych hamulców w twoim samochodzie :o


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 12:35 

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 380
Igor podpytaj Wampira, lub poszukaj w tematach, on mial kilka miesiecy temu podobny problem z ubezpieczeniem.

Szkoda autka, ale przynajmniej miales dobre hamulce/masz ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 12:54 

Dołączył: 12.03.2007
Posty: 178
Nie wiem co ja z tym BMW... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 15:17 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
"BMW" Passat (spoko - w natłoku moich słów pewnie Ci umknęło) złożył się jak harmonijka.. Dzis sobie z Piotrem rozprawialiśmy o tych ich strefach (z)gniotu... gościu ma samochód o 30/40 cm krótszy, a poduszka powietrzna się nie otworzyła ;) dobre, co?
Abelard - pamiętam dobrze problem Wampira, słyszałem też o problemie Darka i innych, ale w większości przypadków było AC, a u mnie wypłacają z OC... a tutaj wiadomo - lecą po najmniejszej linii oporu...

zatem dalszy ciąg historii:
Dzisiaj wstałem raniutko i już o 9 byłem u PDMobila... Oczywiście jak już jestem, zaczęliśmy temat oleju silnikowego... no i poszła wymiana na mineralny... ale to tak nawiasem (dar marketingu Pana Piotra jest olbrzymi).
Spojrzeliśmy pod samochód - wydech koncowy wylądował mi przy tylnej polosce... rura weszla troszke do tlumika, takze moze sie da naprostowac na zlot, ale pierwsze co mam zrobic, to kupic nowy wydech koncowy (swoja droga jak ktos chce cos brac od JPGRoup, to moze miec okazje teraz ze mna)...
oprocz tego pojechalem do blacharza wspolpracujacego z firmami ubezpieczeniowymi... powiedzial ze trzeba troche naprostowac tylny pas i pomalowac zderzak... ale ogolnie tragicznie nie jest (tylny pas jest wgnieciony na jakies 2 cm)...
no i pytanie do Was - jaki jest sposob rozliczenia z Link4? bo ja chce zrobic tak, ze pokazac rachunki za wydech koncowy + koszty transportu (zeby mi zwrocili), a blache robic bezgotowkowo u tego goscia...
dzwonilem do link4 powiedzieli ze jest mozliwosc naprawy bezgotowkowej, moge wybrac serwis ich obslugujacy (jak wlasnie tego blacharza)... ale pytanie czy moge to polaczyc z wyplata za nowy tlumik koncowy? bardzo prosze tych, co kiedys walczyli o OC o opinie :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 16:23 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 285
Igor, współczuję. Dobrze, że nikomu nic się nie stało no i straty w sumie poniosłeś relatywnie małe.
I na przyszłość pamiętaj: Porsche to nie tylko dobre przyspieszenie ale i skuteczne hamulce (chociaż w 924 nie należą do gigantów.. ) ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 16:28 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
Szeryf - ja mam hamulce od 944, zresztą jak cały silnik ;) także na hamulce nie narzekam...
PDMobil był na taśmach i mówił że mój samochód hamował tak, jak rzadko nówki hamują ;) wierz mi - wypróbowane ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 16:43 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 285
Wiem, że w 924S są mocniejsze hamulce, ale nie wiedziałem, że takie same jak w 944. :oops:

Przy okazji wrzuć jak możesz fotkę tyłu po tym faceliftingu by Passat


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 16:49 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
nie mam niestety aparatu (ostatni sie zniszczyl podczas pobytu w DisneyLandzie)... ale przy okazji cos pykne (albo napisze do link4 by mi wyslali na maila ktores ze zdjec z oglezdin ;) )
ogolnie 924S to 944 w lżejszej budzie ;) :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 16:56 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
Igor...hmm....z tego co próbuję tutaj wyczytac, to następnym razem wychodzi, że zamiast na "żółtych" po hamulcach, to musisz mocniej wcisnąć ten pedał z prawej...;-)
trzymam kciuki za naprawy i wiesz, ze sluze pomoca jakby co. pozdr.jacekm


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 16:57 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 285
Igor napisał(a):
ogolnie 924S to 944 w lżejszej budzie ;) :twisted:


No tak, zapomniałem :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 16:59 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1109
2 lata temu gostek chciał wymusić pierwszeństwo... przyspieszyłem i oberwałem tylko w błotnik (a nie w bok) no i lekko pobrudził felgę(prosta) gumową nakładką na zderzak...
Obrazek
na drugi dzień rzeczoznawca z link4 porobił fotki, pomarudził i dał do wyceny....
po tygodniu dostałem kosztorys naprawy do akceptacji oraz w przypadku braku akceptacji możliwość naprawy i rozliczenia się fakturami. Wybrałem.............. kosztorys Link4. Po kolejnych 2 tygodniach na konto wpłynęło 4415zł :shock:
Tak więc zaczekaj na to co Ci zaproponują....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 17:05 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1565
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 078
Jakaś plaga czy co? :shock:
Moich dwóch kolegów i ja (na szczęście nie Prosiakiem) dostało strzały od tyłu w zderzaki tego samego dnia (czwartek!).




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.09.2007, 17:06 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
Ehhh.... Ja nic nie mowie :roll: :P

Moze to i dobrze ze ostatnio prawie nie jezdze turbinka :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum