Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: PCM w Boxsterze
PostNapisane: 24.10.2011, 22:21 

Dołączył: 24.10.2011
Posty: 2
Witam wszystkich.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Porsche boxster w wersji amerykańskiej. Niedawno doszedłem do wniosku, że skoro jest taka możliwość, to z chęcią podłączyłbym telefon do zestawu głośnomówiącego, który jest w nim wbudowany. Niestety, dowiedziałem się tylko, że w wersji amerykańskiej można wsadzić kartę SIM, zamiast podłączyć telefon przez Bluetooth. Dla próby wsadziłem swoją kartę Plusa i niestety, ale nie wykryło sieci. Nie ukrywam, że byłoby to uciążliwe cały czas wyciągać i wkłądać tą kartę to z samochodu do telefonu i na odwrót.

i tu pojawia się moje pytanie: da się dokupić jakiś moduł BT, który by załatwiał sprawę? Albo czy jest jakaś inna opcja, która mi to umożliwi? Jestem otwarty na wszelkie propozycje(cena<jakość). No i czy jest jakaś możliwość, żeby dało się rozmawiać za pomocą tej wsadzonej karty? Żeby system jakoś łapał sieć, czy coś.
Dzięki wielkie z góry za odpowiedź,
Robert K.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.10.2011, 22:41 

Dołączył: 28.05.2009
Posty: 376
Istnieje możliwość bluetooth i dużo takich zestawów wkładamy.

http://www.navtv.com/product/125/blueto ... egory.html

Jak chcesz to mogę pomóc w zakupie i wysyłce do Polski, instalacja jest dosyć prosta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.10.2011, 23:15 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
to nie tylko w amerykańskiej wersji tak jest.
To że ci nie łapie sygnału to chyba jednak jakiś problem samego PCM albo jego zestrojenia na inne częstotliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.10.2011, 23:19 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
W Erze, przepraszam - T-Mobile ;) jest możliwość posiadania dwóch kart (w telefonie i samochodzie). I problem przekładania odpada. Ale skoro Ci się nie łączy to chyba problem jest gdzie indziej...




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.10.2011, 23:20 

Dołączył: 24.10.2011
Posty: 2
Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam lekkie zapytanie do słów: dość prosta. Ja w ogóle się na tym nie znam, ale jak miałoby to wyglądać? Skoro tak piszesz, to rozumiem, że nawet sam mógłbym to zrobić. Ale jak? Miałbym rozebrać ten cały panel? Wątpię, żebym dał z tym radę. No i jeszcze jedno: ile takie cudo kosztuje?

Mam też drugi telefon w T-mobile... też dobre rozwiązanie by było


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.10.2011, 23:24 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Dowiedz się u operatora, nazywało się to kiedyś tandem...




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2011, 6:42 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1109
Drugiej karty SIM w układzie Tandem w samochodzie nie polecam. Ćwiczyłem takie rozwiązanie w moim Cayenne.
Teoria jest taka - priorytetowa jest karta w samochodzie, jeśli załączasz zapłon aktywuje się w sieci i wylogowuje kartę z telefonu.
Czyli fajnie: w samochodzie rozmawiasz przez samochód, po wyjściu z auta przez telefon... o ile nie zapomnisz wyłączyć telefonu po uruchomieniu samochodu...
Jadąc samochodem z włączonymi 2 kartami, przy przechodzeniu z zasięgu jednego BTSa (stacja bazowa, antena) do drugiego priorytetową kartą robi się ta, która się wcześniej do niego zaloguje (czasami to będzie samochód, czasami telefon). Efektem czego będzie dzwonienie raz jednego i raz drugiego aparatu oraz, co było bardziej denerwujące, zrywanie połączenia...
Pomijam już fakt, podwójnej listy numerów i ew. braku pełnej historii połączeń....
Offline telefonu pewnie załatwiłoby sprawę, ale jakoś nie mogłem się do tego przyzwyczaić... aktualnie wysunięta szufladka z SIM w PCM służy tylko do tłumaczenia się Policjantom :oops:
Karta SIM z innym numerem pewnie bardziej sprawdzałaby się w pogawędkach w czasie długich podróży, bo sam zestaw głośnomówiący działa doskonale.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2011, 8:20 

Dołączył: 21.07.2007
Posty: 298
Darek..........kurcze opisałes dokładnie moje problemy.............a serwis z tym walczył z 6 miesiecy i sie podali , ze to jakas wada fabryczna i ze musze kupic nowy PCM.........


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2011, 8:48 

Dołączył: 4.07.2011
Posty: 95
Nie chciałbym się wymądrzać ale może jest tak że ten moduł dla modelu USA jest trochę na inny standard sieci, CDMA zamiast stosowanego w Polsce (i całej Europie) GSM.
W USA Verizon ma sieć CDMA a AT&T GSM, z tego samego powodu iPhone'y 3GS działają tylko w AT&T a nie w Verizon.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2011, 15:01 

Dołączył: 28.05.2009
Posty: 376
robertkowalski napisał(a):
Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam lekkie zapytanie do słów: dość prosta. Ja w ogóle się na tym nie znam, ale jak miałoby to wyglądać? Skoro tak piszesz, to rozumiem, że nawet sam mógłbym to zrobić. Ale jak? Miałbym rozebrać ten cały panel? Wątpię, żebym dał z tym radę. No i jeszcze jedno: ile takie cudo kosztuje?

Mam też drugi telefon w T-mobile... też dobre rozwiązanie by było


Kosztuje 750$. Jeśli masz trochę zdolności manualnych to sobię poradzisz. Nie trzeba nic ciąć/lutować tylko wpina się to urządzenie za PCM.

CDMA to zupełnie co innego, telefony CDMA nie mają karty sim wogóle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum