Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2019
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Czy ja dobrze zrozumiałem wypowiedź pana Zasady w Radio Kraków?
"rzekomo jechałem tym autem i dachowałem nim na Salmopolu"

Czy to jakaś istotna wskazówka?




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 16:34 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 841
adamax napisał(a):
Czy ja dobrze zrozumiałem wypowiedź pana Zasady w Radio Kraków?
"rzekomo jechałem tym autem i dachowałem nim na Salmopolu"

Czy to jakaś istotna wskazówka?


Nie zapina sie raczej z tym, ze "mistrz twierdzi ze to to auto" - chyba ze zmienil zdanie 8)

Chyba ze o innym mistrzu mowa :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 16:42 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2019
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Pan Zasada w prezentowanej kilka postów wyżej audycji mówi chyba o tym zdarzeniu.
Zdjęcia pochodzą z książki „Moje Rajdy” S. Zasada, AWR „Moto-Press” 1996r

Obrazek

Jak dobrze rozumiem, to teraz należy sprawdzić nr VIN auta biorącego udział w tym rajdzie (jego specyfikację) i porównać z tym które ma PP? Nie mam wiedzy jak to zrobić, ale dla kogoś obeznanego w rajdach to chyba „bułka z masłem”?




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 19:15 

Dołączył: 1.02.2022
Posty: 4
adamax napisał(a):
"Pan Zasada w prezentowanej kilka postów wyżej audycji mówi chyba o tym zdarzeniu..."


Cześć,
na zdjęciach widać uszkodzony dach.
Tutaj w 4 odcinku PP dach jest cały i według Tomka z ABCARu wcześniej nie był naprawiany:

https://youtu.be/jAoxHcnQWi0?t=584

Chwilę wcześniej na filmie pokazane są numery nadwozia na tunelu środkowym i desce rozdzielczej (niestety nie potrafię dokładnie odczytać).


tutaj pod "maską":
Obrazek

tutaj tunel środkowy:
Obrazek

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 19:57 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1114
Specter kolego przeczytaj całość :wink: wiem że trochę dużo :banghead: Wiemy już że to nie to auto. Teraz dla odmiany koledzy próbują odtworzyć historię Patrykowego. A Pan Zasada użył zabawnych słów= Jechałem Porsche które skonstruował Mikiciuk i którym PODOBNO miałem wypadek..... :shock: PODOBNO :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 20:30 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2019
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
@Romcio, dlatego wrzuciłem to zdjęcie. Pan Zasada wg mojej wiedzy pierwszy raz publicznie powiedział konkretnie jakie to PODOBNO jest auto i gdzie nim dachował.
Swoją drogą wrzuciłem to samo zdjęcie na profil FB PP z pytaniem i jest odpowiedź.
Teraz to już chyba z górki :)

https://youtu.be/GHXRLSfgfPo?t=3729


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 21:52 

Dołączył: 17.01.2017
Posty: 57
dna.autos napisał(a):
Dobry wieczór Panowie:)


Jestem świeżo po live PM na YT.....




Przecież to jest czysty kabaret, to jest parodia i brak szacunku do widzów, ludzi którzy zajmują się tym tematem, a zwłaszcza poniżenie samego Mistrza....


Ku......a





To jest język Waszego PM i całego tego projektu.....pseudo projektu,bo myślę że ten Pan stracił wiele nie tylko w oczach swoich widzów,tak jak u mnie,ale również w świetle swoich przyszłych partnerów finansowych.




Mam podobne odczucia,niestety.
Wypowiedź od 38.50 też i biały kruk z historią.
Nie komentuję. Po prostu zapytam, gdzie to wszystko zmierza. Po co kręcić tak ogonem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.02.2022, 22:58 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 452
..
Ja już nie mogę… :(



Dawno juz uznałem że wątek jest już wyczerpany, ale wczoraj znajomy podesłal mi następny bełkot Mikiciuka, że jednak może nie do końca Polskie Porsche jest autem Zasady z Rajdu Polski, ale juz na pewno tym prototypem LEO-ZA29 z Portugalii.



Panie Mikiciuk.. ponieważ czyta pan codzien pewnie te wynurzenia z forum, to oświadczam oficjalnie, że jest pan wyjątkowym oszustem i kłamcą.



Teraz czekam na pozew.



Od 3 lat PM mami publikę kompletnymi glupotami i nieprawdą, podszywając sie pod auta mistrza Świata.


Nie mam żalu, o to że bredzi codziennie o historiach Porsche, ktorych nie bylo.
Niczym nie potwierdzonych kłamstw o Zasadzie, sprzedawaniu sponsorom kitu, czy udowadnianiem codzien swojej indolencji z ‘motorsportu’.

Z niewiedzą wyjśc do milionów to też sztuka.



To jest jego prywatna sprawa.



Ale podszywanie sie pod czyjeś kolekcje i tlumaczenie ludziom, że muzeum czy papiery kłamią, jest już grubym nadużyciem.

Że van Leep czy Larrousse jeżdzą kopią RS, albo że dowody zostaly zniszczone…

WTF !!!



Ja wiem, że on traktuje swoich odbiorców jak debili i niepiśmiennych analfabetow motoryzacyjnych, których najdalszy horyzont jest ‘jak naprzawic Ferrari na częsciach Skody” albo czy Polonez Atu to starcona polska szansa..



Ale do cholery !.. Jest pewien limit tej durnoty.


Tu też są ludzie, ktorzy sie orientują.



Dziś zobaczylem twarz jakiegoś pieniacza, który się miota w zeznaniach, że przecież wszyscy widzimy skrzynie i silnik z motorsportu, poszerzenia z Wiessach, papiery pokręcili falszerze z Porsche, klatki z RSR to zawsze byly i to wszystko potwierdza Zasada. (nazwał go Mistrz w samej osobie).

Atrykuł w CA Mikiciuk określil jako potwierdzenie, że jednak ma auto z Portugali..


Wytarczyło mi 5 min i tam jest brednia na bredni..

Ręce opadają.


Zwyczajne niebieskie auto na najslabszym silniku 110 koni sprzedane w Volkswagenie w 1968r.



Otóż ja jako znawca Porsche od 30 lat widze jedno wielkie kłamstwo i gówno.

Zalatwilem caly spec z fabryki i okazalo się gowno.



I KAŻDY, kto sie zna na Porsche F, nie mowiąć o prawdziwym motorsporcie z Zufenhausen widzi gówno. Ktore nie było nawet cm kolo jakiegokolwiek sportu.


Kończ waśc pan tą żenadę!



Dziś rozmawialem z Jurgenem Barthem.



Dla tych co nie wiedzą.. objaśniam.
Barth 3 x wygrał Le Mans na Porsche .. jego ojciec wygral Targe Florio. Pracowal w Porsche 40 lat. Kierowca testowy i wyscigowy w Rennsport od roku 1966 !
Po sciganiu w LM sprawowal pieczę nad archiwum Zuffenhausen lat 20..

Nie wpomnialem o tym, że w Polsce są wciąż ludzie, ktorzy są na etapie przekladek Golfów i historii w stylu Słomczyna lat 90 tych. Albo handlarzy w tureckich swetrach z Berlina Zachodniego.. Oszustwach numerów seryjnych i handlarskich bajań.


Bo mi wstyd. Prędzej to ukryję niż mu powiem.
Ale powiedzą prędzej czy póżniej inni.


Dlaczego w Polsce zawsze wygrywa chłam i wiocha ? :(



Rozmawiam z Barthem o swojej 356 i proto LEO -ZA29 bo budowal te auto.



Dla tych co się interesują, Barth przyslal mi zdjęcie maski LEO ZA jako przyklad jak wygladała np. walka z masą.. Cala maska ( z włókna i BALSY ! ) jest zrobiona w póznych ST albo RSR w taki sposób.. 
Spójrzcie jak wygląda prawdziwy MOTORSPORT na przykladzie chociażby takiego detalu , o którym wspomnialem sto razy na łamach tego forum i zakończmy tą brednie o Zasadzie.

Wstyd idzie w cały świat.



Skończcie nabijac ogladalnośc tej bredni, bo szkoda na to czasu. :(



Niech cebula zostanie w Otrębusach.



Wątek o Zasadzie przenosze w inne miejsce, bo mam pare fajnych info.
Dla tych co chca wiedziec opisze wóz LEO-ZA29 także.

///


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2022, 13:54 

Dołączył: 13.02.2022
Posty: 4
simprez napisał(a):
SIMO napisał(a):
(...)
Natomiast w Press-on-Regardless Rally'75 podany jest Porsche 911 Carrera RS (Zasada-Schramm) nr.rej. KS-19-47, który został w Ameryce i startował pod numerem rej. ER-212 w latach 75 - 77 (Buffum John oraz Kreibich Bruno)


Odnośnie Press on Regardless. To też jest ciekawa historia z autami, którymi startował w nim Pan Zasada.
1974 - oficjalnie było to białe Porsche 911 RS 2'7, nr rej. 857 Z-9684 (ktoś potrafi podać z jakiego państwa jest ta rejestracja? z GB?)
Press on Regardless było rozegrane 30.10 - 3.11.1974
https://www.facebook.com/KronikaRajdow/ ... 025178364/
https://www.facebook.com/KronikaRajdow/ ... 722663761/

W tym samym roku, załoga Zasada / Dobrzański uczestniczyła w maratonie UDT World Cup London-Sahara-Munich, rozgrywanym między 5.05 - 25.5.1974.
Auto nr #33, Porsche 911 Carrera RS, na zdjęciach ma tablicę rej.857 Z-9684 i naklejki na przedniej szyby stajni Autofarm.

I tu moja dygresja.
https://www.autofarm.co.uk/story.html
Partnerem założyciela firmy Autofarm, Josha Sadlera, był Pan Steve Carr, nabywca od Porsche w lutym 1974 auta z VIN 911 360 0001 (czyli wcześniejszego 911 230 0769 Zasady) - zgodnie z zachowanym rachunkiem sprzedaży.
[EDIT: nabywcą na rachunku był Stan Palmer, nie Steve Carr, partner Autofarmu - moja pomyłka!
Ale wg przytoczonych słów Josha Sadlera, auto po zkupie przez Palmera trafiło do jego Autofarmu nma montaż silnika 2'7


Auto dostało rejestrację TRD 91M
Wzmianka o kulisach transakcji jest tutaj:
https://www.early911sregistry.org/forum ... 0001/page2
Cytuj:
"Josh Sadler remembered: "Steve Carr, my then partner, went out to the factory to see the car and Stan Palmer negotiated the deal over the next few months. The car came into England as a rolling chassis, that is, without an engine. We installed an RS 2.7 engine into it."

Firma Autofarm począwszy od 1974 prężnie uczestniczyła w wystawianiu rajdowych 911. Zatem domniewmwam, że miała świetne kontakty z działem sportu Porsche, być może nawet z samym Panem Jurgenem Barthem.

Wracam z powrotem do Rajdu Press on Regardless. Tym razem edycja 1975.
Znów start Pana Sobiesława Zasady, znów w białym Porsche 911 2'7 RS.
Tym razem na polskiej rejestracji KS-19-47. Nie znalazłem w internecie zdjęć tego auta z tej imprezy. Jedynymi mi znanymi są te dwie (z trzech), które przytoczył wczoraj pdmobil - skany z książki Sobiesława Zasady.
Podejrzewam, ale nie mam na to dowodów, że jest to to samo auto co rok wcześniej, czyli dawne: 857 Z-9684.

Jak SIMO przytoczył, przyjmuje się, że auto KS-19-47 zmieniło właściciela i startowało w kolejnych latach w rajdach w USA pod nr rej ER-212 (John Buffum).

Krótkie googlowanie i trafiłem na tą stronę:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 7208698619
I informacje tam podane to już w ogóle mętlik.
Że niby auto z Press on Regardless to wcześniejsze 1971 Porsche 911 S/T,
którym fabrycznie z nr 19 (nr rej. S-AA 4827) Sobiesława Zasada zajął 50 miejsce w East African Safari Rally. W roku 1972 startował znów w rajdzie Safarii, lecz prywatnie, z nr 12 (ponownie nr rej. S-AA 4827)i zajął 5 miejsce na mecie.
Dalej podane jest, że auto było krótko w posiadaniu Jurgena Bartha, który sprzedał je następnie do USA Johnowi Buffum...
Także tego...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.02.2022, 11:29 

Dołączył: 4.04.2015
Posty: 39
marko356 napisał(a):

Panie Mikiciuk.. ponieważ czyta pan codzien pewnie te wynurzenia z forum, to oświadczam oficjalnie, że jest pan wyjątkowym oszustem i kłamcą.



Teraz czekam na pozew.



Fantastycznie, że w końcu ktoś to napisał wprost.
To bardzo ważny krok w tym wątku.
Bo w tym momencie wystarczy, że PM jako osoba szkalowana, złoży pozew o zniesławienie i udowodni, że niejaki marko356 niesłusznie oczernił go publicznie.
No chyba, że... no właśnie :lol:

Mam wrażenie, że niektórzy wolą wierzyć w historię stworzoną przez PM bo łatwiej ich było oszukać niż teraz przekonać, że zostali oszukani.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.02.2022, 11:59 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Dzięki za fotkę! Jak masz może więcej, to będę wdzięczny :)
Powiem, że rzeczywiście wygląda mi to na to samo auto, które rok wcześniej startowało w tym rajdzie z nr 857 Z-9684. Tylko teraz przedni zderzak zmienili na ten czerwony (z wersji S?) i tablicą KS-19-47 :)
BTW. czy ktoś jest w stanie wyciągnąć z naszych krajowych baz danych dzieje rejestracji wozu o nr KS-19-47?

wrclaguna napisał(a):
simprez napisał(a):
SIMO napisał(a):
(...)
Natomiast w Press-on-Regardless Rally'75 podany jest Porsche 911 Carrera RS (Zasada-Schramm) nr.rej. KS-19-47, który został w Ameryce i startował pod numerem rej. ER-212 w latach 75 - 77 (Buffum John oraz Kreibich Bruno)


Odnośnie Press on Regardless.
(...)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.02.2022, 13:09 

Dołączył: 13.02.2022
Posty: 4
simprez napisał(a):
Dzięki za fotkę! Jak masz może więcej, to będę wdzięczny :)
Powiem, że rzeczywiście wygląda mi to na to samo auto, które rok wcześniej startowało w tym rajdzie z nr 857 Z-9684. Tylko teraz przedni zderzak zmienili na ten czerwony (z wersji S?) i tablicą KS-19-47 :)
BTW. czy ktoś jest w stanie wyciągnąć z naszych krajowych baz danych dzieje rejestracji wozu o nr KS-19-47?

wrclaguna napisał(a):
simprez napisał(a):
SIMO napisał(a):
(...)
Natomiast w Press-on-Regardless Rally'75 podany jest Porsche 911 Carrera RS (Zasada-Schramm) nr.rej. KS-19-47, który został w Ameryce i startował pod numerem rej. ER-212 w latach 75 - 77 (Buffum John oraz Kreibich Bruno)


Odnośnie Press on Regardless.
(...)



Faktycznie ciekawa fotka z tym czerwonym przednim zderzakiem.

Tutaj troszke info :)

https://www.flickr.com/photos/rwgraves/ ... 352979535/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.02.2022, 20:02 

Dołączył: 31.01.2022
Posty: 31
Jak tam śledztwo? Który błotnik? Skąd dach? Jakie blachy? Zelmoty. Przebijane Numery.Sobek Zasada wszystko się zgadza jak w Zusie... Brakuje Macierewicza ktory jest coraz bliżej prawdy.
Absolutnie UWIELBIAM.
A prawda jest taka. My tu sobie gadu gadu. A Pan Patryk kolejny raz potwierdza świetna wysoką forme i kupuje Mercedesa Cl'a. Zobaczcie. Rewelacyjna ustawka. Mimika twarzy niczym Richard Hammond po wylewie. Pod kątem robienia z sobie kretyna oceniam na 6 z plusem i koroną. Ocena subiektywna. Można dać więcej.
O ile nigdy się nie dowiemy prawdy o samochodach od PM. To pod kątem analizy psychologicznej obraz kreuje się w jasny sposób. Patryk osiągnął 3 prędkość kosmiczną i za chwilę opuści układ. Rodzina dumna. W końcu pierwszy polski astronauta który leci w wydartej kurtce rozwalonych butach i za pieniądze sponsorów. Gratulacje. Wcale mnie nie dziwi że Pdmobil broni swojego bohatera. Jest jeszcze młody i trzeba to zrozumieć. Ciekawi mnie jedno. Czy faktycznie Sobek poznał wóz odrazu? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.02.2022, 21:04 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 246
Przecież kupił AMG z historią szkód na kilka stron,
ale raport VIN zrobił dopiero po zakupie, pomimo, że ma deal z firmą od raportów VIN i robi je sobie za darmo :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.02.2022, 21:07 

Dołączył: 13.11.2010
Posty: 54
O tak, wczorajsza ustawka z Mercedesem była przezabawna. :lol:

W następnym odcinku płukanka i ceramizer zrobią remont silnika za 50 PLN. Kompresja MILION :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.02.2022, 21:08 

Dołączył: 31.01.2022
Posty: 31
Cały Papryk. Takiego go zapamiętamy. Zuch na medal. Robi co może.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2022, 13:45 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 485
Z Mercem faktycznie poszedł grubo.....jak to mówią ...o jeden krok za daleko :D
Przyjął bardzo ambitny plan wrzucania codziennie filmików na YT .... więc prędzej czy później musiało tak się to skończyć ... a z drugiej strony, 1 dzień na YT i już 140k wyświetleń.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2022, 14:14 

Dołączył: 1.02.2022
Posty: 4
marko356 napisał(a):
..


Skończcie nabijac ogladalnośc tej bredni, bo szkoda na to czasu. :(



Niech cebula zostanie w Otrębusach.



...

///


Wszystko w temacie.
Ja przyznam, że oglądałem odcinki o "Polskim Porsche", głównie ze względu na to, że pokazane były tam prace wykonywane w Abcarze.
Profesjonalizm załogi oraz innych firm biorących udział w projekcie ratował całokształt.
Od początku jednak osoba PM była mocno irytująca. Apogeum nastąpiło w odcinku, w którym klęczał przy odpalanym silniku - na takie gwiazdorskie zagrania już nie dało się patrzeć.
Wielokrotnie wspominał, ze to nie magia telewizji i pokazuje to co dzieje się naprawdę.
Szkoda tylko, że ten showman - mitoman wmawiał widzom legendę auta Sobiesława Zasady.
Bez tego ten projekt też by się obronił, ale czego nie robi się dla pozyskania widzów i sponsorów.
Jak to Marko 356 pisze wyszło gówno i to śmierdzące.
Sam od zawsze lubiłem motoryzacje, lubię grzebać przy autach, ale programu PM "dla prawdziwych fanów motoryzacji" oglądał nie będę.
Nie ma co karmić trola.
Pogoda robi się ładniejsza - zawsze lepiej przy autach pogrzebać.
Co do dalszego "śledztwa" i ciekawych faktów - zawsze chętnie poczytam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2022, 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
simprez napisał(a):
Mikołaj napisał(a):
Seb napisał(a):
Mikołaj napisał(a):
Kupiłem Classic Auto w papierze pierwszy raz od długiego czasu. Sprytnie napisany artykuł. To było moje ostatnie CA 8)
Aż tak źle


Chcesz to dam Ci mój egzemplarz, już nie potrzebuje a na pewno nie będę go trzymał :lol:


Jeśliby Twoje CA miało wylądować na makulaturze, to daj znać - może byśmy się wymienili. Mam kilka egzemplarzy "Moich Rajdów" Sobiesława Zasady, które dorwałem na jakiejś wyprzedaży :)
Simprez za zgoda Mikołaja puszczam CA w obieg. Interesuje cię jeszcze




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2022, 23:40 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Jasne! :)

Seb napisał(a):
simprez napisał(a):
Mikołaj napisał(a):
Seb napisał(a):
Mikołaj napisał(a):
Kupiłem Classic Auto w papierze pierwszy raz od długiego czasu. Sprytnie napisany artykuł. To było moje ostatnie CA 8)
Aż tak źle


Chcesz to dam Ci mój egzemplarz, już nie potrzebuje a na pewno nie będę go trzymał :lol:


Jeśliby Twoje CA miało wylądować na makulaturze, to daj znać - może byśmy się wymienili. Mam kilka egzemplarzy "Moich Rajdów" Sobiesława Zasady, które dorwałem na jakiejś wyprzedaży :)
Simprez za zgoda Mikołaja puszczam CA w obieg. Interesuje cię jeszcze


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum