Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.04.2012, 22:36 

Dołączył: 21.04.2011
Posty: 7
Witam serdecznie,

W nadchodzącym tygodniu stanę się posiadaczem Carrery S 997 z 2005 roku, mam również nadzieję iż wkrótce oficjalnie dołączę do klubu.

Mam kilka pytań związanych z możliwymi przyczynami następujących problemów:

1) Przy odpalaniu, samochód czasami wyświetla komunikat o błędzie świateł mijania - światła nie ustawiają się do właściwego poziomu, są po prostu opuszczone i świecą na 2-3 metry przed samochód. Po ponownym uruchomieniu problem zanika. Co może być tego przyczyną?

2) Czasami po spokojnym ruszeniu (po całkowitym puszczeniu sprzęgła i małej ilości gazu) samochód na chwilę traci moc (tak jakby na chwilę przestał działać pedał gazu, po puszczeniu pedała gazu i ponownym wciśnięciu samochód zaczyna jechać. Dodam iż świeci się komunikat "Check Engine" - jest on związany z błędem sondy lambda. Czy powyższe objawy mogą być spowodowane sondą lambda, czy coś innego pada?

3) Nie wiem jak ustawić lusterko aby opuszczało się przy cofaniu, pewnego razu nie powróciło do pozycji "normalnej" i ustawiłem je tak jak potrzeba do jazdy codziennej. Od tego czasu, lusterko nie opuszcza się przy cofaniu.

4) Jak aktywować czujniki parkowania?

5) Czy normalne jest że czuć drgania silnika (leciutko trzęsie autem) np. podczas stania na światłach lub na wolnych obrotach?

6) Czy ktoś wie gdzie dostanę przyciski do konsoli centralnej od "temperatury" oraz "siły nawiewu"? Z oryginalnych zeszła farba.

7) Gdzie najlepiej i najdokładniej sprawdzić Porsche przed zakupem? Chodzi o sprawdzenie pod względem elektroniki oraz możliwych usterek mechanicznych. Jeżeli chodzi o nadwozie i bez wypadkowość znam wszystkie szczegóły.

To tyle, jeżeli chodzi o sam wstęp. Mam nadzieję iż szybko się uporam z powyższymi problemami i będę mógł spotykać się z Wami na zlotach Klubu.

Maciek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.04.2012, 23:07 

Dołączył: 3.10.2007
Posty: 876
Witaj Kolego !

Niestety nie napisałeś skąd jesteś, a ze Polska długa i szeroka - trudno powiedzieć, gdzie w pobliżu znajdziesz pomoc. Na Twoim miejscu diagnozę problemów zleciłbym najbliższemu Porsche Centrum Potem mozna dalej myśleć, co i gdzie w racjonalny sposób ogarnąć.

Miejmy nadzieję, że to wyłacznie kosmetyczne drobiazgi. Powodzenia !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.04.2012, 8:54 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
ad 2
W moim przypadku / 996 / był to uszkodzony pedał gazu. Poza kontrolka silnika zapalała się kontrolka PSM.
Miałem też bład przepływomierza i sondy lambda. Problem zginął po przeczyszczeniu styków przepływomierza
ad 5
Poduszka silnika ??

Auto przed zakupem sprawdzisz w każdym Porsche Centrum.
Pozdr
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum