Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.11.2010, 22:08 

Dołączył: 1.11.2010
Posty: 10
witajcie,

Mam okropna biede .. wczoraj dalem dla mojej kochanej siostry samochod i to byl chyba wielki blad. Przejechala sie ok. 2 KM , zajechala na stacje benzynowa , odpalila samochod podjechala kilka metrow i cos zaczelo stukac, podjechala ok 300m i postawiala samochod na chodniku, a nastepnie zadzownila ze cos jej " strzela" i ze nie da sie nim wrocic do domu. Wzialem znajomego samochod , linke i pojechalismy.. odpalilismy silnik - wszystko cacy .. tak wiec dzwonie do siostry pytam co z nim nie tak, po czym dostaje odpowiedz zebym sie nim przejechal. Wrzucam 1 , ruszam leciutko do przedu i nagle z tylu samochodu dobiega stukniecie a zarazem samochod lekko szarpna. Znajomy od razu polozyl sie i przygladal sie .. po czym stwierdzil ze prawodpodobnie jest to most (dyfer) - ciezka sprawa do naprawy a zarazem kosztowna.. Wrocilem do domu , za telefon i zaczynam dzwonic do ludzi ktorzy sprzedaja czesci do 944 , po czym jeden z Panow informuje mnie ze stukanie jest spowodowane sprzeglem lub skrzynia biegow. Sprzeglo raczej odpada, 4 miesiace temu wszystko zostalo wymienione.

Czekam do czwartku kiedy sasiad mechanik wezmie go , jednakze ciagle mysle co moglo byc przyczyna i co to dokladnie moze byc, mial ktos cos podobnego? Po odcholowaniu samochodu musielismy go wepchnac na posesje, to z poczatku stawial opor ( jakby byl na recznym) dopiero jak we 3 polaczylismy sily, samochod stukna i jechal dalej..
Przepytalem siostre czy nie dala gdzies w pedal i nie wpadla w dziure , ale twardo sie trzyma ze po zatrzymaniu sie na stacji calos sie zaczela..

Ps.

Rozgladalem sie nad skrzyniami , znalazlem cos takiego : http://allegro.pl/porsche-944-2-0-skrzy ... 38785.html - troche mnie to dziwi bo nie widzialem 944 z 2.0 ? wydaje mi sie ze ktos robi blad i jest to od modelu 924?

Bedzie pasowala do 944 2.5 ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.11.2010, 22:13 

Dołączył: 2.02.2010
Posty: 81
miałem tak w swoim samochodzie - niestety była to skrzynia :( zaczęło się bez widocznego powodu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.11.2010, 22:15 

Dołączył: 1.11.2010
Posty: 10
Dziekuje za szybka odpowiedz.

Ze skrzynia zawsze byl maly problem, redukcja z 4 na 3 byla nie mozliwa i z czasem byl problem z wejsciem na wsteczny. Jednakze, jak to siostra mi powiedziala do 3 biegu doszla i samochod jechal.. Czy orientujesz sie moze gdzie mozna zlapac jakas skrzynie do tego auta?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.02.2011, 20:50 

Dołączył: 24.07.2010
Posty: 15
witam nieraz przyglądałem sie skrzyni od 944 i mam wrażenie że skrzynia od audi 100 cygaro (silnik 2.2) to prawie to samo, jest to tylko moje przypuszczenie, ale jezeli okazałoby sie prawdą, to wiedza ta rokuje szanse na tanie cześci. pozdrawiam i życzę powodzenia.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.02.2011, 20:52 

Dołączył: 24.07.2010
Posty: 15
albo taka - allegro 350 zł (pewnie nówka)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 8.02.2011, 20:53 

Dołączył: 24.07.2010
Posty: 15
albo taka


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum