Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 10.06.2016, 11:04 

Dołączył: 13.04.2016
Posty: 45
Witam,

ostatnio przy przyspieszaniu czuję wibracje pod łokietnikiem a przy mocniejszym daniu w palnik jest to wręcz łomotanie. Podpora wału do wymiany. Zakładam że wielu z Was robiło to już u siebie. Umówiłem się do pana Irka w Gdańsku na Osowej ale on "upiera się" że trzeba wyważać wał przy wymianie na co mój znajomy mechanik mówi że w żadnym wypadku nie konieczne. No i teraz dylemat robić u speca od Porsche czy u swojego mechanika. Wiem że Irek jest super ale wizja braku samochodu przez tydzień (już pal licho koszty) jest dla mnie niezbyt przyjemna. Jak Wy robiliście? Wymiana podpory z czy bez wyważania?

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2016, 11:29 

Dołączył: 7.05.2016
Posty: 75
wymieniałem podpore u siebie bez wywazania i było ok .

Ksiązkowo jest ze nalezy wywazyc wał a najlepiej to zakupic cały wał w serwisie bo u mnie przy nowym modelu tez nie zalecają wymiany samej podpory .

Ale nie patrz na to wymieniaj sama podpore i smigaj , pół godz pracy , ale proponuje jeszcze wymienic gumowy łacznik wału na 6 srub .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2016, 11:59 

Dołączył: 13.04.2016
Posty: 45
Dzięki za super szybką odpowiedź!
Z tym pół godziny to chyba nie tak łatwo, bo mi facet z Pruszcza biadolił że składanie kardana to w hu roboty i nawet 2 dni bede czekał.

Rozumiem że jeżeli będą wibracje to zawsze można zdemontować i zawieźć do wyważenia :) Czy dostęp w 4,5T jest taki prosty jak mi się wydaje?

Jaką kupić podporę żeby się nie sparzyć? W oryginale nie występuje pewno samodzielnie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2016, 12:08 

Dołączył: 7.05.2016
Posty: 75
ja kupowałem na allegro ,ale pewnie w Inter Carsie tez znajdziesz .

to jakis słaby ten mechanik jak tak biadoli albo chce zarobic .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2016, 15:50 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Nie kupuj najtanszej bo szybko padnie. Wal powinno sie wywazyc.. Zmienialem i zalozylem podpore z touarega z ASO VW. Jest tansza od Cayennowej ale nie pamietam ile, na pewno sporo


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2016, 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5077
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Ponieważ zdjęty wał trzeba rozłożyć - wyważanie jest konieczne.
Ma mała średnice i może wydawać się, że nie ma zbędnych wibracji,
ale nikt nie wyważa tego w fabryce dla sportu. W najlepszych
przypadku będzie znów podpora do wymiany.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2017, 12:32 

Dołączył: 7.11.2016
Posty: 27
Mialem objawy charakterystyczne dla podpory walu. Zaczelo sie od tego, ze podczas odpuszczania gazu na niskich obrotach odczuwalem drgania... pomyslalem, faktycznie moze ta podpora ale nie bylo to mega odczuwalne i uciazliwe. W koncu podczas jazdy cos strzelilo i zaczelo sie... drgania pod podlokietnikiem (wtedy juz wiedzialem, ze podpora padla). Wymienilismy podpore na nowa SWAG'a i poprawilo sie, natomiast przy odejmowaniu gazu nadal wyczuwan delikatne drgania, wibracje jak przed padnieciem podpory. Niepokoi mnie to i szukam porady. Z gory dzieki za odp.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2017, 13:12 

Dołączył: 12.07.2016
Posty: 44
Musisz wyważyć wał tak jak kolega pisal z vw taniej taka sama czesc to jest ale nie wiem po co kupujesz nowy stary sie ściąga zakłada gumę wywarza wal i zalatwione


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum