Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 23.05.2024, 19:40 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 85
A gdzie naklejka carbone?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.05.2024, 19:48 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 676
Nowe światła full-LED Morimoto. Pasują idealnie - nie ma szpar wokół lampy jak w przypadku popularnych lamp 9eleven.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyne ograniczenie świateł Morimoto to mocowania pod amerykańskie błotniki. Jeżeli ktoś ma wersje EU, to w koszach świateł trzeba dospawać analogiczne mocowania jak w wersji amerykańskiej.

Jarek z 911 Garage ma już to podobno rozpracowane, więc ze wszelkimi pytaniami o koszt świateł Morimoto i przeróbki proszę pisać do Jarka.

Jeżeli ktoś tak jak ja ma auto z US, to wystarczy pomalować ringi wokół świateł na kolor nadwozia (oryginalne przychodzą czarne) i wszystko jest plug & play.

Jeszcze pozostaje złożyc drzwi i auto będzie gotowe :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.05.2024, 19:49 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 676
Zott1 napisał(a):
A gdzie naklejka carbone?


Tam gdzie jej miejsce - na śmietniku historii :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.05.2024, 23:06 

Dołączył: 25.02.2018
Posty: 241
Sprawdź jeszcze jedną rzecz. Tylne spływy z szyberdachu (rurki) kurczą się pod wpływem temperatury i wyskakują z przelotek gumowych w tylnej ścianie, przy klapie. Efekt jest taki, że woda zalewa wygłuszenie i tapicerkę a szkoda żeby gnił po takiej odbudowie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.05.2024, 23:59 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 676
Dzięki, w aucie nigdy nie było czuć wilgoci, ale sprawdzimy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.05.2024, 9:27 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 676
Elberoth napisał(a):
Fabrycznie nowe TRW Repa:
Obrazek


Mały update na temat pasów, bo wrzucałem wcześniej linka do zakupu oryginalnych TRW Repa (http://www.gurtshop.de).

Niestety pasy okazały się nie być plug & play. W tylnych pasach nie pasowała kaseta, ucho mocujące (inna średnica otworu) i klamerka (w przypadku gdy ktoś chciał zostawić oryginalne zatrzaski przytwierdzone do tunelu środkowego).

Finalnie musiałem więc wysłać tylne pasy do fachowca, aby przełożył nowe czerwone taśmy do starych zwijaczy, klamerek i uszu mocujących (czyli w praktyce musieliśmy zachować wszystko stare poza samą taśmą).

Gdybym miał to robić na nowo, to skontaktowałbym się z firmą z Niemiec i spróbował kupić same górne mocowania przednich pasów (te trójkąty), bo one były popękane i skłoniły mnie do zakupu nowych pasów, a następnie wysłał wszystko do założenia nowych taśm w PL.

Wyszłoby taniej i szybciej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.06.2024, 9:59 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 676
Odesłałem Pasy do przełożenia oryginalnego (starego) hardware'u, wróciły i już wyglądało że będzie wszystko dobrze, a tu kolejny fail ... te niby niemieckie pasy plug & play okazały się być ok 10cm za długie.

Obrazek

Więc wymontowujemy po raz kolejny i wysyłam do skrócenia...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.06.2024, 10:06 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 676
Wczoraj przyszła ostatnia już mam nadzieje partia nowych części potrzebnych do złożenia auta:

- osłona podszybia
- osłona mechanizmu spoilera
- żaluzja spoilera
- nowe amortyzatory gazowe przedniej klapy
- nowy napis na tylną klapę
- jakieś brakujące spinki, śrubki itd.

Obrazek

I gdyby nie te pasy, to auto jest już gotowe do odbioru:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.06.2024, 22:40 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 676
No i dojechaliśmy do mety projektu. Kosztowało to nas masę nerwów i czasu, naprawa zamiast planowanych 60k (malowanie) kosztowała prawie 200k, ale finalnie auto przynajmniej wygląda i jeździ jak nowe.

Silnik, skrzynia, felgi, hamulce, zawieszenie, wszystkie nowe światła, nowy lakier, zegary, audio - w sumie zrobione wszystko poza wnętrzem :lol:

Obrazek

Serdeczne podziękowania dla:
-Classic Expert
-911Hubert (silnik)
-BLS Wyszomirski (lakiernia)
oraz last but not least - Jarka z 911 Garage za cenne rady i bezinteresowną pomoc w ogarnięciu projektu.

Czy to koniec projektu? Prawdopodobnie nie. Po głowie chodzą nam już:
- sprężyny obniżające OE Porsche opcja M030 (auto ma amerykańskie zawieszenie, a więc przód auta stoi +20mm wyżej niż Europa)
- felgi 18"
- może jakiś spoiler z tyłu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.06.2024, 10:12 

Dołączył: 9.11.2019
Posty: 14
...no to teraz z czystym sumieniem możesz nazwać je "pure perfection" :)
Kawał dobrej roboty !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum