Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 22.10.2009, 11:33 

Dołączył: 1.02.2009
Posty: 15
Sprawa wygląda tak kiedyś spiesząc się do pracy zatrzymała mnie policja po hamulcach dałem i przebiłem oponę w jaki sposób nie wiem nie pytajcie bo sam nie wiem, ledwo dojechałem do pracy odkręciłem poszedłem na stacje napompowałem patrze powietrze nie schodzi no to gitara nie minęło 30 minut patrze jednak zeszło, napompowałem spowrotem i szybko pognałem do wulkanizacji, wymieniłem na taki sam rozmiar tylko że nie na zimowe jak miałem tylko na letnie od tamtej pory jak jadę szybciej niż 60km/h strasznie mi zawieszenie wali jak bym po jakiś kamieniach cały czas jeździł, pojechał od razu spowrotem na wyważenie ale opony są ok, zauważyłem w drodze powrotnej że jak jadę prosto to tak się dzieje ale jak skręcam to jest normalnie to teraz pytanie czy to kwestia zbieżności kół czy coś z zawieszeniem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 13:37 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Słabo to trochę opisałeś ;) To raz. Dwa - mimo wszystko łatwiej by było coś podpowiedzieć gdybyś napisał czy przód czy tył i jakie auto.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 14:04 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
Miałem podobny problem. Na letnim zestawie kół 18". pomimo prawidłowego cisnienia i wywazenia kół przy wiekszych predkosciach wyraźnie było czuc lekkie "bicie " z tyłu auta. Dzisiaj sprawa sie wyjasniła przy zmianie pakietu koł na zimowy. Jedna z tylnych felg - prawa była od wewnatrz na rancie wyraźnie przetarta - musiałem gdzieś uderzyc o kraweżnik, wpaść w dziure itp. Felga jest też delikatnie peknieta przy rancie. Mozna to było stwierdzić dopiero po zanurzeniu koła w wodzie - uchodzi powietrze. Po zamianie na pakiet zimowy "bicie" ustało. Czeka mnie naprawa felgi jeżeli to w ogóle jest mozliwe. Poza tym uszkodziłem opone ponieważ było w niej przez jakis czas wyraxnie nizsze cisnienie. Przy niskim profilu opony tego nie widać / 295/30/18 /. Opona niestety do wyrzucenia.

Pozdr

Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 14:12 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
Dokladnie - zaloz inny komplet kol i zobacz co sie dzieje. Pewnie felga ktoras trzasnieta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 14:14 

Dołączył: 14.12.2007
Posty: 466
Ja miałem podobnie w dresowozie, ale wynikało z czego innego - przy ostrzejszym hamowaniu na zblokowanym ABS-ie (szlag trafił jeden z czujników - nie zdążyłem wymienić)...przytarłem opony z jednej strony. Po wyszorstkowaniu opon - problem ustąpił. Najbardziej mnie dziwi to, że w zakręcie przestaje bić. Bicie masz na przodzie (szarpie kierownicą) czy na tyle (drży całe auto)? Jakie auto? Bo to może sporo wyjaśnić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 14:44 

Dołączył: 11.05.2007
Posty: 550
Cześć

Mi to wygląda na bicie promieniowe, pewnie sprzywiłeś felgę przy ostrym hamowaniu (np.: na dziurze), możliwe że od wewnętrznej strony więc nie widać, ale czuć. Kiedy skręcasz, koła inaczej się układają i nie czuć.

Oczywiście takie skrzywienie może nie miać wpływu na wyważenie koła, ale powinno być widać bicie, przynajmniej na wyważarce.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 17:54 

Dołączył: 1.02.2009
Posty: 15
Bicie mam na przodzie, jechałem trochę na pustej oponie więc bardzo możliwe że to niestety to :/ a autko 944


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 19:11 

Dołączył: 14.12.2007
Posty: 466
awort napisał(a):
Bicie mam na przodzie, jechałem trochę na pustej oponie więc bardzo możliwe że to niestety to :/ a autko 944

to weź auto do wulkanizatora i niech Ci zakręcą kołem na wyważarce - tak jak napisał gazik - koło będzie dobrze wyważone, ale będzie widać bicie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 19:16 

Dołączył: 1.02.2009
Posty: 15
Tylko że ja wyważyłem odrazu jak to wszytko się zaczęło obydwie opony wyważałem nowe ciężarki mi założyli i strasznie wali


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5089
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Jeżeli to faktycznie felga to do dupy wulkanizator, powinien do od razu
zauważyć. Dlatego coś mi się wydaje, że to może nie być to, albo
faktycznie wulkanizator do dupy...




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 19:39 

Dołączył: 14.12.2007
Posty: 466
awort napisał(a):
Tylko że ja wyważyłem odrazu jak to wszytko się zaczęło obydwie opony wyważałem nowe ciężarki mi założyli i strasznie wali
Ale przecież Ci piszemy - takie skrzywienie felgi nie przeszkadza w wyważeniu - koło BĘDZIE prawidłowo wyważone. Ale jak włączysz wyważarkę - będzie widać, że kręci się "nierówno" - tam gdzie będzie zgięta felga będzie widoczne wyraźne "drgnięcie" koła. Cała sztuczka polega na tym, że jeśli wgiąłeś felgę to ona da się wyważyć, ale koło będzie zwyczajnie krzywe i w miejscu wgięcia będzie biło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.10.2009, 20:32 

Dołączył: 11.06.2007
Posty: 352
mialem juz cos takiego w rodzinnym aucie. Felga prosta,wywazona...okazalo sie ze kolo jest lekko jajowate od zastania na kostce brukowej pod domem a niby maszyna pokazywala "0,0"....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum